Data publikacji: 01.08.2024 r.
Dzień Talentów w Szkole Podstawowej im. Adma Mickiewicza w Udaninie
29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się niezwykły „Dzień Talentów”, który zgromadził uczniów, nauczycieli, rodziców oraz licznych gości. Wydarzenie to stało się prawdziwym świętem kreatywności i pasji, podczas którego mogliśmy podziwiać różnorodne talenty naszych uczniów oraz zaproszonych młodych artystów.
W wydarzeniu wzięli udział Pani Dyrektor Joanna Dumicz, Pani Wicedyrektor Małgorzata Rachwalska, Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk, Sekretarz Gminy Pan Andrzej Bielski, Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Udaninie Pani Anna Chorążewska, Kierownik Posterunku Policji w Udaninie asp. szt. Piotr Chrzanowski, ks. Rafał Chudy oraz członkowie Klubów Seniora z Konar i Udanina.
Podczas Dnia Talentów uczniowie zaprezentowali wspaniałe występy, które obejmowały szeroki wachlarz umiejętności: wokalne, taneczne, aktorskie, akrobatyczne oraz sportowe. Każdy występ był wyjątkowy i dostarczał widzom mnóstwo emocji. Soliści oraz grupy prezentujące swoje talenty otrzymali pamiątkowe statuetki oraz medale, które wręczali Pani Dyrektor Joanna Dumicz oraz Wójt Gminy Pan Wojciech Płaziuk.
Podsumowaniem wydarzenia była projekcja filmu nagranego przez uczniów naszej szkoły, przy wsparciu finansowym sponsorów. Film ten był dowodem na to, jak wiele możemy osiągnąć dzięki współpracy i wsparciu lokalnej społeczności.
„Dzień Talentów” zakończył się wielkim sukcesem, pozostawiając uczestnikom niezapomniane wspomnienia i motywację do dalszego rozwijania swoich pasji. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będą zamieszczane filmy z dzisiejszych występów.
To był dzień pełen wzruszeń, radości i dumy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia!
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Katarzyny Harbarczuk, Pani Elżbiety Suchorabskiej, Pani Ewy Plizgi oraz Pani Joanny Kulpińskiej. Wasza praca i zaangażowanie były nieocenione!
Dziękujemy także Pani Violetcie Leńskiej za zorganizowanie wystawy prac plastycznych, którą można podziwiać na holu szkoły.
Gromkie brawa należą się również naszym prowadzącym: Julii Wójciak oraz Gracjanowi Malickiemu, którzy wspaniale poprowadzili całe wydarzenie.
Data publikacji: 29.05.2024 r.
Marlena Nowek
Test Trzecioklasisty
W naszej szkole 9 maja, miało miejsce ważne wydarzenie. Klasy trzecie zdawały swój pierwszy w życiu egzamin. Test Trzecioklasisty.
Test sprawdzał wiadomości i umiejętności polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze nabyte podczas trzech pierwszych lat nauki.
Gratulujemy wszystkim Trzecioklasistom i życzymy wspanialych wyników.
Data publikacji: 09.05.2024 r.
Wygrywamy 6:1
Doskonały występ zaliczyła młodsza reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej. Uczniowie z klas 4-6 pokonali drużynę ze szkoły w Ujeździe Górnym wynikiem 6:1, zdobywając tym samym awans do finału Powiatu Średzkiego. Już za dwa tygodnie kolejne zmagania.
Zwycięska drużyna: Tyrakowski Sebastian (bramkarz), Mikołaj Spiżak, Kamil Kotaba, Jakub Gałdyś, Jakub Sobczak, Aleksander Niejadlik (3 bramki), Stanisław Sobczak (2 bramki), Pacel Szymon, Igor Lipiński (kapitan), Franciszek Sekuła (1 bramka), Pacel Szymon, Lena Kozioł.
Dziękujemy wszystkim którzy pomagali w przygotowaniach do zawodów.
Rafał Szuliński
Data publikacji: 07.05.2024 r.
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dzisiejszego dnia, w murach naszej szkoły, odbył się wyjątkowy apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne wydarzenie z historii Polski zostało przybliżone wszystkim zgromadzonym podczas barwnego i pouczającego programu artystycznego.
Konstytucja 3 Maja, uchwalona w 1791 roku, była pierwszą w Europie i drugą na świecie, ustalającą podstawy ustrojowe państwa oraz prawa i obowiązki obywateli. Uczniowie, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Rachwalskiej oraz Pani Alicji Filończyk, z pasją przygotowali występy, które przywołały ducha tamtych czasów oraz ukazały znaczenie tego dokumentu dla historii naszej ojczyzny. Ich staranne przygotowanie i zaangażowanie zasługuje na najwyższe uznanie.
Wyjątkowość uroczystości podkreślili również zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się Skarbnik Gminy, Pani Bożena Trawińska, Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Udaninie, Pani Anna Chorążewska oraz Ksiądz Proboszcz dr Marek Jodko.
Występy uczniów oraz merytoryczna wypowiedź Dyrektora Szkoły Pani Joanny Dumicz skłoniły wszystkich do refleksji nad dziedzictwem, jakie niosła ze sobą Konstytucja 3 Maja.
Cieszymy się, że nasza szkoła mogła być częścią tej ważnej tradycji patriotycznej, ucząc młodych ludzi szacunku dla historii i wartości, które kształtują naszą współczesność.
Marlena Nowek
Data publikacji: 06.05.2024 r.
Powiatowy Piknik Ekologiczny
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się „Powiatowy Piknik Ekologiczny”, który był podsumowaniem dwóch niezwykle ważnych projektów ekologicznych realizowanych w roku szkolnym 2023/2024 - „Klasa z Drewna” i „Ekopracownia – zielone serce naszej szkoły”
Podczas wydarzenia gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej im. Janusza Korczaka, nasz piknik cieszył się również zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Udanin i Powiatu Średzkiego.
Na pikniku mieliśmy zaszczyt gościć:
Pana Wojciecha Płaziuka Wójta Gminy Udanin,
Panią Dorotę Byrę Dyrektora SP im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym,
Panią Bożenę Trawińską Skarbnika Gminy Udanin,
Pana Andrzeja Bielskiego Sekretarza Gminy Udanin,
Panią Annę Chorążewską Dyrektora Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Udaninie,
Przedstawicieli Dolnośląskich Młynów Pana Krzysztofa Tułaka oraz Pana Grzegorza Wiśniewskiego,
Dzielnicową Starszą Sierżant Panią Agnieszkę Knap,
Pana Tadeusza Brzozowskiego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Udaninie,
Panią Jolantę Pawłowską Przewodniczącą Rady Rodziców.
Podczas Pikniku Pani Dyrektor Joanna Dumicz podziękowała wszystkim, którzy włożyli serce i zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Swoje podziękowania skierowała w stronę Wójta Gminy Udanin Pana Wojciecha Płaziuka, Nadleśnictwa w Świdnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Udanina, Firmy COM-D, Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Udaninie, Dolnośląskich Młynów S.A., Rady Rodziców oraz Klubu Seniora z Konar i Udanina.
W trakcie pikniku uczestnicy mogli korzystać wielu atrakcji, które nie tylko umiliły czas, ale także nauczyły czegoś nowego! Każdy z uczestników miał okazję wziąć udział w malowaniu plakatów promujących proekologiczne postawy, grach i zabawach dotyczących ochrony powietrza i przyrody. Stanowiska edukacyjne na temat energii słonecznej i wiatrowej, pomogły uczniom zrozumieć znaczenie OZE. Natomiast zabawa na zamkach dmuchanych, pozwoliła uczniom i przedszkolakom aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo w Świdnicy przyciągało uczestników pikniku, którzy mieli okazję zgłębić tajemnice lasu. Uczniowie oraz mieszkańcy Gminy Udanin mogli poznać nie tylko różnorodność zwierząt żyjących w lesie, ale także dowiedzieli się, dlaczego ochrona lasów jest tak istotna dla naszego środowiska.
Ochotnicza Straż Pożarna z Udanina również włączyła się w organizację tego wydarzenia. Ich stoisko pozwoliło uczestnikom zajrzeć do wnętrza samochodów strażackich oraz przymierzyć ich specjalne stroje. Nie zabrakło też edukacji - druhowie przeprowadzili szkolenia z pierwszej pomocy, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i uświadomiły uczestnikom, jak ważną rolę pełnią strażacy w naszej społeczności.
Firma COM-D zaangażowała się w edukację dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów. Na ich stoisku uczestnicy mogli poznać zasady poprawnego sortowania śmieci oraz nawet wsiąść do nowoczesnej śmieciarki, co było prawdziwą atrakcją dla wszystkich odwiedzających.
Rada Rodziców przygotowała dla uczestników pyszne ciasta, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Klub Seniora z Udanina i Konar zadbał natomiast o zdrowe przekąski dla wszystkich obecnych.
Nie zabrakło również akcentów kulturalnych - Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Udaninie zaprosiło uczniów do stworzenia własnych ekologicznych toreb, co wywołało falę kreatywności i zaangażowania.
Punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze" był znakomitą okazją do poznania najnowszych inicjatyw związanych z czystym powietrzem oraz skonsultowania wszelkich wątpliwości z pracownikami urzędu. To również miejsce, gdzie beneficjenci programu mogli dowiedzieć się o zmianach w programie.
Dodatkową wartością wydarzenia było wspieranie szczytnego celu - zbiórka funduszy na leczenie jednego z uczniów walczącego z chorobą nowotworową. Rada Rodziców przy ZSP w Udaninie serwowała pyszne wypieki, a uczniowie sprzedawali popcorn, wspierając w ten sposób inicjatywę charytatywną. Klub Seniora z Udanina i Konar również przyłączył się do akcji.
„Powiatowy Piknik Ekologiczny” zorganizowany przez naszą szkołę nie tylko umożliwił spędzenie miłego czasu w otoczeniu natury, ale także zainspirował do refleksji nad własnymi działaniami na rzecz ochrony środowiska. Dzięki zaangażowaniu wielu partnerów i firm wspierających ekologię, wydarzenie stało się niezapomnianą lekcją ekologii i solidarności lokalnej społeczności.
Lasy Państwowe Gmina Udanin #KlasaZDrewna #EKOpracownia #PiknikEkologiczny Edukacja Ekologiczna
Marlena Nowek
Data publikacji: 26.04.2024 r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Miło nam poinformować, że uczennica naszej klasy VII B Julia , zdobyła wyróżnienie w Powiatowy Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Note” 2024, który odbył się w Miękini.
Serdecznie gratulujemy również pozostałym uczestniczkom Natalii, Julii oraz Hani, które pięknie zaprezentowały się w konkursie. Tegoroczny poziom przesłuchań był bardzo wysoki.
Katarzyna Harbarczuk
Data publikacji: 26.04.2024 r.
Powiatowy konkurs czytelniczy
W dniu wczorajszym uczennice naszej szkoły Lena P., Laura D. oraz Martyna Sz. wzięły udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Klasy trzecie musiały zmierzyć się z bardzo trudnymi tekstami poszczególnych legend zebranych przez Hannę Kostyrko w ,,Klechdach domowych", natomiast dzieci z klas drugich przygotowały się do pytań dotyczących wybranych bajek Charlesa Perrault. W konkursie wzięło udział 40 uczestników z różnych szkół.
Z dumą informujemy, że nasza reprezentantka Martyna Sz. zajęła 2
miejsce w kategorii klas drugich.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz reprezentowanie naszej szkoły w konkursie literackim. Wasza twórczość była niezwykle inspirująca i pełna talentu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu literackim!
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 26.04.2024 r.
Diecezjalny Konkurs Gross Rosen - ocalić od zapomnienia
Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne, wysokie lokaty w diecezjalnym konkursie plastycznym Gross Rosen - ocalić od zapomnienia. Alan Plizga zajął II miejsce a Jagoda Banach wyróżnienie. 24 kwietnia na terenie Muzeum Gross Rosen odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureaci wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu.
Violetta Leńska
Data publikacji: 24.04.2024 r.
Innowacja pedagogiczna
W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, uczniowie klas 3 zapoznali się z treścią opowiadania „The Zoo Vet”. Po dokładnym zaznajomieniu się z nowymi zwrotami oraz słownictwem w języku angielskim, uczniowie mieli za zadanie stworzenie opisu wybranego przed siebie zwierzęcia (tiger , elephant , giraffe, cat , dog). Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością.
Katarzyna Harbarczuk
Data publikacji: 24.04.2024 r.
Wspaniałe wieści z naszych zajęć z języka angielskiego
Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że możemy się z Wami podzielić rezultatami naszej innowacji pedagogicznej, która została wdrożona w październiku 2023 roku.
Innowacja pedagogiczna o charakterze językowym, prowadzona jest przez nauczyciela języka angielskiego, Panią Katarzynę Harbarczuk.
Przez ten czas udało się zrealizować wiele fantastycznych tytułów książek, które nie tylko rozbudzają pasję do nauki języka obcego, ale również poszerzają zakres słownictwa i uatrakcyjniają proces uczenia się!
Oto kilka z książek, które uczniowie mieli okazję zgłębić:
"I'm happy" - Finding Dory Level 2
"It's snowing" - Disney Level 2
"I'm dancing" - Disney 101 Dalmatians Level 3
"There's a park" - Disney Toy Story Level 2
"The Zoo Vet" - Twinkl
"The Very Hungry Caterpillar" - Eric Carle
Cele ogólne innowacji obejmują nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, ale także kształtowanie kreatywności, budowanie pewności siebie oraz zwiększanie motywacji do nauki języka angielskiego.
Dzięki zajęciom uczniowie nie tylko poznają literaturę obcojęzyczną, ale również doskonalą umiejętności współpracy w grupie, pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.
Cieszymy się, że możemy być częścią tego ekscytującego procesu nauki i razem z naszymi uczniami odkrywać tajniki języka angielskiego!
#NaukaJęzykaAngielskiego #InnowacjaPedagogiczna #RozwijaniePasji #Kreatywność #Motywacja #Edukacja
Marlena Nowek
Data publikacji: 24.04.2024 r.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Społeczność SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie celebruje sukces uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Drużyna, składająca się z utalentowanych uczniów: Izabeli Kowalczyk, Natalii Chomąt oraz Karola Bosia, pod okiem swoich nauczycieli, osiągnęła pierwsze miejsce w etapie gminnym, zdobywając tym samym szansę reprezentowania swojej szkoły na szerszej arenie.
Wizyta przedstawiciela Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” w szkole była nie tylko okazją do uhonorowania zwycięskiej drużyny, ale także do podziękowania Dyrektorowi Szkoły Pani Joannie Dumicz za wsparcie i przygotowanie uczestników do konkursu. Podziękowała trafiły również do Pani Renaty Podedwornej oraz Pani Marleny Nowek za przeprowadzenie konkursu.
W drodze do finału, los przyniósł uczniom kolejne wyzwanie. Reprezentanci SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie, którzy zajęli pierwsze miejsce i co za tym idzie, dostali się do etapu finałowego, mieli za zadanie wylosować kraj Unii Europejskiej, który będą musieli zaprezentować podczas rundy finałowej. Drużyna wylosowała Austrię. To zadanie wymagać będzie od nich dogłębnej wiedzy na temat kraju, jego historii, kultury, gospodarki oraz roli w Unii Europejskiej. Jednak z determinacją, którą dotychczas okazywali, można być pewnym, że uczniowie podejdą do tego zadania z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Data 24.05.2024 r. zapisana w kalendarzach jest już wyznaczona na wielki finał konkursu, który odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce. To będzie moment, w którym uczniowie będą mieli szansę zaprezentować swoją wiedzę, umiejętności i determinację przed szerszą publicznością.
Społeczność SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie z niecierpliwością oczekuje tego dnia i trzyma kciuki za swoją drużynę.
Marlena Nowek
Data publikacji: 23.04.2024 r.
Miedź - Metal, który Kształtuje Naszą Historię
W dniu 19 kwietnia 2024 roku, uczniowie klas 7a, 7b i 8 udali się na wycieczkę do Legnicy. Celem ich podróży było kino, jak i Muzeum Miedzi w Legnicy.
W muzeum, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się stałej ekspozycji, która ukazała miedź w całej jej okazałości - od jej roli w sztuce, po codzienne wykorzystanie w różnych dziedzinach życia. Podczas zwiedzania, przewodnik nie tylko opowiadał o historii tego metalu, ale również podkreślał jego ogromne znaczenie dla ludzkości. Miedź, od epoki brązu aż po erę nowoczesnych technologii, jak telefony komórkowe i smartfony, odgrywała kluczową rolę w kształtowaniu naszej historii i codzienności.
To niezwykłe doświadczenie nie tylko poszerzyło wiedzę uczniów na temat miedzi, ale również zainspirowało ich do refleksji nad wpływem tego metalu na nasze życie. Pokazało, jak bardzo jesteśmy związani z tym surowcem od zarania dziejów, i jak wiele zawdzięczamy jego wszechstronności i trwałości.
Wyjazd do Muzeum Miedzi w Legnicy był nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący. Dzięki niemu uczniowie mogli spojrzeć na historię i współczesność z zupełnie nowej perspektywy, doceniając rolę, jaką miedź odgrywa w naszym życiu codziennym. Natomiast wizyta w kinie była dla uczniów formą relaksu i integracji.
Marlena Nowek
Data publikacji: 23.04.2024 r.
II Gminny Konkurs Matematyczny
Dnia 18 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny, który zgromadził uczniów z dwóch szkół naszej gminy: Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym. Wspaniała atmosfera rywalizacji oraz zaangażowanie uczestników sprawiły, że konkurs był niezapomnianym wydarzeniem. Wzięło w nim udział 43 uczniów, którzy pokazali swoją wiedzę i umiejętności matematyczne.
Prace oceniane były w ośmiu kategoriach wiekowych: klas I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII.
Podczas uroczystego zakończenia konkursu Pani Dyrektor Joanna Dumicz i Wójt Pan Wojciech Płaziuk przemawiali, składając gratulacje wszystkim uczestnikom oraz wyróżniając szczególnie zwycięzców. Ich słowa motywacji i uznania dodatkowo podkreśliły znaczenie osiągnięć wszystkich uczestników.
Oto wyniki konkursu:
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐈
I miejsce – Kuba J. SP Udanin
II miejsce – Nadia S. SP Udanin
III miejsce – Igor M. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐈𝐈
I miejsce – Maja J. SP Ujazd Górny
II miejsce – Jakub P. SP Udanin
III miejsce – Zosia P. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐈𝐈𝐈
I miejsce – Oliwia K. SP Udanin
II miejsce – Wiktor L. SP Udanin
III miejsce – Mikołaj B. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐈𝐕
I miejsce – Grzegorz Ch. SP Udanin
II miejsce – Oliwier B. SP Ujazd Górny
III miejsce – Iga P. SP Udanin
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐕
I miejsce – Szymon Z. SP Ujazd Górny
II miejsce – Jakub G. SP Udanin
III miejsce – Svietlana I. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐕𝐈
I miejsce – Hanna P. SP Udanin
II miejsce – Karol K. SP Udanin
III miejsce – Adrian G. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐕𝐈𝐈
I miejsce – Michalina P. SP Udanin
II miejsce – Hanna M. SP Udanin
III miejsce – Aleksandra N. SP Ujazd Górny
𝐊𝐥𝐚𝐬𝐚 𝐕𝐈𝐈𝐈
I miejsce – Alicja B. SP Ujazd Górny
II miejsce – Weronika N. SP Udanin
III miejsce – Adam M. SP Udanin
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami za zajęcie I, II i III miejsca, dodatkowo laureaci pierwszych miejsc otrzymali statuetki. Radość zwycięzców była nie do opisania, a ich osiągnięcia są godne najwyższego uznania.
Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentować nasze szkoły w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się w Ciechowie 9 i 10 maja 2024 roku. Życzymy im powodzenia i kolejnych sukcesów!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Wojciechowi Płaziukowi, za ufundowanie nagród, dyplomów i poczęstunku dla laureatów konkursu. To wsparcie było nieocenione i wpłynęło na sukces tego wydarzenia.
Agnieszka Andrzejewska
Małgorzata Micuła
Data publikacji: 21.04.2024 r.
Mistrz Pięknego Czytania
W naszej szkole odbył się konkurs, mający na celu podniesienie kompetencji czytelniczych uczniów poprzez kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos oraz świadomości rozumienia czytanego tekstu. Chcieliśmy również popularyzować literaturę i czytelnictwo, a także budzić zainteresowania wartościową literaturą. Nasi uczniowie uczyli się rywalizować w miłej atmosferze. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom, przygotowali ciekawe teksty, wcielając się w bohaterów, o których czytali. Występom towarzyszyła ciekawa dekoracja, pomagając w tworzeniu nastroju.
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymały:
Hanna P. - kategoria klas 4-6
Hanna M. – kategoria klas 7-8.
Małgorzata Meusz
Data publikacji: 21.04.2024 r.
Wrocław z dreszczykiem
Wrocław z dreszczykiem.
Taki właśnie Wrocław poznała klasa 5 podczas wycieczki do Wrocławia i zwiedzania rynku. Nasz spacer rozpoczęliśmy od poznania dość strasznych faktów związanych z pręgieżem, wiemy już co to jest „kuna”- i nie chodzi tu o zwierzątko. Poznaliśmy także znaczenie symboli herbu Wrocławia- w sercu herbu znajduje się głowa św. Jana Chrzciciela- patrona miasta. Kto i dlaczego kazał ściąć Jana?- ciekawa sprawa.
Kolejna interesująca i prawdziwa historia związana jest z palcem Aleksandra Fredry, którego pomnik znajduje się koła Ratusza. Biedny Aleksander, człowiek bardzo ruchliwy, siedzi teraz na krześle i prawdopodobnie cierpi, bo musi trwać w jednym miejscu.
Zwierzęta i żołędzie na fasadzie budynku Ratusza nawiązują do początków powstania miasta Vratislavia- pierwsza nazwa miasta Wrocław. Kolejne poznane przez nas historie dotyczyły smoka wrocławskiego, „Apteki pod murzynkiem”- tutaj sprzedawano wrocławianom sproszkowane mumie jako bardzo drogi i skuteczny lek. Oczywiście nie zabrakło informacji o Jasiu i Małgosi, krasnoludkach (znamy wejście do ich podziemi), Dzwonie Grzesznika i wiele innych bardzo ciekawych, momentami strasznych, a czasami zabawnych historii.
Jako utrwalenie zdobytej wiedzy, uczniowie mieli do wykonania zadania w ”strasznej grze terenowej”. Wierszyki do uzupełnienia, zagadki związane z rzeźbami, imię ukochanej namalowanej na suficie podziemnego tunelu, epitafium z imieniem kobiety, legenda o duchu skąpej przekupki i wiele innych, których rozwiązanie tworzyły hasło- motto ze szkoły katów w Wojcieszowie. Hasło jako pierwsze rozwiązały Lena, Klara i Marysia- BRAWO dziewczyny.
Dziękujemy naszej pani przewodnik- p. Małgorzato
, to była lekcja wypełniona mnóstwem interesującej wiedzy. Takie lekcje historii to My lubimy.
Elżbieta Suchorabska
Data publikacji: 17.04.2024 r.
Nocowanie w szkole
W dniach 12.04.-13.04.2024 klasa IVa spędziła noc
pełną przygód w szkole
. Najpierw zorganizowaliśmy sobie przestrzeń do spania
w sali gimnastycznej
, następnie niektórzy ze szczęścia i radości postanowili przebiec 10 kółek
wokół boiska
, a Ci mniej lubiący bieganie, potańczyli
z latarkami
. Jak już za oknami było wystarczająco ciemno, zagraliśmy w grę terenową po szkole
. Musieliśmy odkryć, gdzie ukrył się haker
, który wkradł się do iDziennika i pozmieniał wszystkim uczniom oceny na niedostateczne
, zagrożenie niezdaniem do następnej klasy wielkie
, więc zaangażowanie również! Była również pizza
, ognisko
z pieczeniem kiełbasek
i oczywiście film z popcornem
.
Wszystkim zaangażowanym w pomoc organizacji przedsięwzięcia bardzo dziękuję
.
Ewelina Kuc
Data publikacji: 17.04.2024 r.
Kolejny numer naszej gazetki szkolnej ADAŚ już jest
Tym razem jest to wydanie specjalne poświęcone projektowi Klasa z drewna. Jak wiele się działo w naszej szkole? Jak zmieniło się nasze szkolne podwórko w ramach realizacji projektu? W jakich konkursach i spotkaniach braliśmy udział? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ciekawych informacji przeczytacie w ADASIU. Nasz zespół redagujący gazetkę zajmuje się również jej kolportażem. Docieramy do miejsc, z którymi współpracuje nasza szkoła. Zapraszamy do lektury naszej gazetki na stronie internetowej szkoły. Gazetka jest również dostępna w lokalnym sklepie.
Elżbieta Suchorabska
Data publikacji: 16.04.2024 r.
Dzień bez plecaka
Dzień bez plecaka
w naszej szkole już za nami. Dzień pełen radości, kreatywności i odwagi w realizacji własnego pomysłu, na.... - co zamiast plecaka.
Brawo dla wszystkich
za pomysłowość.
Zapraszamy na relację filmową z tego dnia.
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 15.04.2024 r.
Z gliną na wesoło
W dniu 04.04.2024 klasa IVa celem integracji oraz poznania podstaw pracy z gliną wybrała się na warsztaty "Z gliną na wesoło"
do Dobkowa. Na początek posłuchaliśmy historii "Galerii pod Aniołem RR"
pani Bogusławy, a następnie przeszliśmy do wykonania własnych kubków
. Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami
Ewelina Kuc
Data publikacji: 05.04.2024 r.
𝐆𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞𝐭 𝐖𝐜𝐳𝐞𝐬𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐖𝐬𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐑𝐨𝐳𝐰𝐨𝐣𝐮 - nowe możliwości dla naszych uczniów
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest coraz szybsze, niezwykle istotne jest zapewnienie wsparcia i pomocy dla dzieci, które mogą mieć trudności w prawidłowym rozwoju. Dlatego też z wielką radością ogłaszamy, że nasza szkoła posiada w pełni wyposażony gabinet WWR (Wczesnego Wspomagania Rozwoju)!
WWR to niezwykle skuteczne narzędzie, które oferuje pomoc dzieciom zmagającym się z zaburzeniami uniemożliwiającymi prawidłowy rozwój, jeszcze przed podjęciem przez dziecko obowiązku szkolnego. Jest to krok naprzód, który daje dzieciom szansę na skorygowanie, a czasem nawet wyeliminowanie dysfunkcji rozwojowych, otwierając przed nimi drzwi do sukcesu i pełnego wykorzystania ich potencjału.
W naszym gabinecie WWR, dbamy o to, aby każde dziecko otrzymało indywidualne podejście i wsparcie, które jest niezbędne do osiągnięcia trwałych efektów. Wyposażenie naszego gabinetu pozwala na kompleksowe działanie oraz prowadzenie różnorodnych form terapii i ćwiczeń, dostosowanych do potrzeb każdego dziecka.
Wczesne wdrożenie WWR jest kluczowe. Dlatego nasza szkoła podejmuje się systematycznej pracy z dziećmi, aby zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju. Nasz zespół wyszkolonych specjalistów będzie stale monitorować postępy i dostosowywać metody pracy, aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdego dziecka.
Dzięki naszemu nowemu gabinetowi WWR, mamy nadzieję otworzyć nowe możliwości dla naszych uczniów i stworzyć dla nich solidne fundamenty do dalszego rozwoju. Wartością nadrzędną naszej szkoły jest troska o rozwój i dobro każdego ucznia. Dlatego też niezmiennie będziemy stawiać na innowacyjne podejścia i narzędzia, które pomogą nam w osiągnięciu naszych celów.
#WczesneWspomaganieRozwoju #WWR #WsparcieDzieci #Rozwój #Edukacja #NaszaSzkoła
Marlena Nowek
Data publikacji: 2.04.2024 r.
Data publikacji: 28.03.2024 r.
Wycieczka do Parku Nauki ExoploraPark w Wałbrzychu
Celem naszej wycieczki była dobra zabawa oraz odkrywanie matematyki. Każdy uczestnik miał okazję zapoznać się z różnymi sposobami rozwiązywania łamigłówek matematycznych, świetnie się przy tym bawiąc. Największe zainteresowanie wzbudziła sala lustrzana, gdzie zaciekawiły nas odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. W sali klocków Lego uczniowie mogli sami układać, budować oraz oglądać gotowe już modele. Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.
Małgorzata Micuła
Data publikacji: 25.03.2024 r.
Drewniana makieta
W naszej szkole ostatnio drewno jest motywem przewodnim. W związku z tym nie mogło zabraknąć makiety Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wykonanej z drewna. Piękna rama, przedstawiająca naszą placówkę, już jest w drodze do nas, a my nie możemy się doczekać, aby ją zobaczyć!
Serdecznie dziękujemy firmie Prosto z Drewna za profesjonalizm i piękny projekt, który stanie się ozdobą naszej szkoły
.
Data publikacji: 18.03.2024 r.
Dzień Św. Patryka
Dzień św. Patryka obchodzony jest w Irlandii 17 marca. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w piątek 15 marca.
Kolorem obowiązkowym, był oczywiście kolor zielony.
a w rolę Patryka wcielił się Szymon Osiadacz. Wielu uczniów przyszło również z „patrykowymi” kapeluszami na głowie.
Tradycyjnie była zabawa „znajdź skarb
i zamień na cukierka
” , która cieszyła się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i przedszkolaków.
Julia i Hania z klasy 6 przygotowały dla wszystkich niespodziankę – taniec irlandzki, który zatańczyły przed całą naszą społecznością. Dziewczyny zebrały mega gromkie brawa i musiały zatańczyć jeszcze raz. Dziękujemy
Kolejną niespodziankę przygotowały dla nas Panie Kucharki
, gotując na obiad zieloną zupę- zupę brokułową krem
z grzankami- PYCHOTA. Dziękujemy
Dziękujemy za wspólną zabawę
Katarzyna Harbarczuk
Elżbieta Suchorabska
Data publikacji: 18.03.2024 r.
Lekcja religii
Grupy zerówek Żabki i Jeżyki udały się na lekcje religii do Kościoła. Podczas wizyty dzieci modliły się oraz zwiedzały wnętrze świątyni. Ksiądz Marek Jodko opowiedział dzieciom jak należy zachowywać się w Kościele i dlaczego to miejsce jest tak ważne. Przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć ołtarz oraz doświadczyć posypania głowy popiołem.
Lekcja religii odbyła się także w bibliotece szkolnej w miejscu, gdzie znajduje się zbiór książek oraz najważniejszej księgi jaką jest Pismo Święte. Ksiądz Marek przyniósł na zajęcia Ewangeliarz z Kościoła, który przykuł uwagę dzieci piękną okładką. Opowiedział kto znajduje się na okładce, dlaczego ta księga ma tak ważne znaczenie i że należy ją czytać z szacunkiem i w ciszy.
Ewa Plizga
Data publikacji: 18.03.2024 r.
🌟Podziękowania dla Firmy EWG ENERGY SP. Z O.O. oraz Pana Piotra Iwaszko🌟
Z ogromną wdzięcznością chcielibyśmy Państwu złożyć serdeczne podziękowania za hojne wsparcie, które okazaliście poprzez sfinansowanie zakupu strojów sportowych dla naszych utalentowanych uczniów.
Dzięki Państwa hojności, nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe w komfortowych i odpowiednich warunkach, co z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju oraz osiągnięcia sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Państwa hojność i życzliwość!
Marlena Nowek
Data publikacji: 15.03.2024 r.
🌟 Wspaniałe wieści! 🌟
Dziś jest dzień pełen radości i ekologicznej inspiracji! Otrzymaliśmy właśnie nasze piękne kalendarze, w których znajdują się zdjęcia zwycięzców konkursu „OZE Wokół Nas!
Już niedługo te wspaniałe kalendarze znajdą swoich szczęśliwych właścicieli, a my nie możemy się doczekać, abyście mogli cieszyć się nimi każdego dnia!
Ale to nie koniec dobrych wieści!
Chcielibyśmy również ogłosić, że nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu zostaną oficjalnie wręczone podczas Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku!
Już dziś zapraszamy Was serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie pełne inspiracji, wspaniałych ludzi i oczywiście, dbałości o naszą planetę!
#EKOpracownia #ZieloneSerceNaszejSzkoły #OZEWokółNas #Kalendarze
Marlena Nowek
Data publikacji: 14.03.2024 r.
Pomagamy
W lutym nasza szkoła przyłączyła się do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane fundusze pomogą dzieciom w całej Polsce, przekazane zostaną na wsparcie psychologiczne, programy stypendialne oraz specjalistyczną opiekę.
Każdego dnia uczniowie
i przedszkolaki
wrzucali do słoika grosze, grosiki i złotówki, a potem segregowaliśmy zebrane pieniążki. Na szczęście
nie trzeba było ich liczyć- można było je po prostu zważyć. Jeden kilogram 1 groszówek to ok. 6, 50 zł.
Kwota, którą uzbieraliśmy to 839 zł.
Dziękujemy wszystkim za każdy grosik, również pani Monice Piechowicz
za wsparcie naszej Góry Grosza.
Opiekunowie SU
Małgorzata Micuła
Elżbieta Suchorabska
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 14.03.2024 r.
Projekt „Przez zabawę do nauki – wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Udanin”
Wartość projektu - 1567 806,00 zł dofinansowana w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.
Głównym założeniem projektu jest wzrost jakości oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym na terenie gminy Udanin, w tym w szczególności dla wszystkich dzieci z niepełnosprawnościami jak również organizacja zajęć dodatkowych, która wspomoże ich rozwój i poprawi wyniki osiągane przez dzieci w procesie kształcenia
Dodatkowo oba przedszkola w Ujeździe Górnym oraz w Udaninie zostaną wyremontowane, doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, oraz pomoce do realizacji zajęć dodatkowych. Powstanie nowa sala terapeutyczna połączona z nowoczesną biblioteką na holu szkoły wraz z pełnym wyposażeniem bibliotecznym oraz terapeutycznym.
Powstaną 2 profesjonalne sala gimnastyki korekcyjnej wraz z pełnym wyposażeniem, powstaną nowe gabinety logopedyczne na terenie ZSP dla dzieci w wieku przedszkolnym wraz z całym wyposażeniem.
2 gabinety integracji sensorycznej - sala terapii światłem - gabinet psychologiczny czy w pełni wyposażone 2 gabinety wczesnego wspomagania rozwoju obok już istniejących gabinetów Biofeedback oraz Terapii Warnkego stanowić będą bazę nowoczesnej placówki edukacyjnej jaką się stajemy.
W ramach projektu wszyscy nauczyciele, wychowawcy prowadzący edukację przedszkolna oraz zajęcia dodatkowe zrealizują szereg szkoleń, kursów, warsztatów, które pozwolą prowadzenie nowych rodzajów zajęć.
Po zakończonych szkoleniach, kursach oba przedszkola zostaną przekształcone w przedszkola Montessori. Zarówno zajęcia matematyczne jak i zajęcia z j. angielskiego będą prowadzone również metodą Montessorii.
Wpłynie to znacząco na sukcesy naszych najmłodszych, na rozwijanie samodzielności i wiary we własne siły. Zapewni realizacje wszystkich założeń i celów pedagogiki Montessori ale gównie zapewni indywidualny tok nauki i rozwoju każdemu dziecku.
Projektem objęte zostaną wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, tj. 98 dzieci.
Zajęcia jakie będą realizowane w ramach projektu to m. in.: zaj. integracji sensorycznej, zaj. logopedyczne, terapia ręki. gimnastyka korekcyjna. Zajęcia matematyczne, językowe, przyrodnicze. Nowością dla naszej placówki będzie realizacja własnych zajęć z kodowania i programowania w pełni wyposażonych pracowniach oraz warsztaty z edukacji klimatycznej oraz zajęć artystycznych: teatralno - muzycznych oraz plastycznych.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie
Joanna Dumicz
Data publikacji: 13.03.2024 r.
Niezwykła przygoda w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej🥼🧪🌋
Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie wyruszyli w niezapomnianą podróż. Ich cel? Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, gdzie czekały na nich niezwykłe doświadczenia i edukacyjne atrakcje.
Uczniowie podczas wyprawy odwiedzili Salę Kaczewską, gdzie mieli okazję poznać najważniejsze atrakcje geoturystyczne Pogórza Kaczawskiego. Dawne wulkany, kamieniołomy, formacje skalne - to tylko niektóre z cudów natury, które mieli okazję podziwiać. Nie zabrakło także informacji o rezerwatach przyrody oraz historycznych zabytkach, takich jak pałace, dwory i kościoły.
W Sali Ziemi uczniowie mogli dosłownie zanurzyć się w tajemnice wodnego świata. Interaktywna makieta rzeki pozwoliła im nie tylko zobaczyć, ale również poczuć wodę, a nawet samodzielnie wywołać powódź. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję podziwiać kolekcję skał i minerałów z regionu, co z pewnością rozbudziło ich ciekawość i zainteresowanie naukami przyrodniczymi.
Jednak to Sala Trzęsienia Ziemi okazała się prawdziwym przeżyciem dla młodych badaczy. Symulacja trzęsienia ziemi wraz z filmem 3D o powstaniu Sudetów i erupcji wulkanu, wciągnęła uczniów w wir niesamowitych zjawisk przyrodniczych.
Nie mogło także zabraknąć praktycznych zajęć. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach hydrogeologicznych, podczas których badali wodę zarówno terenowo, jak i laboratoryjnie. Wykorzystując profesjonalny sprzęt, samodzielnie pobrali próbki wody z doliny potoku Bukownica i przeprowadzili podstawowe badania fizykochemiczne.
Zajęcia w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie to nie tylko edukacja, ale również inspirująca przygoda, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dzięki takim inicjatywom, młodzi ludzie mają okazję odkrywać bogactwo natury i fascynujące tajemnice naszego regionu, rozwijając jednocześnie swoje zainteresowania naukowe i przyrodnicze.
Marlena Nowek
Data publikacji: 13.03.2024 r.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
12.03.2024r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Otwarcia dokonali p. dyrektor Joanna Dumicz i wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Uczniowie musieli się wykazać obszerną wiedzą z dziedziny pożarnictwa. Nad całością czuwali druhowie z OSP z Gminy Udanin.
Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, za co otrzymali podziękowania i słodkie upominki.
I miejsce zajął Wiktor Stanisławczyk, który będzie reprezentował Gminę Udanin na eliminacjach powiatowych 22.03.2024r. w Środzie Śląskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Monika Cieślicka
Data publikacji: 13.03.2024 r.
Podsumowanie pracy w świetlicy szkolnej w lutym
W minionym miesiącu nasza świetlica szkolna była miejscem pełnym różnorodnych wydarzeń i aktywności, które miały na celu zarówno edukację, jak i zabawę uczniów.
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu był dla naszej społeczności okazją do promowania działania na rzecz innych i zaangażowania społecznego. Zorganizowaliśmy dyskusje i prezentacje, aby zachęcić uczniów do działalności wolontariackiej.
Z okazji obchodzonego w lutym Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego oglądaliśmy filmy edukacyjne dotyczące prawidłowego używania numerów alarmowych oraz pierwszej pomocy. Na koniec zajęć dzieci chętnie ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Dzień kota był czasem pełnym miłości i uwagi skierowanej w stronę naszych futrzanych przyjaciół. Przygotowaliśmy zajęcia, podczas których uczniowie usłyszeli różne ciekawostki na temat tych zwierząt dotyczące opieki, ich potrzeb oraz znaczenia odpowiedzialności za zwierzęta domowe.
Walentynki to święto miłości, które świętowaliśmy w naszej świetlicy poprzez różnorodne zabawy, gry i konkursy promujące przyjaźń i empatię między uczniami.
Dzień Nutelli był okazją do rozmów o zdrowym odżywianiu, o otyłości oraz o tym, co to jest odchudzanie. Rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz ułożyliśmy piramidę zdrowia.
Miesiąc luty był również okazją do świętowania dni związanych z ulubionymi smakołykami: pizzą i tostami. Zajęcia przybliżyły uczniom historię tych dań. Rozmawialiśmy na temat różnych sposobów ich wykonania oraz poruszyliśmy kwestię marnowania jedzenia.
Filmowe piątki były ulubionym czasem wśród uczniów, którzy mieli okazję odpocząć po tygodniu nauki i zrelaksować się podczas projekcji filmów. Staramy się wybierać filmy o wartościach edukacyjnych lub inspirujących, aby rozwijać wrażliwość i kreatywność naszych podopiecznych.
Jak zawsze nie zabrakło gier planszowych, zabaw z piłką, zabaw językowych oraz ulubionych zabaw na świeżym powietrzu.
Wszystkie te wydarzenia miały na celu nie tylko zapewnienie rozrywki, ale także rozwijanie różnorodnych umiejętności i wartości społecznych wśród uczniów naszej szkoły.
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 12.02.2024 r.
Lekcja języka angielskiego w klasie 6
Wczoraj na lekcji angielskiego, uczniowie klasy 6 zaprezentowali przygotowanie przez sobie scenki wraz z dialogami w języku angielskim. Wszystko w ramach utrwalenia słownictwa z zakresu health matters, czyli wszystko co związane jest z naszym zdrowiem.
Zadaniem uczniów było odegranie scenki u lekarza, w szpitalu, czy w przychodni dentystycznej oraz opisaniem w języku angielskim swojej dolegliwości . Uczniowie spisali się doskonale, wykazali się ogromną kreatywnością.
Katarzyna Harbarczuk
Data publikacji: 09.03.2024 r.
Odwiedziny Tessy ze schroniska w Świdnicy
22 lutego gościliśmy sympatycznego zwierzaka - Tessę - ze Schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Tessa przyjechała do nas ze swoimi opiekunkami. Przy obecności tego sympatycznego pieska, braliśmy udział w lekcji edukacyjnej na temat humanitarnej opieki i odpowiedzialnej adopcji zwierzęcia w ramach projektu "Odpowiedzialni".
Na to spotkanie przygotowaliśmy prezent dla podopiecznych ze schroniska. Uczniowie od kilku dni przynosili do szkoły karmę suchą i mokrą, środki czystości, koce i legowiska, które przekazaliśmy dla Schroniska ze Świdnicy.
Ogromie dziękujemy za pouczające spotkanie, a Tessie życzymy, żeby szybko znalazła kochający dom.
Elżbieta Suchorabska
Katarzyna Harbarczuk
Data publikacji: 04.03.2024 r.
Razem możemy więcej
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Chcemy Was dzisiaj poprosić o wsparcie dla rodziny naszego wychowanka z Przedszkola w Ujeździe Górnym, która niedawno doświadczyła ogromnej tragedii. W ich domu wybuchł pożar, w wyniku którego stracili nie tylko wszystkie swoje rzeczy materialne, ale także poczucie bezpieczeństwa i spokoju.
W obliczu tak trudnych chwil, chcielibyśmy jako społeczność okazać naszą solidarność i wsparcie. Każda pomoc jest niezwykle cenna. Najbardziej potrzebne są kosmetyki do kąpieli oraz ubrania: spodnie (rozmiar 116), koszulki i bluzy (rozmiar 122) oraz buty (rozmiar 30).
Jeśli macie możliwość, prosimy o przynoszenie darów do Przedszkola w Ujeździe Górnym oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie. Wierzymy, że nasza wspólna mobilizacja przyniesie ulgę tej rodzinie w tych trudnych chwilach.
Dziękujemy z góry za Wasze wsparcie i życzliwość. Wierzymy, że razem możemy zdziałać wiele i dać im otuchę w tym trudnym czasie.
Data publikacji: 26.02.2024 r.
Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I
W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zaprzyjaźnienie się z książką oraz poznanie biblioteki.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie odczytane przez Panią Dyrektor, uczestniczyli w krótkiej pogadance na temat biblioteki oraz książek. Nasi najmłodsi uczniowie wysłuchali ,,Skargi książki" i ,,Próśb książki", w których jest mowa o tym, jak należy postępować z książkami. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy zaprezentowali przedstawienie przygotowane wraz z wychowawcą Małgorzatą Micułą, a następnie złożyli przysięgę. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z wyprawkami czytelniczymi przygotowanymi przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek".
Pamiętajmy, że biblioteka nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek i podręczników. Stanowi również wsparcie dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły.
Wszystkim pierwszakom życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!
Zapraszam do biblioteki szkolnej!
Katarzyna Sztymer
Data publiakcji: 22.02.2024 r.
Konkurs Fotograficzny „Odnawialne Źródła Energii wokół nas”
Szanowni Państwo,
Po wielu tygodniach oczekiwania nadszedł moment, aby oficjalnie podsumować Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod tytułem "Odnawialne Źródła Energii wokół nas". Serdecznie dziękujemy wszystkim utalentowanym uczestnikom za ich zaangażowanie i przesyłane fotografie, które nie tylko podkreślają piękno, ale także znaczenie odnawialnych źródeł energii w naszym otoczeniu.
Niestety, trzy prace przesłane na konkurs nie spełniły wymogów formalnych i nie zostały uwzględnione w procesie oceny.
Teraz nadszedł czas, abyście Państwo, jako społeczność, mieli swój udział w wyborze zwycięzców! Przedstawiamy Państwu ankietę, w której możecie oddać swój cenny głos. Wasze decyzje wpłyną na to, które fotografie znajdą się w specjalnym kalendarzu promującym Odnawialne Źródła Energii w naszej okolicy.
Ankieta jest dostępna do 22 lutego 2024 r. Głosujcie na Wasze ulubione prace, które według Was najlepiej oddają istotę konkursu.
Link do ankiety: Ankieta
Data publikacji: 19.02.2024 r.
Walentynki
Dziś w naszej szkole królowała czerwień- kolor Walentynek. 14 lutego wielu ludzi niezależnie od wieku, stara się by serdeczniej niż na co dzień wyrazić uczucia do najbliższej im osoby, albo nawiązać znajomość.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznanie uczuć. Dlatego nasza poczta walentynkowa z samego rana wyruszyła by rozdać uczniom kartki, przeważnie w kształcie serca.
Choć kartki walentynkowe sprawiają dużo radości i frajdy, to należy pamiętać, że równie miło jest je otrzymywać, jak i samemu dawać.
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 14.02.2024 r.
Lekcja języka angielskiego w klasie 4
W ostatnim czasie uczniowie klasy 4, na lekcji języka angielskiego uczyli się o czasie present continuous. W ramach utrwalenie wiadomości, mieli za zadanie przygotować dialog w języku angielskim, używając właśnie tego czasu. Wszyscy spisali się doskonale, na zajęciach prezentowali swoje pomysły, wykazali się nie tylko wiedzą ale i pomysłowością w zakresie przebrania.
Katarzyna Harbarczuk
Data publikaji: 12.02.2024 r.
Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu! 🌐🔒
W naszej szkole nieustannie dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów w świecie wirtualnym. Od wczoraj na lekcjach informatyki skupiamy się na niezwykle ważnych tematach dotyczących bezpieczeństwa online.
Nie chodzi tylko o to, by pouczać o zagrożeniach, ale przede wszystkim o to, byśmy umieli kontrolować technologię, a nie ona nas. Dlatego prowadzimy zajęcia, na których rozmawiamy o bezpiecznych i ryzykownych relacjach online, o równowadze między życiem online a offline, o potrzebie umiarkowania w korzystaniu z mediów społecznościowych.
To dopiero początek naszych działań! Przez cały miesiąc luty będziemy podejmować szereg inicjatyw, aby nasze szkolne środowisko było jeszcze bezpieczniejsze w sieci.
Pamiętaj, że kontrola nad technologią leży w Twoich rękach!
#DzieńBezpiecznegoInternetu #BezpiecznyInternet #EdukacjaCyfrowa #BezpieczeństwoOnline
Marlena Nowek
Data publikacji: 06.02.2024 r.
2 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Naleśnika
Odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce jest Dzień Naleśnika w Anglii, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej.
W naszej szkole Dzień Naleśnika obchodziliśmy w ten piątek. Nasz Samorząd Uczniowski przygotował w tym dniu przepyszne naleśniki i pancake. Już od rana w szkole roznosił się naleśnikowy zapach, który zwabił naszych uczniów i przedszkolaków do "Szamy u Adama".
Bardzo dziękujemy
rodzicom, którzy przygotowali na ten dzień ciasto naleśnikowe lub zakupili inne produkty. Uczniom
, którzy w tym dniu pomagali w pracy przy naleśnikach. Jednakże największe podziękowania
kierujemy do pana Błażeja Dulęba, który podjął się ogromnego przedsięwzięcia i.. smażył naleśniki.
.
Tak oto pożegnaliśmy tegoroczny karnawał przepyszną ucztą naleśnikową.
Dochód ze sprzedaży naleśników zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowego na podwórko zarówno dla uczniów jak i przedszkolaków w naszej placówce.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Katarzyna Sztymer
Elżbieta Suchorabska
Małgorzata Micuła
Data publikacji: 05.02.2024 r.
WAŻNE OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Chcielibyśmy Was poinformować, że od poniedziałku, tj. 29 stycznia 2024 roku, wprowadzamy nowy plan lekcji w naszej szkole! Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na platformie dziennika elektronicznego Librus. Plan będzie dostępny jutro, więc prosimy o dokładne zapoznanie się z nim.
Dodatkowo, zwracamy Waszą uwagę na zmienione godziny zakończenia zajęć w poniedziałek:
Zerówki, klasy I-III oraz klasa VI zakończą zajęcia o godzinie 12:20,
Klasa V oraz część klasy VIIA zakończą zajęcia o godzinie 13:15,
Klasa VIIB, klasa VIII oraz pozostała część klasy VIIA zakończą zajęcia o godzinie 14:10.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę!
Data publikacji: 27.01.2024 r.
Dzień Babci i Dziadka
Droga Babciu, Drogi Dziadku,
W tym magicznym czasie stycznia, gdy mróz maluje na oknach krystaliczne wzory, chcemy Wam serdecznie podziękować za Waszą niekończącą się miłość i wsparcie. Chociaż za oknem zimno, to dla nas, Waszych wnuków, te dwa dni są jak promienie słońca, które rozgrzewają nasze serca.
Z okazji Waszego święta, chcemy Wam przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Wam za opowieści o dawnych czasach, za nauki, które przekazujecie nam z pokolenia na pokolenie, za ciepło Waszych uścisków i za to, że zawsze jesteście obok nas.
Niech te dni będą dla Was pełne radości, uśmiechów i niespodzianek. Życzymy Wam zdrowia, spełnienia marzeń oraz wielu chwil spędzonych wśród najbliższych. Niech każdy kolejny rok przynosi Wam jeszcze więcej miłości i satysfakcji z życia.
Data publikacji: 21.01.2024 r.
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE - PRZYPOMINAMY O WAŻNYCH ZASADACH!
Drodzy Uczniowie!
Rozpoczęły się zimowe ferie, czas radości, wypoczynku i zabawy! Abyście mogli bezpiecznie cieszyć się każdą chwilą, chcemy przypomnieć kilka istotnych zasad.
Ubierajcie się ciepło! Zimowy ubiór to klucz do komfortu i zdrowia. Nie zapomnijcie o kurtkach, szalach, czapkach i rękawicach - Waszymi najlepszymi przyjaciółmi podczas zimowych eskapad!
Bezpieczne szaleństwo na stoku! Dla miłośników nart i snowboardu przypominamy o zasadach bezpieczeństwa. Sprawdźcie swój sprzęt, wybierajcie stoki dostosowane do umiejętności, a przede wszystkim pamiętajcie o kasku!
Bawcie się razem! Ferie to idealny czas na wspólne zabawy z przyjaciółmi i rodziną. Gry planszowe, spacery i dzielenie się radością z bliskimi sprawią, że te chwile będą jeszcze bardziej niezapomniane!
Dbajcie o zdrowie! Zdrowa dieta i regularny ruch są kluczowe. Korzystajcie z zimowego słońca i świeżego powietrza, aby być gotowymi na nowe wyzwania!
Uważajcie na ekran! Odpoczynek to świetna okazja, ale pamiętajcie o umiarkowanym korzystaniu z ekranów. Dajcie swoim oczom i umysłom chwilę wytchnienia od telefonów i komputerów.
Odblaski to klucz! Zachowaj widoczność, szczególnie po zmroku. Noszenie odblasków lub jaskrawych kolorów pomoże kierowcom i innym zauważyć Cię nawet w warunkach ograniczonej widoczności.
Nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki wodne! Pamiętajcie, że lód nie jest wszędzie taki sam. Unikajcie zamarzniętych zbiorników, a do jazdy na łyżwach wybierajcie tylko sztuczne lodowiska.
Unikajcie zjeżdżania na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
Nie otwierajcie drzwi nieznajomym.
Pamiętajcie o tych zasadach, bądźcie odpowiedzialni i bezpieczni podczas ferii zimowych!
#BezpieczneFerie #Zima #Bezpieczeństwo
Data publikacji: 14.01.2024 r.
II etap konkursu o Harrym Potterze
W dniu wczorajszym odbył się II etap turnieju wiedzy o Harrym Potterze, do którego zakwalifikowało się sześć osób: Hanna Mikła, Elena Kopć, Emilia Łesejko, Nina Woźna, Lena Dulęba, Iga Paterska.
Magiczna rywalizacja zakończyła się dogrywką, w której walka była wyrównana. Dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać zwycięstwo dwóm osobom.
Miło nam poinformować, że laureatkami turnieju wiedzy o Harrym Potterze zostały: Hanna Mikła oraz Elena Kopeć.
Termin wręczenia nagród zostanie ustalony po feriach zimowych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania!!!
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 13.01.2024 r.
Lekcja pierwszej pomocy
12 stycznia, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego, które były jednocześnie lekcją życia! Pani Monika przeprowadziła dla uczniów szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, ucząc ich cennych umiejętności, które mogą okazać się niezbędne w sytuacjach awaryjnych.
Dlaczego warto umieć udzielać pierwszej pomocy?
Szybka Reakcja: W sytuacjach nagłych każda sekunda się liczy! Dzięki zdobytym umiejętnościom można szybko i skutecznie zareagować, zanim profesjonalna pomoc dotrze na miejsce.
Ratunek dla Bliskich: Znając podstawy pierwszej pomocy, możemy stać się bohaterami w sytuacjach awaryjnych, pomagając rodzinie, przyjaciołom lub przypadkowym osobom w potrzebie.
Bezpieczeństwo Wszystkich: Zdolność udzielania pierwszej pomocy wpływa na ogólne bezpieczeństwo społeczności. Każdy, kto posiada te umiejętności, przyczynia się do stworzenia bezpieczniejszego otoczenia dla wszystkich.
Dziękujemy Pani Monice Cieślickiej za poświęcony czas i wiedzę oraz za to, że dba o edukację uczniów nie tylko w dziedzinie wychowania fizycznego, ale także w obszarze tak istotnym jak pierwsza pomoc!
Marlena Nowek
Data publikacji: 12.01.2024 r.
Karnawał
Z tej okazji 11 stycznia br. Rada Rodziców SP Udanin zorganizowała bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Wszyscy uczniowie wraz z przedszkolakami czekali na niego z niecierpliwością.
Tego dnia już od rana na korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, strażaków, policjantów i policjantki, piratów, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci!
Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do szkoły animatorów zabaw dla klas młodszych oraz DJ Galixa, który zachęcał uczniów klas starszych do zabawy znaną wszystkim muzyką.
Dobrą zabawę połączono tego dnia z akcja charytatywną. W trakcie karnawału prowadzono sprzedać ciast, tostów i innych słodkości z przeznaczeniem na wsparcie uczennicy oraz jej rodziny po pożarze domu.
W trakcie wydarzenia zebrano kwotę 2 060 zł. Dodatkowo grupa 5 uczniów z klasy VI przekazała na pomoc swojej koleżance kwotę 450 zł
Łącznie do rodziny trafi 2 510,00 zł.
Wszystkim z całego serca dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Podziękowania kierujemy szczególnie do tych rodziców, którzy zaangażowali się w zbiórkę dostarczając słodkie wypieki i inne produkty na sprzedaż oraz do przedstawicieli Rady Rodziców, którzy zorganizowali zabawę oraz poprowadzili kawiarenkę, a są to panie: Jolanta Pawłowska, Aurelia Skurzyńska, Monika Paterska oraz Agnieszka Pichowicz.
Rada Rodziców ZSP w Udaninie
Data publikacji: 12.01.2024 r.
„Wonka”– film warty zobaczenia
Film Wonka, na który tuż przed feriami wybrali się uczniowie klasy 7a i 6, pokazuje, że mimo tysiąca przeciwności nikomu nie wolno zrezygnować z dążenia do realizacji swoich marzeń. Widowisko niezwykle żywiołowe, wypełnione bajecznymi efektami, piękną muzyką i piosenkami. To film opowiadający o rodzinie, ogromnej miłości i tęsknocie do matki, o przyjaźni, pomocy, współdziałaniu, ale także o zagrożeniach, na które człowiek jest narażony każdego dnia. Może to wszystko pokonać, kiedy na swojej drodze spotka dobrych ludzi, którzy podadzą mu pomocną dłoń. Wyjazd do kina to kolejna możliwość integracji klas, obcowania ze sztuką filmową, ale także wykorzystania przekazu produkcji na lekcjach.
Agnieszka Andrzejewska
Data publikacji: 12.01.2024 r.
Gminne Ferie Zimowe
🌨❄️ Drodzy Uczniowie! ❄️🌨
Zbliżają się zimowe ferie, a my przygotowaliśmy dla Was pełen wir atrakcji i rozrywki! 🎉 Zamiast siedzieć w domu, przyłączcie się do naszych zimowych wydarzeń, które dostarczą Wam mnóstwo radości i niezapomnianych chwil. 🤩
🔍 Szczegóły znajdują się na plakacie!
🔗 Zgoda na wyjazd: https://drive.google.com/file/d/1XtG6q9cMez6-vaEt0o8V8z5UT_FY1t9b/view?usp=sharing
Szkolny konkurs wiedzy o Harrym Potterze
Już 11 stycznia 2024 roku odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o Harrym Potterze.
REGULAMIN TURNIEJU WIEDZY O Harrym Potterze
Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Udaninie.
Opiekunowie konkursu - Katarzyna Sztymer, Ewelina Kuc
Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań współczesną literaturą młodzieżową, kształcenie kompetencji czytelniczych, wyrabianie nawyków czytania jako formy spędzania wolnego czasu, rozbudzanie motywacji do czytania książek.
Adresaci konkursu: konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII.
Termin konkursu: I etap turnieju 11 stycznia 2024 r. o godzinie 8:00, II etap turnieju 12 stycznia o godzinie 9:35.
Przebieg konkursu: konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. I etap - test wiedzy (zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna). II etap - test wielokrotnego wyboru dla uczestników, którzy uzyskają w I etapie 5 najlepszych wyników. W przypadku uzyskania takiego samego wyniku przez kilka osób, przeprowadzona zostanie dogrywka w formie pytań ustnych. Pierwszy i drugi etap zostanie przeprowadzony w świetlicy szkolnej w wyznaczonych godzinach.
Wyniki zostaną ogłoszone na tablicy przy bibliotece i na stronie internetowej szkoły tego samego dnia.
Termin zgłaszania uczestników: Zgłaszanie uczestników do udziału w konkursie odbywa się w Bibliotece Szkolnej w godzinach pracy biblioteki, do dnia 8 stycznia do godziny 12:20.
Literatura zalecana:
J.K. Rowling, Harry Potter i kamień filozoficzny,
J.K. Rowling, Harry Potter i komnata tajemnic,
J.K. Rowling, Harry Potter i więzień Azkabanu,
J.K. Rowling, Harry Potter i czara ognia,
J.K. Rowling, Harry Potter i zakon Feniksa,
J.K. Rowling, Harry Potter i książę półkrwi,
J.K. Rowling, Harry Potter i insygnia śmierci.
Kwestie nie ujęte w regulaminie i sytuacje sporne wyjaśnia Organizator. Dla uczestnika z najlepszym wynikiem przewidziane są nagrody rzeczowe.
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 04.02.2024 r.
Kolędnicy Misyjni wyruszyli w drogę
Ognisko Misyjne ze Szkoły Podstawowej w Udaninie odwiedziło z kolędą społeczność szkolną. Przy tej okazji została przeprowadzona zbiórka na pomoc dzieciom z Kolumbii.
Brawo klasa VII A. Było pięknie. Dziękujemy.
Violetta Leńska
Data publikacji: 04.01.2024 r.
Kartka dla Jubilata
Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu plastyczno-literackiego, skierowanego dla klas IV-VIII: ,,Kartka dla jubilata". Zadaniem uczniów było utworzenie kartki okolicznościowej dla naszego patrona szkoły Adama Mickiewicza z okazji przypadającej 24 grudnia 225 rocznicy jego urodzin. Koordynatorem konkursy była Biblioteka szkolna wraz z Paniami polonistkami.
To było trudne zadanie dla komisji konkursowej, ponieważ prac było bardzo dużo. Kryteria, które były przede wszystkim brane pod uwagę to zachowanie odpowiedniej formy literackiej, poprawność językowa, technika i estetyka oraz pomysłowość.
Jury postanowiło przyznać trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia:
I miejsce: Karolina Dróżdż
II miejsce: Maria Nowek
III miejsce: Hanna Mikła
Wyróżnienia:
Viry Zinchenko
Antonina Jurek
Kacper Skurzyński
Rozdanie nagród odbędzie się przed feriami zimowymi i będzie połączone z wystawą prac.
Gratulujemy wszystkim laureatom!! Galeria prac
Katarzyna Sztymer
Ewelina Kuc
Małgorzata Meusz
Data publikacji: 02.01.2024 r.
Zajęcia grudniowe w świetlicy
Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Towarzyszył mu nastrój wyczekiwania na Świętego Mikołaja oraz na magiczne Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie rozmawialiśmy o tradycjach, zwyczajach i symbolach świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i piosenek świątecznych.
Świątecznym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i materiałami. Wśród nich pojawiły się choinki, Mikołaje, bombki i łańcuchy, które posłużyły do strojenia świetlicy.
Rozwijając talenty uczniowie klas 1-3 uczęszczający do naszej świetlicy przystąpili do konkursu ,,Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa''. Ponadto w ramach zajęć integracyjnych przeprowadziliśmy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Walka była zacięta a zwycięskie drużyny otrzymały symboliczne nagrody.
W magię świąt wprowadzały nas również filmowe piątki, gdzie królowały pełne ciepła opowieści gwiazdkowe. Filmy przede wszystkim spełniały rolę edukacyjną- z ust bohaterów słychać było prawidła i morały, a kolejne wydarzenia uczyły, aby zawsze wierzyć w siebie i czynić dobro.
Rozpoczynamy Nowy Rok 2024. Mamy nadzieję, że przyniesie nam wszystkim dużo radości i zabawy.
Wychowawcy świetlicy
Data publikacji: 02.01.2024 r.
Świąteczna atmosfera zagościła dziś w naszej szkole
Dziś, w murach naszej szkoły, odbyło się wyjątkowe przedstawienie jasełkowe, które przygotowała Pani Ewa Plizga. Całe wydarzenie było owocem współpracy wielu osób, a grupę uzdolnionych muzycznie dzieci doskonale poprowadziła Pani Joanna Kulpińska.
W uroczystości wzięły udział nie tylko dzieci, ale również grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście, tworząc razem magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Młodzi artyści perfekcyjnie wcielili się w swoje role oddając hołd tradycji jasełkowej w sposób niezwykle barwny i pełen emocji.
Na zakończenie widowiska głos zabrały Dyrektor Szkoły, Pani Joanna Dumicz, oraz Wicedyrektor Pani Małgorzata Rachwalska, które skierowały serdeczne życzenia świąteczne do całej społeczności szkolnej. Ich słowa niosły ze sobą magię świąt oraz przypomniały o wartościach rodzinnych i wspólnocie.
Wójt Gminny Udanin, Pan Wojciech Płaziuk, również podzielił się swoimi świątecznymi życzeniami. W ciepłym przemówieniu podkreślił wagę jedności społeczności lokalnej i życzył wszystkim obecnym radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Pan Wojciech Płaziuk zaskoczył najmłodszych uczestników jasełek, obdarowując ich słodkimi upominkami, co wzbudziło uśmiechy na twarzach maluchów.
Całe wydarzenie stanowiło nie tylko okazję do prezentacji artystycznych umiejętności uczniów, ale również moment refleksji nad wartościami świątecznymi oraz budowania wspólnoty. Jasełka nie tylko bawiły, ale przede wszystkim wzruszyły serca widzów, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Niech to wyjątkowe przedstawienie będzie dla nas wszystkich inspiracją do dzielenia się radością, miłością i życzliwością w trakcie zbliżających się świąt.
#Święta #SpołecznośćSzkolna #MagiaŚwiąt Gmina Udanin
Marlena Nowek
Data publikacji: 22.12.2023 r.
Oficjalne wręczenie zasłużonych nagród!
W ostatnich miesiącach nasza szkoła rozkwitała talentem i pasją!
Odbyły się liczne konkursy, które tylko potwierdziły, że wśród naszych uczniów jest prawdziwa moc kreatywności i zaangażowania.
To były miesiące pełne wyzwań i sukcesów, których rezultaty cieszą nas wszystkich.
Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w licznych konkursach organizowanych w szkole.
Dzięki Wam nasza szkoła tętniła energią i pozytywnym duchem rywalizacji.
Wczoraj nadszedł długo oczekiwany moment – oficjalne wręczenie zasłużonych nagród!
Pani Dyrektor Joanna Dumicz osobiście przekazała uczniom nagrody, podkreślając ich talent, wysiłek i poświęcenie.
Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy wspierają naszych uczniów i inspirują ich do osiągania coraz większych sukcesów.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Wasze wysiłki są nieocenione! Niech każdy dzień w szkole będzie dla Was okazją do odkrywania nowych talentów i rozwijania pasji!
#SzkolneSukcesy #TalentWśródNas #DumniZWas
Marlena Nowek
Data publikacji: 21.12.2023 r.
Tu kwitnie wyobraźnia
„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona” Albert Einstein
W dniu 20 grudnia 2023r. na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Śląskiej uczestniczyliśmy w wernisażu połączonym z rozstrzygnięciem konkursu powiatowego ,,Tu kwitnie wyobraźnia". Konkurs zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem konkursu była:promocja bibliotek i czytelnictwa, popularyzacja czytania jako formy spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i wrażliwości artystycznej uczniów.
W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Aleksander Prokopowicz z kl. III oraz Maria Nowek z klasy VIIb.
Trzeba przyznać, że poziom był bardzo wysoki, a wyobraźnia uczniów nie zna granic, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.
Podczas wernisażu mieliśmy okazję posłuchać jednej z uczennic średzkiej szkoły ponadpodstawowej, która opowiedziała i zademonstrowała, jak wykorzystuje swój talent i wyobraźnię używając prostej aplikacji do tworzenia grafiki od podstaw. Swoich sił spróbował także Aleksander Prokopowicz, a jego pierwsze dzieło możemy zobaczyć w fotorelacji poniżej.
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 21.12.2023 r.
Data publikacji: 19.12.2023 r.
Data publikacji: 19.12.2023 r.
Data publikacji: 14.12.2023 r.
Uroczyste wręczenie laptopów uczniom klasy IV
18 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4, pełni entuzjazmu i radości, uroczyście odebrali nowoczesne laptopy z rąk Pani Dyrektor Joanny Dumicz oraz Wójta Gminy Udanin, Pana Wojciecha Płaziuka. To symboliczne wydarzenie wpisuje się w ogólnokrajowy program rządowy „Laptop dla ucznia”, którego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwijaniu kompetencji cyfrowych.
Współczesny świat coraz bardziej zazębia się z technologią, stawiając przed młodymi ludźmi nowe wyzwania. Dlatego też inicjatywy takie jak program „Laptop dla ucznia” nabierają szczególnego znaczenia. Przekazanie sprzętu edukacyjnego to konkretna pomoc w zdobywaniu umiejętności niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie.
Program „Laptop dla ucznia” nie tylko umożliwia dostęp do technologii, ale także wspiera rozwój talentów i zainteresowań. Dzieci mogą dzięki nim zgłębiać tajniki programowania, eksplorować świat matematyki czy też rozwijać swoje artystyczne pasje. Inicjatywa ta sprawia, że dzieci uzyskują dostęp do wiedzy w sposób bardziej nowoczesny i dostosowany do współczesnych standardów.
#EdukacjaCyfrowa #LaptopDlaUcznia #RozwójUmiejętności #InnowacjeEdukacyjne #SpołeczeństwoCyfrowe Gmina Udanin
Marlena Nowek
Data pubikacji: 19.12.2023 r.
Odkrywanie Tajemnic Produkcji Drewna: Wizyta w Zakładzie „Marchewka” Schody, Podłogi, Wnętrza
15 grudnia uczniowie klas 3a, 3b oraz 2 mieli niepowtarzalną okazję zgłębienia tajników produkcji podłóg i schodów drewnianych podczas fascynującej wizyty w zakładzie produkcyjnym "Marchewka" Schody, Podłogi, Wnętrza. Pan Stanisław Marchewka, właściciel firmy, otworzył przed nami drzwi swojego przedsiębiorstwa, dzieląc się nie tylko wiedzą, ale także pasją związaną z obróbką drewna.
W atmosferze przyjaznej i pełnej entuzjazmu, Pan Marchewka oprowadził nas po zakładzie, przedstawiając każdy krok produkcji, od surowego drewna do gotowych wyrobów. Uczniowie mieli okazję obserwować specjalistów pracujących nad szlifowaniem, lakierowaniem i kształtowaniem drewna, zdobywając unikalną wiedzę na temat procesów, które sprawiają, że drewno staje się pięknym i funkcjonalnym materiałem.
Jednym z najbardziej fascynujących elementów wizyty było zrozumienie różnorodnych zastosowań drewna. Pan Stanisław wyjaśnił, jak jego firma dostosowuje się do różnych potrzeb klientów, tworząc zarówno tradycyjne, klasyczne schody, jak i nowoczesne, designerskie podłogi. Zobaczenie różnorodności produktów i procesów produkcji pozwoliło uczniom zrozumieć, jak wszechstronne i wartościowe może być drewno w codziennym życiu.
Jednak to, co najbardziej zachwyciło naszych uczniów, to wnętrza salonu wystawowego. Estetyka, precyzja wykonania i elegancja prezentowanych produktów sprawiły, że uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem. To doświadczenie wizualne dopełniło edukacyjny charakter wizyty, czyniąc ją jeszcze bardziej pamiętną dla uczestników.
Nasza wizyta w zakładzie "Marchewka" nie była jedynie edukacyjnym doświadczeniem, lecz również inspirującym spotkaniem z przedsiębiorcą, który oddany jest nie tylko produkcji, ale także promocji wartości naturalnych materiałów. Pan Stanisław Marchewka udowodnił, że troska o środowisko i lokalne tradycje może być doskonale połączona z nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.
Podziękowania dla Pana Stanisława Marchewki za ciepłe przyjęcie i dzielenie się swoją wiedzą. Ta wizyta na pewno pozostanie długo w pamięci naszych uczniów, wpływając pozytywnie na ich świadomość związana z wykorzystaniem drewna w różnych dziedzinach życia.
Galeria zdjęć
#KlasaZDrewna Marchewka - schody podłogi wnętrza
Wicedyrektor Małgorzata Rachwalska
Alicja Filończyk
Mirosława Babicka
Data publikacji: 15.12.2023.r.
Dwie drużyny, jedno miejsce
W dniach 4-5 stycznia w Środzie Śląskiej rozegrane zostaną mistrzostwa powiatu średzkiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8), w koszykówce chłopców i dziewczyn. Dzisiejsze eliminacje do tej imprezy zakończyły się zwycięstwem Szkoły Podstawowej z Ujazdu Górnego w obu kategoriach. Dziękujemy za sportową rywalizację, gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów.
Rafał Szuliński
Data publikacji: 14.12.2023 r.
Dzień Świątecznego Swetra w szkole był absolutnie niesamowity!
Uczniowie i nauczyciele pokazali dzisiaj, że kreatywność nie zna granic!
Od rana w szkole unosiła się atmosfera świątecznej radości, a korytarze migotały kolorami i wzorami najbardziej kreatywnych świątecznych swetrów.
W trakcie pokazu mody każdy mógł zabłysnąć własnym unikatowym stylem, a efekty były po prostu oszałamiające!
Data publikacji: 13.12.2023 r.
🌟🎄 Sukces na Jarmarku Bożonarodzeniowym! 🎄🌟
Z ogromną radością informujemy, że klasa V okazała się niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Stoisko przygotowane przez młodych przedsiębiorców zyskało zaszczytny tytuł najbardziej dochodowego, przyciągając uwagę licznych odwiedzających i zdobywając serca społeczności szkolnej.
Dyrektor Szkoły, Pani Joanna Dumicz oraz Wójt Gminy Udanin, Pan Wojciech Płaziuk, zdecydowali się nagrodzić młodych przedsiębiorców kwotą 3000 zł. Ta szczodrość nie tylko jest wyrazem uznania dla trudu i zaangażowania uczniów, lecz także stanowi bodziec do dalszego rozwijania ich talentów oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności szkolnej.
Tytuł ten nie byłby możliwy bez zaangażowania uczniów, na czele z ich wychowawczynią, Panią Elżbietą Suchorabską, która nie tylko wspierała ich na każdym etapie przygotowań, ale również inspirowała do kreatywności i zaangażowania. Ich ciężka praca zaowocowała nie tylko sukcesem finansowym, ale także wzrostem poczucia wspólnoty i zespołowego ducha.
Sukces stoiska nie byłby kompletny bez wsparcia zaangażowanych rodziców uczniów. To właśnie ich staranność i kreatywność w przygotowaniu pysznych ciast oraz pięknych ozdób przyciągnęły liczne zainteresowanie odwiedzających Jarmark. Rodzice nie tylko włożyli wiele wysiłku w przygotowania, ale również udowodnili, że wspólna praca przynosi wyjątkowe rezultaty.
Oficjalne wręczenie nagrody będzie miało miejsce podczas szkolnych jasełek. Tego dnia społeczność szkolna będzie miała okazję świętować nie tylko Boże Narodzenie, ale także sukcesy i zaangażowanie młodych liderów.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Udaninie z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko przyczyniło się do stworzenia magicznej atmosfery świąt, ale także uświetniło osiągnięcia młodych talentów i ich zaangażowanie w życie społeczności szkolnej. To inspirujący przykład na to, jak wspólna praca i zaangażowanie mogą przyczynić się do tworzenia niezapomnianych chwil w życiu społeczności lokalnej.
Marlena Nowek
Data publikacji: 13.12.2023 r.
🎄✨ Magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej w Udaninie! 🎅
10 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się niezapomniane świąteczne wydarzenie, które wprowadziło naszą społeczność w pełen magii nastrój Bożego Narodzenia! Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie, Pani Małgorzata Rachwalska oraz Wójt Gminy Udanin, Pan Wojciech Płaziuk, uroczyście otworzyli Jarmark Bożonarodzeniowy.
Każda klasa włożyła serce i zaangażowanie w przygotowanie swojego stoiska, prezentując nie tylko kreatywne ozdoby świąteczne, lecz również pyszne wypieki. Powietrze nasycone było aromatem świeżo upieczonych ciast i pierników, tworząc niepowtarzalną atmosferę świątecznej radości. Współpraca między uczniami, nauczycielami a także zaangażowanymi rodzicami sprawiła, że Jarmark Bożonarodzeniowy stał się niezapomnianym świętem wspólnoty.
W trakcie wydarzenia nie brakowało również konkursów oraz wspaniałych występów artystycznych, które dodatkowo wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia – rodzicom, nauczycielom oraz uczniom. Ich kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie stoisk sprawiły, że Jarmark był miejscem pełnym magii i radości.
Drodzy Rodzice i Nauczyciele, Wasza pomoc była nieoceniona, a atmosfera stworzona wspólnie z Wami była wyjątkowa.
Kochani Uczniowie, Wasze zaangażowanie w pomoc i entuzjazm zarówno podczas przygotowań, jak i podczas samego wydarzenia, zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Wasza energia sprawiła, że Jarmark Bożonarodzeniowy był miejscem, gdzie magia świąt rozkwitała w pełni.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Gmina Udanin za owocną współpracę i wsparcie.
Dziękujemy wszystkim za ogromny wkład i życzymy już dziś wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!
Marlena Nowek
Data publikacji: 11.12.2023 r.
Najpiękniejsza ozdoba choinkowa
Z wielką radością dzielimy się z Wami wspaniałą informacją - nasza uczennica klasy VII B, Maria Nowek, po raz trzeci z rzędu zdobyła zaszczytne miejsce w konkursie powiatowym na "Najciekawszą Ozdobę Choinkową"!
W tym roku Maria zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jej praca, pełna finezji i pomysłowości, ponownie zachwyciła jury.
Wczoraj odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród, podczas której Maria odebrała swoje zasłużone wyróżnienie.
Violetta Leńska
Data publikacji: 08.12.2023 r.
Teatr – „Mikołajkowa niespodzianka”
Wyjazd uczniów klasy 6 i 7a do Teatru Capitol we Wrocławiu na musical „Alicja” w ramach mikołajkowej niespodzianki przygotowanej przez wychowawców okazał się strzałem w dziesiątkę, szczególnie dla uczniów klasy 7a, którzy po przedstawieniu z wielkim entuzjazmem dzielili się swoimi wrażeniami. Widowisko oczarowało ich niezwykłą muzyką,
barwnością, kostiumami, scenografią i wspaniałymi kreacjami aktorskimi. Uczniowie przenieśli się do świata marzeń sennych, świata dziwnego, zaskakującego, pięknego i niezwykle magicznego. Zobaczyli opowieść o wyobraźni i poszukiwaniu siebie. Spektakl
skłonił naszych uczniów do przemyśleń i pytań dotyczących sensu życia, świata wokół nas, naszych doświadczeń, naszych rodzin. Cieszy fakt, że uczniowie wyszli z teatru zachwyceni.
Agnieszka Andrzejewska
Data publikacji: 05.12.2023 r.
Listopad w świetlicy
Lstopad to miesiąc, w którym dni stają się coraz krótsze. Piękne kolorowe liście powoli znikają z drzew, na których lada chwila osiądzie biały puch. Ten nieco melancholijny czas, w naszej grupie był okazją do wspólnych kreatywnych działań, a także dyskusji.
Miesiąc rozpoczęliśmy od Dnia Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy na temat ulubionych bajek oraz bohaterów tych bajek. Oglądaliśmy prezentację multimedialną połączoną z quizem.
Z okazji 11 listopada- Dnia Niepodległości dzieci świetlicowe poznały symbole narodowe Polski, podstawowe pojęcia i bohaterów związanych z tym świętem. Wykonały również pracę plastyczną- drzewko patriotyczne.
Wśród zajęć plastycznych znalazło się też wiele innych tematycznych aktywności związanych z nietypowymi świętami, takimi jak Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Życzliwości.
W jesiennych pracach plastycznych na naszych tablicach pojawiły się również jeżyki, wiewiórki i ptaki, które to były związane z cyklem tematycznym dotyczącym mieszkańców parków i lasów oraz pomocy zwierzętom w zimie.
Obchodziliśmy również Andrzejki. Tego dnia poznaliśmy historię Andrzejek i zwyczaje związane z tym dniem. Zajęcia zakończyliśmy wróżbami.
Nie sposób wymienić wszystkich aktywności świetlicowych, w których bierzemy udział. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w zabawach słownych, a także był czas na zabawy na świeżym powietrzu.
Do grupy wychowawców świetlicy dołączyły Panie: Mirosława Babicka oraz Magdalena Piela -Aleks- serdecznie witamy!
Czas mija twórczo, wesoło i aktywnie. Obserwujemy zmiany w przyrodzie, uczymy się i bawimy. Tymczasem wkraczamy w czas najbardziej wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy już przygotowania. Pojawią się mikołajkowe czapki, choinki, śnieżynki, gwiazdki. Ale o tym wszystkim opowiemy za miesiąc...
Katarzyna Sztymer
Dorota Pers
Data publikacji: 08.12.2023 r.
Mikołajki
Dziś w naszej szkole zapanowała atmosfera świąt!
Mikołajki to zawsze czas radości, uśmiechów i wspólnego dzielenia się dobrym humorem.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w dzisiejszych obchodach Mikołajek!
Niech ta magia świąt będzie z nami przez cały grudzień, a śmiech i dobra energia towarzyszą nam każdego dnia!
Mamy nadzieję, że Mikołaj przyniósł Wam same pozytywne niespodzianki i uśmiechy na twarzach!
Marlena Nowek
Data publikacji: 06.12.2023 r.
🟢Profilaktyka jest jak witamina C🟡
Działania profilaktyczne są jak przyjmowanie witaminy C: zanim się zachoruje - zapobiegawczo, uodparniająco, wyprzedzająco. W naszej szkole koniec listopada (23, 29 i 30 )był czasem takich działań. W klasach młodszych i starszych odbywały się warsztaty profilaktyczne z zakresu uzależnień, cyberprzemocy, uzależnień behawioralnych, kształtowania ważnych umiejętności psychospołecznych.
Klasa 1 uczestniczyła w zajęciach „Cukierki”, klasa 2-„Emocje”, klasa 3a i 3 b „Loguj się z głową”, klasa 4 i 6 „Granice- stop przemocy”. Zajęcia były przeprowadzone w formie warsztatowej, uczniowie chętnie w nich uczestniczyli, byli bardzo zaangażowani i kreatywni. Prowadząca pani Anna Klimek- pedagog, profilaktyk z Centrum Profilaktyki nawiązała żywy, pozytywny kontakt z dziećmi i młodzieżą.
Wszystkie zajęcia sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG Udanin.
Anna Chohura
Data publikacji: 05.12.2023 r.
🌟 Wyniki konkursu na figurę ulubionej postaci z bajki wykonanej z plasteliny bądź masy solnej🌟
I MIEJSCE
Aleksander Prokopowicz kl. 3b
II MIEJSCE
Florian Krystyniak kl. 3a
III MIEJSCE
Kuba Jędraszek kl. 1
Wyróżnienia:
Lena Partyka
Maxine Nowakowski
Kacper Wrzeszcz
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!
Katarzyna Sztymer
Data publikacji: 05.12.2023 r.
Diecezjalny Konkurs Misyjny
Dnia 4 grudnia w Świdnicy odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród w Diecezjalnym Konkursie Misyjnym "Pragnienia małej Tereski na miarę Wielkiego serca". Hania Pichowicz z kl. VI odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w diecezji, w konkursie plastycznym. Klaudyna Babula z kl. V została uhonorowana wyróżnieniem w tej samej kategorii. Poziom prac był bardzo wysoki. Rysunki dziewcząt zostały wytypowane spośród ponad 180 prac nadesłanych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej. Podczas uroczystości zostały także rozdane nagrody w kategorii literackiej i wiedzy.
Gratulujemy naszym uczennicom.
Violetta Leńska
Data publikacji: 04.12.2023 r.
Muzeum Kolejnictwa w Jworzynie Śląskiej
4 grudnia klasy młodsze naszej szkoły odwiedziły Muzeum Kolejnictwa w Jworzynie Śląskiej. Dzieci poznały historię kolejnictwa i zaliczyły przejażdżkę "starą ciuchcią". Wielką niespodzianką było spotkanie z Mikołajem i prezenty.
Alicja Filończyk
Data publikacji: 04.12.2023 r.
Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
Co roku, już od wielu lat uczniowie szkól podstawowych naszego Powiatu zjeżdżają się do Miękinii pod koniec listopada , by na deskach Samorządowego Ośrodka Kultury zawalczyć o czołowe miejsca na podium w Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.
W tym roku, w 11 rocznicę jego istnienia , aż 11 szkół zgłosiło swój udział w tym prestiżowym konkursie, co stanowi prawdziwy rekord. Ponieważ każda szkoła mogła przygotować 3 utwory w dwóch kategoriach wiekowych, wysłuchaliśmy 24 pieśni i piosenki w kategorii klas IV-VI oraz 11 - w kategorii klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Antonina Olkiewicz (kl. IV), Hanna Pichowicz ( kl. VI), Eliza Łyko ( kl.VI) i Zofia Róg (kl.VIII).
Miło mi poinformować, że aż 2 nasze uczennice stanęły na podium. I miejsce wywalczyła Hania Pichowicz aktorskim wykonaniem piosenki ,,Psalm stojących w kolejce” , natomiast III miejsce decyzją komisji konkursowej przypadło w udziale Antosi Olkiewicz, która niezwykle wzruszająco zaśpiewała piosenkę ,,Ojczyzno ma”. Jury przyznało również 3 wyróżnienia, z których jedno otrzymała Eliza Łyko. Eliza ujęła wszystkich pieśnią ,,Hej, hej Ułani” w wykonaniu a cappella.
Wszystkim dziewczętom z naszej szkoły należą się ogromne brawa i wyrazy uznania. Konkurs już dawno rozstrzygnięty, ale echo wielu utworów usłyszanych tego dnia , pozostanie na długo w pamięci jurorów oraz tych wszystkich, którzy zasiedli na widowni.
Joanna Kulpińska
Data publikacji: 29.11.2023 r.
Andrzejki
29 listopada dziś, czyli Andrzejki- czas wróżb i przepowiedni 🧙. Podczas dużej przerwy uczniowie z samorządów klasowych wcielili się w rolę wróżbitów i przepowiadali przyszłość- kim będziesz w przyszłości, jaki zawód?🕵️ Jak będzie mieć na imię twój przyszły mąż lub żona? 👩❤️💋👨Co mówi numerologia o twojej dacie urodzenia?💯 Oj, można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. 🧙😃
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 29.11.2023 r.
Konkurs z języka angielskiego
Miło nam poinformować, że w dniu 28 listopada w naszej szkole odbył się drugi etap konkurs z języka angielskiego.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji a następnie zaprezentowanie jej w języku angielskim przed jury.
Uczestnicy spisali się wyśmienicie. Z uwagi na bardzo wysoki poziom konkursu I miejsce zajęły egzekwo :
Maja Gałka kl.V
Julia Janiczek kl.VI
Hanna Pichowicz kl.VI
II miejsce zajęli:
Grzegorz Chohura kl.IV
Łukasz Sztangierski kl.VI
Ogromnie gratulujemy uczestnikom oraz dziękujemy za udział w konkursie.
Mrs. Kasia Harbarczuk
Mrs. Ela Suchorabska
Data publikacji: 29.11.2023 r.
🌿Otwarcie Przyrodniczej Ścieżki Ekologicznej 🌿👣
W dniu dzisiejszym społeczność naszej szkoły świętowała doniosłe wydarzenie - oficjalne otwarcie przyrodniczej ścieżki ekologicznej, będącej rezultatem zwycięstwa w prestiżowym konkursie „Klasa z Drewna”. To wyjątkowe wyróżnienie nie tylko przyniosło szkole zasłużone uznanie, ale także wsparcie finansowe w wysokości 97 955 zł netto od Lasów Państwowych.
W uroczystym otwarciu uczestniczyła Dyrektor Szkoły Pani Joanna Dumicz, Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk, Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Rachwalska, przedstawiciel Lasów Państwowych Pan Zygmunt Miziołek oraz ksiądz Marek Jodko. Wszyscy obecni podkreślali wagę inicjatywy oraz jej pozytywny wpływ na edukację i świadomość ekologiczną uczniów.
Uczniowie klas 1-3, wraz z nauczycielami, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pierwszej wędrówce ścieżką, podczas której odkrywali tajemnice lasu i zgłębiali fascynujący ekosystem.
Otwarcie przyrodniczej ścieżki ekologicznej stanowi nie tylko triumf naszej szkoły, ale również potwierdzenie, że zaangażowanie społeczności lokalnej i partnerskie współdziałanie mogą przynieść trwałe i pozytywne rezultaty dla środowiska oraz edukacji. Dzięki wsparciu Lasów Państwowych nasza szkoła staje się miejscem, gdzie nauka przeplata się z przyrodą, a edukacja nabiera realnego wymiaru.
Wydarzenie to z pewnością pozostawi trwałe ślady w świadomości naszych uczniów, inspirując ich do troski o otaczający świat i rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może być prekursorem innowacyjnych projektów edukacyjnych, które przyczyniają się do budowy ekologicznej świadomości i wspierają zrównoważony rozwój naszej społeczności.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Lasom Państwowym za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do powstania tej unikatowej przestrzeni edukacyjnej.
#OtwarcieŚcieżkiEkologicznej #DumaSzkoły #KlasaZDrewna Lasy Państwowe
Marlena Nowek
Data publikacji: 28.11.2023 r.
Dzień Leśnika i Drzewiarza w naszej szkole był niezwykle inspirujący! 🌳🦉
Dnia 28 listopada mieliśmy przyjemność gościć Pana Zygmunta Miziołka, prawdziwego eksperta od lasów, który pracuje jako leśniczy w Lasach Państwowych.
Pan Zygmunta poprowadził niezwykle interesującą pogadankę dla naszych najmłodszych uczniów na temat środowiska leśnego, podkreślając ważność ochrony roślin i zwierząt, które zamieszkują nasze lasy.
Dzieci miały okazję poznać bliżej fascynujący zawód leśniczego i zadać wiele nurtujących pytań.
To było niezwykłe doświadczenie, które poszerzyło naszą wiedzę o leśnym ekosystemie oraz ukazało nam, jak ważne jest dbanie o nasze lasy.
Dziękujemy Panu Zygmunto Miziołkowi za poświęcony czas i pasję, którą z nami podzielił!
#DzieńLeśnika #OchronaŚrodowiska #Las #EdukacjaEkologiczna #KlasaZDrewna Lasy Państwowe
Alicja Filończyk
Data publikacji: 28.11.2023 r.
🎭Uwrażliwianie na piękno🎭
Uczniowie klas 7a,7b,8 mieli przyjemność obejrzeć wspaniały spektakl teatralny pt. „Dziady cz. II” na motywach dramatu Adama Mickiewicza. Była to kolejna możliwość, aby młodzież podnosiła swoje kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i dojrzałego zachowania się w teatrze poprzez aktywne uczestnictwo. Spektakl dawał możliwość obcowania z piękną muzyką, tańcem, uroczystym śpiewem, niezwykłymi dekoracjami, poruszającymi scenami, a także zjawiskowymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi, które to działały na wyobraźnię i właściwy odbiór sztuki.
Małgorzata Meusz
Data publikacji: 24.11.2023 r.
Dzień Pluszowego Misia
Miś ma w oczach szklane kulki,
po to misiem jest,
żeby było kogo tulić
kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania,
po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.
Miś ma wszystko czego trzeba,
żeby misiem być,
by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.
Dzień Pluszowego Misia
Czy mały misiu, czy duży niedźwiadek, każdy z nich miał dziś swój ważny dzień.
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 24.11.2023 r.
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
W dniu 17 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Był to I etap mający na celu wyłonić uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Miękinii. Jury w składzie: Monika Cieślicka, Violetta Leńska i Joanna Kulpińska przyznały następujące miejsca.
W kategorii klas IV-VI
I miejsce: Hanna Pichowicz i Antonina Olkiewicz
II miejsce: Eliza Łyko
III miejsce: Natalia Gorczanin i Maja Gałka
W kategorii klas VII-VIII
II miejsce: Zofia Róg
W bieżący wtorek w obecności dyrekcji i całej społeczności szkolnej zostały oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody. Ponieważ każda szkoła może wytypować po 3 osoby lub zespoły w każdej kategorii wiekowej, tylko 4 osoby mogły przejść do kolejnego etapu.
Miło mi poinformować, że 24 listopada naszą szkołę na deskach Domu Kultury w Miękinii będą reprezentować: Hania Pichowicz, Tosia Olkiewicz, Eliza Łyko i Zosia Róg. Trzymajmy kciuki za nasze uczennice.
Joanna Kulpińska
Data publikacj: 24.11.2023 r.
😃Dzień Życzliwości😃
Koleżanko i kolego bądź życzliwy dla każdego,
bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca
To jedno z wielu haseł, które z okazji Dnia Życzliwości widniały na plakatach wykonanych przez uczniów. Przypomnieliśmy sobie, że życzliwość i sympatia w relacjach z drugim człowiekiem w życiu codziennym, jest niezwykle ważna i zmienia świat na lepszy.
Ubrani na żółto
rozweseliliśmy dzisiejszy ponury dzień, rozdawaliśmy wesołe buźki
na poprawę humorku, a na dużej przerwie bawiąc się w grę "dotknij co słyszysz" bardzo wesoło spędziliśmy wspólnie czas.
Dziękujemy za wspólną zabawę
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 21.11.2023 r.
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
17 listopada w naszej szkole, jak co roku, odbył się już po raz trzynasty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poprzedzony był przygotowaniem i przypomnieniem wszystkim uczniom tabliczki mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Towarzyszyły nam różne konkursy, gry i zabawy. Uczniowie sprawdzali „tabliczkową wiedzę” osób dorosłych. Wszyscy odpytywani śpiewająco zdali egzamin i otrzymali tytuł „EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”, a byli to między innymi pracownicy naszej szkoły, pracownicy Urzędu Gminy oraz przypadkowi przechodnie.
Podczas wizyty w Urzędzie Gminy uczniowie otrzymali gadżety gminne oraz nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia" ufundowane przez Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka, za które serdecznie dziękujemy.
W szkole natomiast były Komisje Egzaminacyjne stworzone przez uczniów klasy siódmej, którzy podczas przerw odpytywali wszystkich chętnych uczniów.
Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i nauka.
Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie IV to:
Piotr Kwiatek, Antonina Olkiewicz, Kacper Skurzyński, Sebastian Tyrakowski, Paulina Wójciak.
Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie V to:
Klaudyna Babula, Wiktor Burdziński , Jakub Gałdyś, Klara Noga, Maja Pawłowska.
Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Klara Noga.
Wicemistrzem Tabliczki Mnożenia został Wiktor Burdziński.
Serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć
Agnieszka Andrzejewska
Data publikacji: 19.11.2023 r.
Oficjalne otwarcie EKOpracowni
Dzisiaj Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie świętowała wyjątkowe wydarzenie - oficjalne otwarcie Ekopracowni, nowego serca edukacji ekologicznej w szkole. To niezwykłe wydarzenie było możliwe dzięki hojnej dotacji przyznanej przez Zarząd Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 74.250,00 zł. W otwarciu uczestniczył Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, Dyrektor Szkoły Joanna Dumicz oraz nauczyciel biologii, geografii i przyrody Emilia Skoneczna.
Ekopracownia nie tylko zdobi przestrzeń szkoły, ale także stanowi miejsce, gdzie uczniowie mogą zgłębiać tajniki przyrody i rozwijać swoją świadomość ekologiczną. Sala, w której znajduje się Ekopracownia, przeszła gruntowny remont, a następnie została wyposażona w nowoczesne urządzenia, sprzęt i materiały edukacyjne. Nowy monitor interaktywny, laptop, drukarka, nowoczesne meble, mikroskopy, zestawy modeli dotyczące energii odnawialnej - to tylko niektóre z nowości, które uczynią zajęcia bardziej atrakcyjnymi.
Ekopracownia ma stać się miejscem, gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale także angażują się w praktyczne działania. W Sali znajduje się wszystko, co niezbędne jest do nauki i eksperymentowania - od mikroskopów po zestawy do demonstracji energii słonecznej i wiatrowej.
Tekst: Marlena Nowek
Zdjęcia: Gmina Udanin, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie
Data publikacji: 16.11.2023 r.
Omawianie lektury w klasie IV
Uczniowie klas IV oraz V zamiast sztampowego testu z lektury
swoją znajomość treści musieli przedstawić za pomocą gry planszowej
, którą tworzyli podczas
pracy grupowej
. Poniżej przedstawiamy kreatywne realizacje naszych uczniów
.
Ewelina Kuc
Data publikacji: 15.11.2023 r.
🌲🎨Konkurs informatyczny na plakat promujący prawidłowe zachowanie w lesie🎨🌲
🌳📣 Serdecznie zapraszamy młodych artystów do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie plakatu promującego odpowiedzialne zachowanie w lesie.
🌱🖌️ Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8, którzy chcą podzielić się swoim spojrzeniem na ochronę lasów. Plakaty powinny ukazywać ważność takich wartości jak segregacja śmieci, szacunek dla przyrody, ochrona dzikich zwierząt i edukacja ekologiczna.
🏆🌍 Jury będzie oceniać nie tylko umiejętności graficzne, ale także kreatywność, oryginalność oraz przekaz ekologiczny. Termin nadsyłania prac mija 27 listopada 2023 r.
🎉✨ Zwycięskie prace nie tylko zdobędą uznanie społeczności szkolnej, ale także zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. To doskonała okazja, by podzielić się swoim talentem z szerszym audytorium!
🌈🌲 Dołącz do naszej ekologicznej inicjatywy!
Regulamin konkursu + formularz zgłoszeniowy
#LasWKolorachRozwoju #KonkursEkologiczny #OchronaPrzyrody #EdukacjaEkologiczna #Kreatywność #MłodziArtyści #Las #PrawidłoweZachowanie Lasy Państwowe
Marlena Nowek
Data publikacji: 14.11.2023 r.
Dzień Piżamy w Szkole!
13 listopada nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej wspierającej dzieci na oddziałach onkologicznych.
Oprócz ubrania w piżamy (codzienny strój dzieci na oddziałach onkologicznych), zorganizowaliśmy Kawiarenkę
, z której dochód przekażemy na konto fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS- łącznie uzbieraliśmy 2476,50 zł.
Ogromnie DZIĘKUJEMY:
Mini Market ABC w Udaninie za przekazanie produktów na tosty,
Osobom, które upiekły przepyszne ciacha
,
Przedszkole w Ujeździe Górnym, za zbiórkę do puszki (uzbieraliście 487 zł
),
Lenie Dulęba, Hannie Mikła, Idze Paterskiej, Mikołajowi Spiżak – za pracę w kawiarence
.
Katarzyna Harbarczuk
Elżbieta Suchorabska
Data publikacji: 14.11.2023 r.
Dumni z naszej wspólnoty!
Dziś świętujemy Narodowe Święto Niepodległości, a Gmina Udanin tę wyjątkową chwilę uczciła niezwykłymi obchodami, w których wzięli udział nasi uczniowie oraz dyrekcja.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas, aby wspólnie celebrować to ważne wydarzenie. Widok naszych młodych patriotów, śpiewających pieśni narodowe i okazujących dumę z bycia Polakiem, był niezapomniany.
Niech duch niepodległości zawsze płonie w naszych sercach!
Razem jesteśmy silni, razem jesteśmy Polską!
#NiepodległaPolska #Wspólnota #DumaZPatriotyzmu #ObchodyŚwiętaNiepodległości #JednośćIZaangażowanie
Marlena Nowek
Data publikacji: 11.11.2023 r.
Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie
W piątek, 10 listopada 2023 roku, społeczność Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie zgromadziła się na uroczystym apelu, aby uczcić 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV i VII A, pod czujnym okiem nauczycieli: Pani Małgorzaty Meusz, Pani Eweliny Kuc, Pani Moniki Cieślickiej oraz Pani Joanny Kulpińskiej.
Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością, znaleźli się Wójt Gminy Udaninm Pan Wojciech Płaziuk, Sekretarz Gminy Pan Andrzej Bielski, ksiądz Rafał Chudy oraz Pan Leszek Sołek. Obecność zaproszonych gości była wyrazem szacunku i uznania dla tradycji oraz patriotyzmu uczniów.
Podczas części oficjalnej głos zabrali Dyrektor Szkoły, Pani Joanna Dumicz oraz Wójt Gminy Udanin, Pan Wojciech Płaziuk. Ich przemówienia skupiły się na przypomnieniu trudnej historii Polski oraz podkreśleniu wagi odzyskania Niepodległości.
Część artystyczna, przygotowana przez uczniów, poruszyła serca zgromadzonej publiczności. Pieśni patriotyczne i recytacje ukazały zaangażowanie młodego pokolenia w pielęgnowanie narodowej pamięci. Różnorodność talentów uczniów imponowała, a ich zaangażowanie w przygotowania do tego ważnego wydarzenia zasługuje na najwyższe pochwały.
Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie stanowiły nie tylko okazję do wspólnego świętowania, ale przede wszystkim do refleksji nad wartościami, jakie niesie ze sobą idea Niepodległości. Rokrocznie, uczniowie i nauczyciele aktywnie angażują się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia, kształtując tym samym patriotyczne postawy młodego pokolenia.
Marlena Nowek
Data publikacji: 10.11.2023 r.
🌱🏫 W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie rozkwita edukacyjny raj przyrodniczy🏫🌱
Dziś w naszej szkole zaszła wyjątkowa transformacja, a teren szkolny stał się miejscem pełnym zieleni!
Pod przewodnictwem Pani Dyrektor Joanny Dumicz, zaangażowanych nauczycieli i pracowników, utalentowani uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w niezwykłej akcji sadzenia roślin w ramach projektu „Klasa z Drewna”.
Efektem ich pracy są nowo powstałe „Leśne Ogrody Edukacyjne”!
Specjalnie dostosowany ogród dla przedszkolaków oraz drugi, otwarty dla uczniów klas I-VIII, będą miejscem pełnym fascynujących atrakcji przyrodniczych.
Niebawem dodatkowo zamontujemy drewniane ścieżki edukacyjne, które jeszcze bardziej wzbogacą doświadczenia naszych uczniów.
Jesteśmy pełni radości i dumy z tego, co udało się osiągnąć dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności.
Galeria zdjęć
#KlasaZDrewna #LeśneOgrodyEdukacyjne #RadośćOdkrywania
Marlena Nowek
Data publikacji: 9.11.2023 r.
Wizyta w Gminnej Bibliotece
W dniu 9 listopada klasa 3b odwiedziła gościnną Gminną Bibliotekę Publiczną w Udaninie, gdzie pod okiem bibliotekarki Pani Agnieszki Kruk wzięła udział w warsztatach plastycznych. Każdy pokolorował ekologiczną torbę, którą zabrał na pamiątkę. Przeglądaliśmy również książkowe nowości. Za wspaniałe zajęcia serdecznie dziękujemy.
Alicja Filończyk
Data publikacji: 9.11.2023 r.
W drugim miesiącu pracy świetlicy szkolnej dużo się działo
Odrabialiśmy zadania domowe, graliśmy w ulubione gry, układaliśmy różne konstrukcje z klocków. Poprzez zabawy z wykorzystaniem gier planszowych uczniowie kształtują postawy koleżeńskie, uczą się opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania reguł gry. Sprawdzaliśmy również swoją wiedzę w krzyżówkach, zagadkach, czy dyktandach. Nie zawiodła nas pogoda, gdy tylko było to możliwe korzystaliśmy ze szkolnego podwórka. Chłopcy najczęściej rozgrywali mecze piłkarskie, a dziewczynki spędzały czas na placu zabaw lub spacerach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ,,filmowe piątki'', które z pewnością będą kontynuowane.
W październiku nie zabrakło rozmów na temat darów jesieni i zachęcania uczniów do spożywania owoców i warzyw.
Królowały prace plastyczne o tematyce jesiennej, które posłużyły jako dekoracja naszej sali. Tworzyliśmy jesienne drzewa, jabłka, grzyby, jeże oraz jesienne parasole. Chętni wzięli udział w organizowanym przez świetlicę konkursie plastycznym ,,Pani Jesień''. Wśród laureatów znalazły się następujące osoby:
1 miejsce zajęli: Julia Stolarczyk -Iwanicka oraz Maxine Nowakowski
2 miejsce zajęli: Kuba Jędraszek oraz Aleksander Prokopowicz
3 miejsce zajęli: Martyna Wiącek oraz Antoni Gorczanin
Przyznałyśmy także wyróżnienia dla: Patrycji Malinowskiej, Zofii Staworowskiej, Alana Frątczak.
W dniu12 października obchodziliśmy dzień Bezpiecznego Komputera, dlatego obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący bezpiecznego korzystania z Internetu.
Kolejnym powodem do świętowania były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas zajęć rozmawialiśmy o roli nauczycieli w poznawaniu świata oraz podkreślaliśmy znaczenie pozostałych pracowników szkoły. Uczniowie wykonali portrety wybranych pracowników szkoły.
W dniu 25 października zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszami tutejszego Posterunku Policji. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, w drodze do i ze szkoły, a także w czasie wolnym. Aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach dotyczących przepisów ruchu drogowego, a także zadawały nurtujące je pytania dotyczące bezpieczeństwa.
Na zakończenie miesiąca poruszyliśmy tematykę związaną z pamięcią o zmarłych. Rozmawialiśmy na temat poszanowania miejsc pamięci oraz o tradycjach i uczuciach związanych z tym świętem. Wykonaliśmy prace plastyczne chryzantemy.
Przed nami miesiąc listopad, który zapowiada się równie ciekawie i intensywnie.
Dorota Pers
Data publikacji: 8.11.2023 r.
Pierwszy etap konkursu z wiedzy o Wielkiej Brytanii
Dziś odbyła się wersja pisemna. Następna część to wersja ustna- zadaniem uczniów będzie zaprezentowanie słynnej postaci z Wielkiej Brytanii najlepiej po angielsku.
Trzymamy kciuki za naszych młodych miłośników Wielkiej Brytanii.
Katarzyna Harbarczuk
Elżbieta Suchorabska
Data publikacji: 8.11.2023 r.
🌱 WIELKA AKCJA SADZENIA ROŚLIN W NASZEJ SZKOLE! 🌱
Drodzy przyjaciele szkoły,
Mamy zaszczyt ogłosić, że 9 listopada 2023 r. odbędzie się w naszej szkole wyjątkowa akcja sadzenia roślin w ramach projektu „Klasa z Drewna”. To wydarzenie, którego nie możecie przegapić!
Na terenie szkoły powstaną „Leśne Ogrody Edukacyjne”, które będą miejscem pełnym edukacyjnych i przyrodniczych atrakcji. Jeden z ogrodów zostanie stworzony specjalnie dla naszych przedszkolaków, a drugi będzie dostępny dla uczniów klas I-VIII.
Chętnych rodziców serdecznie zapraszamy do pomocy w tym dniu ze szpadlem i rękawiczkami. Każda para rąk jest mile widziana!
🕣 Rozpoczynamy o godzinie 8:30, więc bądźcie gotowi na ekscytujący dzień pełen działania na rzecz naszej szkoły i przyrody!
🌧️ Jednak pamiętajcie, że jeżeli warunki pogodowe nie będą sprzyjać, akcja zostanie przełożona. Bądźcie gotowi na zmiany, ale nie traćmy nadziei na udany dzień!
#AkcjaSadzeniaRoślin #KlasaZDrewna #LeśneOgrodyEdukacyjne #Ekologia #Przyroda #NaszaSzkolaMarlena Nowek
Data publikacji: 7.10.2023 r.
Wyniki konkursu plastycznego
,,Czytam, maluje, promuję’’
KATEGORIA KL. I-III
I miejsce: Jakub Pichowicz
II miejsce: Lena Partyka
III miejsce: Kacper Wrzeszcz
KATEGORIA KL. IV- VIII
I miejsce: Paulina Wójciak
II miejsce: Mikołaj Spiżak
Wyróżnienia otrzymują:
Maxine Nowakowski
Hanna Frąckiewicz
Zofia Kruk
Dzień Postaci z Bajki
„Dzisiaj z księgi bajek one wyskoczyły
i w postaci najróżniejsze dzieci się zmieniły
z najpiękniejszych opowieści, baśni i bajeczek
Kto postacią jaką stał się - szybko odgadniecie”.
Zapraszamy na fotorelację z obchodów Dnia Postaci z Bajek w klasach 1-8.
Wszystkie postacie bajkowe spotkały się na sali gimnastycznej i zatańczyły układ taneczny do piosenki z bajki Zwierzogród- chwilowo to nasz ulubiony układ taneczny
Samorząd Uczniowski
Data publikacji: 6.11.2023 r.
Nocowanie w szkole
W nocy z 28/29 października Klasa 3b z opiekunami Panią Alicją Filończyk i Marią Tłusty pilnowała swojej szkoły
Były wspaniałe zabawy z latarkami, gry i rozmowy do późna i oczywiście pizza i popcorn chrupany podczas nocnego seansu. Szkoła w nocy jest niesamowita
Alicja Filończyk
Data publikacji: 28.10.2023 r.
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia to ważny krok w edukacyjnej podróży. To moment, który symbolizuje gotowość każdego ucznia do zdobywania wiedzy, kształtowania charakteru oraz rozwijania pasji.
Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie miejscem, w którym każdy uczeń klasy I znajdzie inspirację do rozwoju i osiągnięcia swoich celów. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej uroczystości i za wsparcie.
W trakcie ceremonii uczciliśmy minutą ciszy pamięć naszego byłego dyrektora szkoły, Ś.P. Janusza Kozaka, który pozostawił niezatarte ślady w historii naszej placówki edukacyjnej. Jego zaangażowanie i oddanie w pracy dla dobra uczniów pozostaną z nami na zawsze.
Marlena Nowek
Data publikacji: 27.10.2023 r.
Kawiarenka charytatywna
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze wsparcie Kawiarenki Charytatywnej!
Dzięki Wam udało się zgromadzić, aż 1400,00 zł.
Środki te już wkrótce wspomogą leczenie onkologiczne i rehabilitację naszego kolegi Roberta.
Uczniowie klasy ósmej z wychowawcą
Data publikacji: 26.10.2023 r.
Zajęcia profilaktyczne Unplugged
Od października 2023 roku klasa 7a uczestniczy w zajęciach profilaktycznych Unplugged prowadzonych przez pedagoga Annę Chohurę przy wsparciu wychowawczyni Małgorzaty Meusz.
Głównym celem programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych tj. alkohol, tytoń, narkotyki, przez młodzież w wieku 12-14 lat. W trakcie 12 spotkań skupiamy się na umiejętnościach życiowych, przekonaniach normatywnych i wiedzy o substancjach. Jest to program rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Na zajęciach rozmawiamy, odgrywamy scenki, integrujemy się podczas zabaw i ćwiczeń z zakresu relacji, presji grupy, rozwiązywania problemów i wyznaczania celów.
👉Czy warto wejść do grupy za wszelką cenę?
👉Czy mogę być częścią grupy i zachować swoją indywidualność?
👉Dlaczego niektórzy ulegają uzależnieniom, a inni się przed nimi chronią?
👉Co ma do tego samotność, stres, poczucie własnej wartości?
Anna Chohura
Data publikacji: 25.10.2023 r.
Warsztaty gotowości w Szkole Podstawowej w Udaninie
Szkoła Podstawowa w Udaninie w ubiegłym roku szkolnym została wyróżniona za napisanie i zrealizowanie projektu „Akcja nie byle jaka, dotyczy bezpiecznego Dolnoślązaka”, w ramach programu ”Bezpieczny Dolnoślązak” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski. W nagrodę placówka została wytypowana do udziału w Warsztatach Gotowości prowadzonych przez Fundację Gotowi.org z Warszawy. Warsztaty są unikalnym, całkowicie nowatorskim i jedynym w Polsce programem edukacyjno-społecznym, opracowanym przez zespół ekspertów. Oferta skierowana jest do wszystkich grup społecznych. Podczas zajęć edukatorzy przekazali praktyczną wiedzę jak stać się człowiekiem przygotowanym na zagrożenia. Nauczyli jak oszacować ryzyko i analizować najbardziej prawdopodobne zagrożenia. Uczniowie tworzyli rodzinne plany awaryjne oraz dowiedzieli się jak przygotować dom. Poznali podstawy samoobrony i ratownictwa przedmedycznego.
W szkoleniu oprócz uczniów na zaproszenie dyrektor Joanny Dumicz, udział wzięli również goście: wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa UM Agnieszka Sokołowska i współpracownicy, wicedyrektor Małgorzata Rachwalska, nauczyciele, przedstawiciele jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w gminie Udanin: policja, strażacy z OSP Udanin oraz urzędnicy gminy. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, w pięciu grupach baz warsztatowych poznawały różne zagadnienia i umiejętności, dla których wspólnym mianownikiem było budowanie odporności na zagrożenia.
Na zakończenie szkoła otrzymała plecak awaryjny oraz „Certyfikat Gotowości”, wydawany dla przeszkolonych placówek.
Twórcami i koordynatorami wyróżnionego projektu „Akcja nie byle jaka, dotyczy bezpiecznego Dolnoślązaka” były: Violetta Leńska i Maria Tłusty. Realizatorami: Agnieszka Andrzejewska, Małgorzata Micuła, Alicja Filończyk, Marlena Nowek, Anna Chohura i Rafał Szuliński.
Violetta Leńska, Maria Tłusty
Data publikacji, 23.10.2023 r.
Zdrowe Śniadanie
Każdego roku, w trzeci piątek października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W tym roku przypadł on na 20 października. Była To doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia oraz edukacji wszystkich uczniów o korzyściach płynących z jedzenia owoców i warzyw. To nie tylko świetna zabawa, ale również ważny element budowania nawyków żywieniowych. Warto podkreślić, że warzywa i owoce są źródłem witamin, minerałów i błonnika, które wspierają rozwijający się organizm dziecka.
Z tej okazji od samego rana w naszej kuchni ,,Szama u Adama’’ ruszyła produkcja przepysznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Każdy uczeń mógł stworzyć swoją ulubioną kanapkę warzywną. Dodatkowo każda osoba otrzymała owoc. Poniżej fotorelacja z wczorajszego dnia.
Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami
Data publikacji: 21.10.2023 r.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas VI-VIII
Drodzy uczniowie, serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w „Szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii”, który odbędzie się już w listopadzie w naszej szkole. Wszelkie szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie, jak również u Waszych pań anglistek:)
Konkurs podzielony został na dwa etapy :
Etap I -odbędzie się 07.11.23 r.
Etap II - odbędzie się 21.11.23 r.
Dla laureatów konkursu przewidziane są ciekawe nagrody.
Zapraszamy serdecznie!
Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy V i VII B pod czujnym okiem wychowawców. Pani Dyrektor Joanna Dumicz serdecznie przywitała wszystkich gości, nauczycieli, pracowników oraz emerytowanych nauczycieli.
Podczas apelu Pani Dyrektor uhonorowała nauczycieli i pracowników niepedagogicznych nagrodami za ich wyjątkową pracę. Tego dnia obchodziliśmy także jubileusz pracy Pani Doroty Hołyńskiej, Pani Barbary Depty, Pani Iwony Morawskiej oraz Pani Haliny Zawieruchy. Pani Dyrektor wręczyła jubilatkom serdeczne podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.
Głos zabrał także Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk, który podziękował naszym nauczycielom i pracownikom za ich niewyczerpane zaangażowanie. Pan Wójt życzył samych sukcesów zawodowych i przekazał wyrazy uznania dla Pani Dyrektor Joanny Dumicz oraz Pani Wicedyrektor Małgorzaty Rachwalskiej za owocną współpracę. Pan Wójt przekazał również serdeczne życzenia Pani Dyrektor z okazji 25-lecia jej pracy.
Rada Rodziców z tej wyjątkowej okazji przygotowała piękną i wzruszającą muzyczną niespodziankę.
To był wyjątkowy dzień pełen emocji, wzruszeń i podziękowań. Wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, doceniając pracę i oddanie naszych nauczycieli oraz wszystkich, którzy tworzą naszą wspaniałą szkolną społeczność.
Marlena Nowek
Data publikacji: 16.10.2023 r.
Uruchomienie dwóch nowych Poradni
Szanowni Rodzice,
informujemy o uruchomieniu dwóch nowych Poradni dla dzieci i młodzieży w Środzie Śląskiej. Poradni Psychologicznej (telefon 733221960) oraz Poradni Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży. Placówka znajduje się przy alei Konstytucji 3 Maja 7. Poradnie działają w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wizyty są bezpłatne, nie obowiązuje rejonizacja i nie są wymagane skierowania. Szczegółowy zakres działalności drugiej z nich opisuje załączona broszura informacyjna.
Anna Chohura
Data publikacji: 11.10.2023 r.
E-uzależnienia a higiena cyfrowa
Zapraszamy nauczycieli oraz rodziców na spotkanie online w dn. 16 października (poniedziałek) o godzinie 19:00. Temat: „E-uzależnienia a higiena cyfrowa. Gdzie zatem jest granica?”. Proszę wchodzić w link i można od razu wejść do poczekalni: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/e-uzaleznienia-a-higiena-cyfrowa-gdzie-zatem-jest-granica.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu, temat niezwykle aktualny!Anna Chohura
Data publikacji: 11.10.2023 r.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Przedstawiamy Państwu List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i zapraszamy do lektury.
Data publikacji: 10.10.2023 r.
Fantastyczne wieści!
Chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu „Klasa z Drewna” organizowanego przez Lasy Państwowe! Nasz wniosek konkursowy został pozytywnie rozpatrzony, co oznacza, że przed nami niesamowita przygoda.
Dzięki wsparciu w wysokości 127 tys. złotych, teren koło naszej szkoły zamieni się w miejsce, które nie tylko zachwyci oko, ale także stanie się centrum edukacji przyrodniczej. Planujemy stworzyć piękny ogród kwiatowy oraz wybudować wiatę i ścieżkę edukacyjną. To będzie centrum edukacji przyrodniczej, które umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i pasji związanych z naturą. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia prac!
Marlena Nowek
Data publikacji: 20.09.2023 r.
Dolnośląski Festiwal Nauki
Uczniowie klas 6 i 7a w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach „Odlotowej Chemii” na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, poznawali świat ekscytujących zjawisk i doświadczeń. Zajęcia miały na celu przede wszystkim zmianę nastawienia uczniów do przedmiotów ścisłych. Pokazanie tego, iż nie są one aż tak bardzo skomplikowane, a poznawanie ich może okazać się niezwykłą przygodą pełną zaskakujących niespodzianek. W trakcie warsztatów uczniowie poznawali sylwetki naukowców, którzy przyczynili się do wielu odkryć. Prezentacjom towarzyszyły dokładnie omówione, zdumiewające pokazy, oczarowały swoją niezwykłością. Wyjazd wyjątkowo udany, stanowił także realizację podstaw orientacji zawodowej, a przy okazji nasi uczniowie świetnie się bawili i kolejny raz potwierdzili swoje wzorowe zachowanie i stosowanie się do ustalonego wcześniej regulaminu. Gratulujemy!
Agnieszka Andrzejewska
Data publikacji: 20.09.2023 r.
Darowizna od firmy LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o
Z wielką radością informujemy Was o fantastycznej nowinie! Nasza Szkoła otrzymała hojną darowiznę od firmy LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o., aż 50 nowoczesnych biurek o wartości 90 000 zł! 🙌🎉
To ogromny krok naprzód dla naszej placówki edukacyjnej. Teraz możemy pochwalić się czterema nowoczesnymi salami lekcyjnymi, wyposażonymi w te fantastyczne biurka. Dla naszych uczniów oznacza to, że wkroczą pozytywnie w nowy rok szkolny, mając do dyspozycji wygodne i inspirujące miejsce do nauki.
Serdecznie dziękujemy firmie LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. za ich nieocenione wsparcie! Dzięki nim możemy pochwalić się teraz nowoczesnymi, profesjonalnymi salami, które pomogą nam jeszcze bardziej rozwijać potencjał naszych uczniów.
Nadchodzący rok szkolny 2023/2024 zapowiada się naprawdę obiecująco, a to wszystko dzięki takim wspaniałym partnerom, jak firma LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. Razem tworzymy miejsce, w którym nauka staje się jeszcze bardziej ekscytująca i inspirująca! 💪📚✨
Dziękujemy jeszcze raz firmie LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego prezentu dla naszej Szkoły! 🙏❤️
Marlena Nowek
Data publikacji: 18.09.2023 r.
Przemkowski Park Krajobrazowy
W ramach akcji „Poznaj swój park krajobrazowy” uczniowie kl. 6 i 7a po raz kolejny pojechali na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców. Tym razem spacerowali szlakiem „Przemkowskiego Parku Krajobrazowego”, który zajmuje drugie miejsce pod względem powierzchni wśród parków krajobrazowych Dolnego Śląska. Poznawanie niezwykłej przyrody umożliwiła kładka dydaktyczna na użytku ekologicznym „Przemkowskie Bagno”. Uczniowie mieli możliwość podziwiania kompleksu stawów, rzecznej doliny z ogromną ilością różnorodnych gatunków ptaków. Podkreślić należy również fakt wzorowego zachowania się młodzieży i ogromnego zainteresowania tematyką. Wycieczka dała kolejną możliwość integracji zespołów klasowych.
Agnieszka Andrzejewska
Data publikacji: 15.09.2023 r.
Dzień kropki na lekcji języka polskiego
Dnia 15.09.2023 na języku polskim klasa 4a w sposób kreatywny obchodziła Dzień Kropki. Podczas pracy w grupach przy stacjach zadaniowych trzeba było, między innymi: stworzyć postać kropczaka
, napisać rozwinięcie opowiadania, którego efekt rozbawił nas wszystkich
, dopisać tekst piosenki
, zaczynającej się od słów "Każdy ma jakiś talent, każdy ma jakąś moc..."
Data publikacji: 15.09.2023 r.
Ewelina Kuc
Dzień kropki już jutro! Zapraszamy do udziału w zabawie!
Jutro jest ten wyjątkowy dzień, kiedy przypominamy sobie, jak ważne jest docenianie naszej własnej unikalności oraz unikalności innych. Każda kropka, jakkolwiek mała, tworzy piękny wzór w naszym życiu i świecie.
Często dążymy do doskonałości, ale właśnie nasze różnice i drobne niedoskonałości czynią nas wyjątkowymi. Dlatego zachęcamy Was jutro do:
🔵 Wyrażenia swojej kreatywności w dowolny sposób, jaki tylko chcecie!
🔵 Cieszenia się swoimi mocnymi stronami i pracowania nad swoimi słabszymi stronami.
🔵 Docenienia różnorodności wokół nas i szanowania innych, tak jak są.
Pokażmy światu, że każda kropka w naszym życiu ma swoje znaczenie! ✨ Świętujmy razem Dzień Kropki!
Data publikacji: 14.09.2023 r.
Data publikacji: 12.09.2023 r.
Data publikacji: 06.09.2023 r.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie w wyjątkowy sposób!
Dziś rano uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która była pięknym rozpoczęciem nowej przygody edukacyjnej. Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024.
Pani Dyrektor Joanna Dumicz serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Wyraziła swoją głęboką wdzięczność wobec wszystkich pracowników szkoły za ich trud i poświęcenie w trakcie wakacji. Pani Dyrektor przekazała również życzenia na nowy rok szkolny uczniom i nauczycielom.
W trakcie apelu słowa wsparcia dla uczniów i nauczycieli skierował również Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk. Pan Wójt życzył wszystkim ogromnych sukcesów w nowym Roku Szkolnym 2023/2024.
Rozpoczynamy ten rok z uśmiechem na twarzy i ogromnym zapałem. Mamy nadzieję, że będzie to czas pełen nauki, przygód i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i życzymy sobie wzajemnie udanego roku szkolnego!
Tekst: Marlena Nowek
Zdjęcia: Emilia Skoneczna
Data publikacji: 04.09.2023 r.