PRZEDSZKOLE

Dzień Mamy i Taty u "Żabek"

 

     

 

Kocham Mamę! Kocham Tatę!

Bo są dla mnie całym światem

I kochają mnie nad życie

Powiem więcej, są w zachwycie

 

Że ja jestem ich kruszyną

Skarbem, szczęściem, odrobiną

I że jestem ich marzeniem

Oczkiem w głowie i spełnieniem


 

 

Przedszkolaki z grupy „Pszczółek” uczciły majowe święta narodowe
 

   
 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji Trzeciego Maja – święta te były okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.  „Pszczółki” wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik:  flagę i godło. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

 


 

 

 

"Żabki " obchodziły zbliżające się Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

       

 

W dniu dzisiejszym "Żabki " obchodziły zbliżające się Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Głównym celem zajęć było rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych najmniejszych przedszkolaków. Dzieci uczyły się wiersza "Kto Ty jesteś?" oraz przypomniały sobie słowa hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego " . "Żabki " dowiedziały się, że Konstytucja jest zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie. Dzieci również dowiedziały się jak wygląda flaga Polski i nie pomylą jej już z flagami innych państw. "Żabki" wykonały również własne biało-czerwone flagi. W dniu dzisiejszym przedszkolaki przeżyły lekcję patriotyzmu, która na długo pozostanie w ich pamięci. 

 


 

 

DZIEŃ ZIEMI U "PSZCZÓŁEK"


       

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w grupie „Pszczółek” odbyły się ekologiczne zajęcia. W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki posiały różne zioła i posadziły cebulki. Dowiedziały się, dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory oraz jak należy segregować śmieci. Zrobiły również pracę plastyczną przedstawiającą naszą planetę. Na koniec wszystkie dzielne przedszkolaki otrzymały medale.

 


 

 

„Pszczółki” pracując zdalnie, powitały Panią Wiosnę


       

 

Czas nauki zdalnej nie przeszkodził przedszkolakom z naszej grupy w powitaniu wiosny. Mimo tego, że nie możemy się spotkać w przedszkolu, udało nam się wspólnie uczcić nadejście wiosny. W ramach zdalnego nauczania, przedszkolaki - z pomocą swoich rodziców - wykonały piękne wiosenne kwiaty i udały się do przydomowych ogródków w poszukiwaniu oznak wiosny. Jak widać, do naszych przedszkolaków zawitała prawdziwa wiosna.


 

 

Dzień Teatru u "Żabek "

 

       

 

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Ze względu na chwilowe zamknięcie przedszkoli Żabki obchodziły ten dzień nieco później. Żabki dowiedziały się jak należy zachowywać się w teatrze. Zapoznały się również z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Dzieci  poznały również historię teatru, miały okazję przywdziać koturny i szatę, wcielając się w rolę starożytnego greckiego aktora. Żabki wcieliły się również w postacie smoka i rycerza i miały okazję odegrać kilka scenek na prawdziwej scenie. Dzieci wzięły również udział w zabawie mimicznej. Podczas zajęć plastycznych Żabki wykonały maski teatralne. Tego dnia poprzez wspaniałą zabawę dzieci miały okazję rozwinąć swoją wyobraźnię oraz poszerzyć wiedzę na temat teatru.

 


 

 

„Pszczółki” przygotowują się do Świąt Wielkanocnych
 

     

 

Dzieci z grupy „Pszczółek” z wielkim zaangażowaniem pracowały w swoich domach wykonując zadania w ramach pracy zdalnej. Ostatnie dwa tygodnie poświęcone były świątecznej tematyce. Przedszkolaki w swoich domach malowały kolorowe pisanki, koszyczki, siały rzeżuchę. Powstały śliczne baranki, kurczaczki i zajączki. BRAWO PRACOWITE PSZCZÓŁKI!!!
 


 

 

„Pszczółki” poznają KOSMOS
 

       

 

W drugim tygodniu marca przedszkolaki z naszej grupy realizowały tematy związane z kosmosem. Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć, bawiły się planetami porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia. Przedszkolaki wspólnie ułożyły rakietę kosmiczną oraz wykonały ufoludki. Na zakończenie tygodnia każdy z nich  stworzył  trójwymiarową prace plastyczną „Układ słoneczny", która była podsumowaniem tygodniowej tematyki o kosmosie.

 

 

 

Nauczanie zdalne 12-16 kwietnia

grupa 0 B


 

Edukacja zdalna grupa " ŻABKI"

 TAK PRACOWAŁY NASZE KOCHANE PRZEDSZKOLAKI W DOMU

 

     

       

 


 

Nauczanie zdalne

Zabawy i ćwiczenia logopedyczne

grupa O B


 

 

Akcja „Dokarmiamy ptaki zimą” - podsumowanie


 

       

 

Zima dobiegła końca, a wraz z jej końcem przedszkolaki z grupy „Pszczółek” zakończyły cykl zajęć, podczas których zapoznały się z tematyką dokarmiania ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków i dlatego należy im pomagać. Poznały ptaki zimujące w Polsce oraz odlatujące na zimę do innych krajów. Dowiedziały się, w jaki sposób dokarmiać ptaki, żeby im nie szkodzić oraz jak powinien być zbudowany karmnik. „Pszczółki” wspólnie ze swoją panią zbudowały Eko - karmnik. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, które pomogły im utrwalić nazwy ptaków. Wszystkie te działania uczą przedszkolaki odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, uwrażliwiają na piękno przyrody, a także dają satysfakcję i radość.

 
 
 

 
 
 

Nauczanie zdalne

Wielkanoc - tematyka zajęć w grupach O A i B


 

 

"Marzanno,  Marzanno Ty zimowa panno! 

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!

 

       

 

W dniu 22 marca dzieci z grupy "Żabek" świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od konkursów i zabaw związanych z tematyką pór roku. Następnie dzieci z pomocą nauczyciela wykonały Marzannę. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. "Żabki" z kwiatami w dłoniach głośno krzyczały znaną sentencję: "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, Wiosnę przywitamy! Jesteśmy  pewni, że starania naszych najmłodszych przedszkolaków sprawiają,  że Wiosna szybko do nas zawita.

 
 

 
 
 
 

Malowanie na folii w gr."Żabek"

 

       

 

Stolik, farby, folia spożywcza i godzina fantastycznej zabawy plastyczno-sensorycznej zapewniona. Odwrócony stolik oklejony folią spożywczą zachęcał "Żabki " do artystycznych działań i eksperymentów malarskich. Sala zamieniła się w pracownię artystyczną,  a wykonywana praca sprawiła dzieciom ogromną radość.

 

 
 
 

8 marca – Dzień Kobiet u „Pszczółek”
 

       
 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy z naszej grupy, zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne kwiaty oraz niespodzianki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

 

 
 

"Żabki" obchodziły Dzień Kobiet.

 

       

 

W tym dniu radosna atmosfera panowała juz od samego rana. Wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.


 

 

„DZIEŃ DINOZAURA”


 

       

 

 

W grupie „Pszczółek” odbył się „Dzień Dinozaura”. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Cały dzień rozmawialiśmy o tych prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.  Przedszkolaki z podziwem przeglądały atlasy i książki o dinozaurach oraz segregowały dinozaury według wielkości. Ogromną radość przyniosła zabawa „śladami dinozaura”  podczas której dzieci poznały życie dinozaurów. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak wykorzystując surowce wtórne wykonał piękną przestrzenną pracę „Mój Dinuś”.

 

 

 

Dzień dinozaura

 

       

 

W piątek 26.02 "Żabki" obchodziły dzień dinozaura. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały i czym się żywiły dinozaury. Dzieci zapoznały się także z hipotezami wyginięcia dinozaurów. "Żabki" zamieniły się w prehistoryczne gady i poruszając się jak dinozaury próbowały naśladować ich ryki. Dzieci wykonały również własne dino-skamieliny w masie solnej i wykonały odcisk łapy-dinozaura. W sali powstał kącik "jurajski park" w którym dzieci mogły oglądać przyniesione przez siebie dinozaury. Dzień dinozaura przeniósł "Żabki" w odległy, tajemniczy i wciąż fascynujący świat. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom w podziękowaniu za czynny udział w obchodach dnia dinozaura i wspaniałą zabawę.

 
 

 
 
 
 

Walentynki u Pszczółek
 

     

 

Dzień ten obchodziliśmy w naszej grupie w niezwykłej atmosferze jako dzień przyjaźni. Ubrani w walentynkowym czerwonym kolorze dzieci zapoznały się z historią tego święta, wykonały piękne walentynki jako podarunki dla wybranych przez siebie osób.  Miło spędzaliśmy czas na zabawach przy muzyce, rozwiązywaniu zagadek. Wszyscy czuliśmy się potrzebni i kochani. To był naprawdę szczęśliwy i radosny dzień.

 


 

Karnawał u Pszczółek
 

       

Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. W tym dniu do przedszkola przybyły kolorowe wróżki, odważni rycerze, dzielni bohaterowie, piękne królewny, straszni piraci  i wiele innych tajemniczych osób. Dzieci wykonały przepiękne karnawałowe maski, wspólnie tańczyły i brały udział w przygotowanych konkursach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

 

Walentynki  u Żabek

 

     

 

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki. 


 

Walentynki u Słoneczek 

 

        


W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć,

bo dziś nadszedł dzień miłości... . Mamy dzisiaj Walentynki

święto chłopca i dziewczynki. 
 
 

Karnawał  u Słoneczek

Zabawy, tańce, konkursy i dużo słodkości. Tak wyglądał  bal karnawałowy w przedszkolu. Było wiele śmiechu i dobrej zabawy.

 

       

 
 

 
 
 
    
 
 

W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale,

 Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!

 11 luty to wyjątkowy dzień w grupie przedszkolaków z grupy 0A. Bo właśnie tego dnia, gdy we wszystkich naszych domach trwały przygotowania do  pączkowego szaleństwa w związku z obchodzoną corocznie tradycją Tłustego Czwartku, wszystkie Stokrotki obecne tego dnia w szkole, w przebraniu księżniczek, wróżek ,policjantów,  Superbohaterów …etc…brały udział w balu karnawałowym. Oczywiście oprócz tańców , pląsów, zabaw z balonami i  różnorodnych konkursów, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, na którym królowały przepyszne pączki.

                 Tego dnia czas spędzony w szkole zleciał naszym dzieciom wyjątkowo szybko.  Jak to trafnie określiło  jedno  z nich : ,,…zdecydowanie za szybko” :)

 

 
 
 

„Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą”

 

    

 

5 lutego w grupie Słoneczek to bardzo pachnący i ciekawy dzień. Dzieci własnoręcznie wykonały mydełka, które zabarwiły, udekorowały i wzbogaciły zapachem według własnego pomysłu. Zabawa była przednia.

 
 

 
 

„Bo sztalugą może być wszystko”

 

       

 

 Kreatywne Słoneczka z grupy 0B tworzą prawdziwe dzieła sztuki z czego tylko się da. Wszystko jest dobrym materiałem w rękach zdolnych dzieci.

 


 

 

Szopka Bożonarodzeniowa
 

       

 

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia, aby móc jeszcze bardziej przeżyć ten piękny czas, dzieci z grupy „Pszczółek” wspólnie wykonały szopkę. Przedszkolakom robota paliła się w rękach – dzieci malowały farbami, układały  sianko, tworzyły z rolek postacie i zwierzątka.
 

Efekt pracy przeszedł nasze oczekiwania. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

 

 

Świąteczne przygotowania u „Pszczółek”
 

       

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście i pracowicie. Dzieci z naszej grupy wykonały piękne ozdoby nawiązujące tematycznie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Powstały piękne kartki, aniołki, łańcuchy, bombki oraz „świątecznie słoiki ze śniegiem”. Wspólnie nakryliśmy Wigilijny stół przypominając sobie wygląd 12 potraw, podstawowe pojęcia z orientacji przestrzennej oraz sposób rozkładania zastawy stołowej.

 

 


 

Piernikowe cudeńka u „Pszczółek”


 

       

 

18 grudnia w naszej grupie odbyły się warsztaty z ozdabiania pierników, które zostały wcześniej wykonane przez mamę Antosia. Dzieci najpierw dowiedziały się, jakich składników i przypraw używa się do produkcji ciasta. Dotykały, rozpoznawały po zapachu poszczególne przyprawy, po czym przyszła pora na dekorowanie. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po skosztowaniu wypieków, część z nich została spakowana i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu.
 


 

Święty Mikołaj u „Pszczółek”
 

       

W poniedziałek 7 grudnia naszą grupę odwiedził niezwykły gość, na którego dzieci czekały już od kilku dni. Nie mógł być to nikt inny jak tylko ŚWIĘTY MIKOŁAJ.  Na tą okazję przedszkolaki ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Przygotowały dla niego krótki występ artystyczny. Po zaśpiewaniu piosenek i wyrecytowaniu wierszy nadszedł czas, na który każde dziecko czekało – rozdanie prezentów! Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 
 

 
 
Ulepimy dziś bałwana!
 
 
    
 
Ulepimy dziś bałwana!
W oczach ma węgielki,
z marchwi nosek wielki,
na śniegu stoi
 i ciepła się boi.
 
W grudniu "Żabki" pomimo braku śniegu wykonały swoje kreatywne bałwanki. 
Był bałwan z worka i ze starych gazet a także bałwanki ze sztucznego śniegu. 
Zabawy było co nie miara bo grunt to wyobraźnia a tego "Żabkom" nie brakuje. 

 

 

Pieczenie pierników u "Żabek"

       

 

W drugim tygodniu grudnia "Żabki " zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Dzieci samodzielnie wygniatały i wałkowały ciasto następnie wykrawały świąteczne kształty przy pomocy foremek. Gdy pierniczki były już upieczone dzieci przystąpiły do ich dekorowania. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne.

 


 

7 grudnia nasze "Żabki " odwiedził Św. Mikołaj.

      

 

 Dzieci z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja piękne wiersze i piosenki. Następnie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Radości nie było końca.

 


 

Andrzejki u "Żabek "

       

 

30 listopada w grupie "Żabki " odbyły się Andrzejki. W tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, przebijały serduszka z imionami,  lały wosk, prosiły o spełnienie swych marzeń magiczną studnię. Słodki poczęstunek był miłym dodatkiem do zabawy. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce.

 


 

 

Słodkie życzenia

 

       

 

Dziś 17 grudnia, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia grupa Słoneczek przygotowała dla bliskich słodki prezent. Dzieci samodzielnie zrobiły ciasto, wykroiły i ozdobiły ciasteczka, a panie kucharki upiekły je w piekarniku. Na koniec dzieci  zapakowały  słodkości. Oczywiście odbyła się również degustacja. Wypieki smakowały wybornie.

Alicja Filończyk


 

Uwaga!!!
 

Zajęcia projektowe „Ciekawy świat przyrody – mali odkrywcy” przypadające na dzień 25 grudnia odbędą się 9 grudnia.
 
Patrycja Wójciak  

 

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

 

       

 

30 listopada w grupie  „Pszczółek” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. W nastroju tajemniczości dzieci uczestniczyły w laniu wosku przez dziurkę klucza, losowały imiona swoich kolegów oraz dowiedziały się, jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże.

 


 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        

 

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w grupie "Żabki " odbyły się uroczyste obchody tak ważnego dla wszystkich dzieci święta. Pani Katarzyna Łakomiak przeprowadziła zajęcia dydaktyczne,  które zakończyły się wspólnym wykonaniem plakatu pt. "Znamy nasze prawa". Dzieci poznały treść wiersza M.Brykczyńskiego "Prawa Dziecka". W tym dniu nie zabrakło również  zabaw muzyczno-ruchowych.

 


 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Żabki"

 

     

 

Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”
 

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy Żabki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przedstawiło swojego małego lub dużego przyjaciela dzięki prezentacji jaka została przygotowana ze zdjęć dzieci z ich ulubieńcami. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, opowiadały o misiach z bajek, bawiły się przy misiowych piosenkach. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła Fotobudka oraz magiczny Miś.


 

 

Konkurs „MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!!!

 

     


 

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej placówce odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mój przyjaciel - Pluszowy Miś" dla wszystkich przedszkolaków.
 

Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych literaturą o misiach oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, malowanka, wyklejanka. Wszystkim małym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Pośród uczestników konkursu zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.
 

W kategorii wiekowej 5-6-latki:
 

I miejsce – Aleksander Prokopowicz, Amelia Kościółek

 

II miejsce - Laura Dowling, Tomasz Kania, Karolina Zastocka
 

III miejsce - Oliwia Kieloch
 

Wyróżnienia: Marcelina Wiącek, Maciej Blądek, Kacper Spiżak, Jakub Pichowicz, Miłosz Gałdyś, Zofia Kruk
 

W kategorii wiekowej 3-4-latki:
 

I miejsce – Kaja Kulpińska, Maxine Nowakowski,
 

II miejsce - Wiktor Kwiecień, Nadia Serwecińska
 

III miejsce - Kamil Pawłowski, Radosław Kania
 

Wyróżnienia: Lena Woźnicka, Marcel Stanisławski, Alan Mach, Antoni Gorczanin, Franciszek Tłusty, Antoni Wereszczyński
 


 
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
 
 

 
 
 

,,ZERÓWKO, PROMUJ ZDRÓWKO!!!”

       

 W dniu 16.11.2020r. grupy 0 a i b wspólnie przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji ,,ŚNIADANIE DAJE MOC’’. Swoją pracę zaczęły oczywiście od starannego wymycia rączek, założenia fartuszków i przygotowania stanowisk.  Dzieci samodzielnie według swoich upodobań wykonały zdrowe i wesołe  kanapki z przygotowanych w domu wraz z rodzicami produktów. Nie zabrakło na nich oczywiście różnorodnych warzyw, których sporo  dzieci na co dzień unika, a które dostarczają naszemu organizmowi wielu wartości odżywczych. To był wyjątkowy, pełen emocji, dzień dla wszystkich przedszkolaków, albowiem poczuli się bardzo dorośle i odpowiedzialnie. Wszystkie czynności wykonywali z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem. Miło było patrzeć, z jakim apetytem pałaszowali własnoręcznie przyrządzone kanapeczki, których zjedzenie poprzedził wspólny, radosny okrzyk: ,,Zerówko, promuj zdrówko"

J.Kulpińska

 


 
 
 
 

Dzień Postaci z Bajek – „zabawy z Myszką Miki i Mini”
 

       

 

W ramach realizacji projektu „BAJKI POMAGAJKI” w grupie „Pszczółek” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Realizowany projekt ma na celu budzenie zainteresowania książką poprzez zabawy literacko-teatralne, plastyczne i muzyczne. W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach i świetnie się bawiły.

 

 


 

 

Narodowe Święto Niepodległości 
 

       

 

Pielęgnując polskie tradycje grupa „Pszczółki „uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Tego dnia dzieci poznały historię powstania Państwa Polskiego na podstawie Legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Dowiedziały się, dlaczego akurat orzeł biały na czerwonym tle jest naszym godłem i jakie kolory ma flaga Polski. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
 

 


 

Jesienne zabawy "Żabek"

 

       

 

Deszcz jesiennych liści. Kiedy liście opadną z drzew stanowią doskonałą bazę dla zabaw ruchowych dla dzieci. ...

 


 
 
 
 
"Kuchcikowo-jemy zdrowo " - grupa "Żabki"
 
 
   
 
 
 
Tym razem, w ramach projektu kulinarnego "Kuchcikowo-jemy zdrowo ", grupa "Żabki" 
przygotowała smaczne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Było pysznie!
 
 
 

 

Dzień Postaci z Bajek u "Żabek"

 

       

 

Z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu podczas którego przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek. W tym dniu dzieci brały udział w licznych zabawach, konkursach i tańcach.

 


 

Święto Dyni
 

       

W naszej grupie niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. To była świetna zabawa, mocno stymulująca zmysły, a szczególnie smaku i węchu. Pszczółki wspólnie przygotowały dyniolinę. Podczas zabawy mogliśmy pobrudzić rączki, a w sali unosił się zapach cynamonu, goździków i wanilii. Na koniec usprawnialiśmy koordynację oko-ręka i świetnie się bawiliśmy J

 

 

 

„Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”

 

       
 

Aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców dnia 28 października w naszej grupie został zorganizowany Dzień Jabłka. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono. Pszczółki śpiewały piosenkę o jabłuszku oraz wykonały jabłkową wydzierankę. Przedszkolaki ze smakiem degustowali jabłuszka oraz własnoręcznie zrobiony sok, który bardzo im smakował.

 


 

 

„DZIEŃ OGÓRKA U PSZCZÓŁEK”

 

       

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Pszczółki wysłuchały wiadomości na temat ogórka - jego wartości odżywczych, smaku, zapachu a także rodzaju. Kolejnym punktem była degustacja. Nie zabrakło również zabawy przy piosence „Kiszone ogóreczki”. Na zakończenie wykonaliśmy piękną pracę - ogórki w słoiku.
 


 

Przedszkolaki, grupa "Żabki " obchodziły dzisiaj Dzień Niepodległości.

       

 

 Przygotowania do obchód trwały cały tydzień,  dzieci własnoręcznie wykonały kotyliony i flagi a także nauczyły się słów hymnu, który dzisiaj odśpiewały. 

 


 

Projekt kulinarny pt. "Kuchcikowo-jemy zdrowo"

 

       

 

W grupie przedszkolnej "Żabki" realizowany jest projekt kulinarny pt. "Kuchcikowo-jemy zdrowo" w ramach którego, do tej pory, dzieci wykonały samodzielnie pyszną sałatkę warzywną, upiekły babeczki dyniowe, kisiły kapustę i dowiedziały się, że syrop można wykonać samodzielnie z cebuli. Żabki poprzez wspaniałą zabawę poznają nowe smaki i kształtują zdrowe nawyki żywieniowe.


 


 

Uwaga!!!
 

W związku z moją nieobecnością zajęcia projektowe „Ciekawy świat przyrody – mali odkrywcy” z dnia 6 listopada zostaną odrobione i odbędą się w poniedziałek 9 listopada.
 

Patrycja Wójciak   


 

Zerówko promuj zdrówko

     

Miniony tydzień upłynął Słoneczkom pod znakiem zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się co robić, żeby być zdrowym i silnym, a w piątek 23 października samodzielnie przygotowały owocowe szaszłyki i pyszny sok z marchewek i jabłek. Było wesoło, przepysznie i zdrowo.

Alicja Filończyk


 


 

Nauczanie zdalne w grupie 0 A

 

Nauczanie zdalne w grupie 0 B


 

23 września w naszej grupie przywitaliśmy JESIEŃ.

       

 Pszczółki uczciły ten dzień ubierając się w kolory jesieni. W sali zrobiło się kolorowo - pojawił się jesienny kącik przyrodniczy. Podczas cyklu zajęć o tematyce jesiennej przedszkolaki poznały dary jesieni, piosenkę o „Malutkim Borowiku”, wykonały muchomora oraz zapoznały się z techniką frotażu wykonując piękne liście. Pszczółki poznały też wiele jesiennych zabawa z kasztanami.


 

Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka! 

   

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i odśpiewały 100 LAT. Nie zabrakło tańców, śpiewów i sportowych konkurencji. Każdy chłopiec otrzymał pamiątkowy dyplom.


 


„Karma dla psiaka i kociaka”

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy dla psów i kotów przebywających w przytulisku i domach tymczasowych TOZ Jawor. Nie bądźmy obojętni - Pomóżmy zwierzakom:)
 

Patrycja Wójciak

 

Dzień Przedszkolaka

         

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". W naszej grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy dwa dni. W tych dniach bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci oraz robiliśmy „gniotki”. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Z okazji swojego święta przedszkolaki otrzymały również pamiątkowe medale.

Patrycja Wójciak


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

       

15 września "Pszczółki" uroczyście obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

Patrycja Wójciak


 

Kolorowe przedszkole

   

5 października 2020 roku, to dzień w którym przedszkolaki wyruszyły na „Matematyczną wyspę”, w ramach realizacji projektu „Kolorowe przedszkole”. Pierwsze Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne upłynęły pod hasłem „ Jestem robotem”-reaguję na hasła. Dzieci doskonale się bawiły: kodowały, liczyły i współpracowały ze sobą.

Alicja Filończyk


 

Słoneczka pozdrawiają

       

W naszym przedszkolu jest bardzo wesoło. Bawimy się, lepimy z plasteliny, malujemy, wycinamy, gimnastykujemy się, śpiewamy, tańczymy, świętujemy urodzinki. Każdy dzień jest pełen przygód. 

Bo nie ma to jak w grupieJJJ

Alicja Filończyk


 

Diagnoza gotowości szkolnej

     

28 września w grupie Słoneczek rozpoczęła się diagnoza gotowości szkolnej. Przedszkolaki dzielnie stawiają czoła kolejnym trudnym zadaniom i wyzwaniom. Pierwsza część badania przeprowadzona będzie jesienią, a druga część wiosną. Słoneczkom życzymy wytrwałości, staranności i powodzeniaJJJ

wychowawczyni  Alicja Filończyk


 

Jestem bezpieczny na drodze

   

Najpierw spójrz w lew, potem w prawo….Przedszkolaki już wiedzą jak  bezpiecznie przejść przez jezdnię. Były ćwiczenia w klasie , praca plastyczna i  praktyczne  przechodzenie przez jezdnię.

                                                                                                                                        Alicja Filończyk