PRZEDSZKOLE

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Żabki"

 

     

 

Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”
 

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy Żabki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przedstawiło swojego małego lub dużego przyjaciela dzięki prezentacji jaka została przygotowana ze zdjęć dzieci z ich ulubieńcami. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, opowiadały o misiach z bajek, bawiły się przy misiowych piosenkach. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła Fotobudka oraz magiczny Miś.


 

 

Konkurs „MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ” rozstrzygnięty!!!

 

     


 

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej placówce odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mój przyjaciel - Pluszowy Miś" dla wszystkich przedszkolaków.
 

Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych literaturą o misiach oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, malowanka, wyklejanka. Wszystkim małym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Pośród uczestników konkursu zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.
 

W kategorii wiekowej 5-6-latki:
 

I miejsce – Aleksander Prokopowicz, Amelia Kościółek

 

II miejsce - Laura Dowling, Tomasz Kania, Karolina Zastocka
 

III miejsce - Oliwia Kieloch
 

Wyróżnienia: Marcelina Wiącek, Maciej Blądek, Kacper Spiżak, Jakub Pichowicz, Miłosz Gałdyś, Zofia Kruk
 

W kategorii wiekowej 3-4-latki:
 

I miejsce – Kaja Kulpińska, Maxine Nowakowski,
 

II miejsce - Wiktor Kwiecień, Nadia Serwecińska
 

III miejsce - Kamil Pawłowski, Radosław Kania
 

Wyróżnienia: Lena Woźnicka, Marcel Stanisławski, Alan Mach, Antoni Gorczanin, Franciszek Tłusty, Antoni Wereszczyński
 


 
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
 
 

 
 
 

,,ZERÓWKO, PROMUJ ZDRÓWKO!!!”

       

 W dniu 16.11.2020r. grupy 0 a i b wspólnie przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji ,,ŚNIADANIE DAJE MOC’’. Swoją pracę zaczęły oczywiście od starannego wymycia rączek, założenia fartuszków i przygotowania stanowisk.  Dzieci samodzielnie według swoich upodobań wykonały zdrowe i wesołe  kanapki z przygotowanych w domu wraz z rodzicami produktów. Nie zabrakło na nich oczywiście różnorodnych warzyw, których sporo  dzieci na co dzień unika, a które dostarczają naszemu organizmowi wielu wartości odżywczych. To był wyjątkowy, pełen emocji, dzień dla wszystkich przedszkolaków, albowiem poczuli się bardzo dorośle i odpowiedzialnie. Wszystkie czynności wykonywali z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem. Miło było patrzeć, z jakim apetytem pałaszowali własnoręcznie przyrządzone kanapeczki, których zjedzenie poprzedził wspólny, radosny okrzyk: ,,Zerówko, promuj zdrówko"

J.Kulpińska

 


 
 
 
 

Dzień Postaci z Bajek – „zabawy z Myszką Miki i Mini”
 

       

 

W ramach realizacji projektu „BAJKI POMAGAJKI” w grupie „Pszczółek” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Realizowany projekt ma na celu budzenie zainteresowania książką poprzez zabawy literacko-teatralne, plastyczne i muzyczne. W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach i świetnie się bawiły.

 

 


 

 

Narodowe Święto Niepodległości 
 

       

 

Pielęgnując polskie tradycje grupa „Pszczółki „uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Tego dnia dzieci poznały historię powstania Państwa Polskiego na podstawie Legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Dowiedziały się, dlaczego akurat orzeł biały na czerwonym tle jest naszym godłem i jakie kolory ma flaga Polski. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
 

 


 

Jesienne zabawy "Żabek"

 

       

 

Deszcz jesiennych liści. Kiedy liście opadną z drzew stanowią doskonałą bazę dla zabaw ruchowych dla dzieci. ...

 


 
 
 
 
"Kuchcikowo-jemy zdrowo " - grupa "Żabki"
 
 
      
 
 
 
Tym razem, w ramach projektu kulinarnego "Kuchcikowo-jemy zdrowo ", grupa "Żabki" 
przygotowała smaczne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Było pysznie!
 
 
 

 

Dzień Postaci z Bajek u "Żabek"

 

       

 

Z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu podczas którego przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek. W tym dniu dzieci brały udział w licznych zabawach, konkursach i tańcach.

 


 

Święto Dyni
 

       

W naszej grupie niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. To była świetna zabawa, mocno stymulująca zmysły, a szczególnie smaku i węchu. Pszczółki wspólnie przygotowały dyniolinę. Podczas zabawy mogliśmy pobrudzić rączki, a w sali unosił się zapach cynamonu, goździków i wanilii. Na koniec usprawnialiśmy koordynację oko-ręka i świetnie się bawiliśmy J

 

 

 

„Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”

 

       
 

Aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców dnia 28 października w naszej grupie został zorganizowany Dzień Jabłka. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono. Pszczółki śpiewały piosenkę o jabłuszku oraz wykonały jabłkową wydzierankę. Przedszkolaki ze smakiem degustowali jabłuszka oraz własnoręcznie zrobiony sok, który bardzo im smakował.

 


 

 

„DZIEŃ OGÓRKA U PSZCZÓŁEK”

 

       

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Pszczółki wysłuchały wiadomości na temat ogórka - jego wartości odżywczych, smaku, zapachu a także rodzaju. Kolejnym punktem była degustacja. Nie zabrakło również zabawy przy piosence „Kiszone ogóreczki”. Na zakończenie wykonaliśmy piękną pracę - ogórki w słoiku.
 


 

Przedszkolaki, grupa "Żabki " obchodziły dzisiaj Dzień Niepodległości.

       

 

 Przygotowania do obchód trwały cały tydzień,  dzieci własnoręcznie wykonały kotyliony i flagi a także nauczyły się słów hymnu, który dzisiaj odśpiewały. 

 


 

Projekt kulinarny pt. "Kuchcikowo-jemy zdrowo"

 

       

 

W grupie przedszkolnej "Żabki" realizowany jest projekt kulinarny pt. "Kuchcikowo-jemy zdrowo" w ramach którego, do tej pory, dzieci wykonały samodzielnie pyszną sałatkę warzywną, upiekły babeczki dyniowe, kisiły kapustę i dowiedziały się, że syrop można wykonać samodzielnie z cebuli. Żabki poprzez wspaniałą zabawę poznają nowe smaki i kształtują zdrowe nawyki żywieniowe.


 


 

Uwaga!!!
 

W związku z moją nieobecnością zajęcia projektowe „Ciekawy świat przyrody – mali odkrywcy” z dnia 6 listopada zostaną odrobione i odbędą się w poniedziałek 9 listopada.
 

Patrycja Wójciak   


 

Zerówko promuj zdrówko

     

Miniony tydzień upłynął Słoneczkom pod znakiem zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się co robić, żeby być zdrowym i silnym, a w piątek 23 października samodzielnie przygotowały owocowe szaszłyki i pyszny sok z marchewek i jabłek. Było wesoło, przepysznie i zdrowo.

Alicja Filończyk


 


 

Nauczanie zdalne w grupie 0 A

 

Nauczanie zdalne w grupie 0 B


 

23 września w naszej grupie przywitaliśmy JESIEŃ.

       

 Pszczółki uczciły ten dzień ubierając się w kolory jesieni. W sali zrobiło się kolorowo - pojawił się jesienny kącik przyrodniczy. Podczas cyklu zajęć o tematyce jesiennej przedszkolaki poznały dary jesieni, piosenkę o „Malutkim Borowiku”, wykonały muchomora oraz zapoznały się z techniką frotażu wykonując piękne liście. Pszczółki poznały też wiele jesiennych zabawa z kasztanami.


 

Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka! 

   

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i odśpiewały 100 LAT. Nie zabrakło tańców, śpiewów i sportowych konkurencji. Każdy chłopiec otrzymał pamiątkowy dyplom.


 


„Karma dla psiaka i kociaka”

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy dla psów i kotów przebywających w przytulisku i domach tymczasowych TOZ Jawor. Nie bądźmy obojętni - Pomóżmy zwierzakom:)
 

Patrycja Wójciak

 

Dzień Przedszkolaka

         

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". W naszej grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy dwa dni. W tych dniach bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci oraz robiliśmy „gniotki”. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Z okazji swojego święta przedszkolaki otrzymały również pamiątkowe medale.

Patrycja Wójciak


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

       

15 września "Pszczółki" uroczyście obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

Patrycja Wójciak


 

Kolorowe przedszkole

   

5 października 2020 roku, to dzień w którym przedszkolaki wyruszyły na „Matematyczną wyspę”, w ramach realizacji projektu „Kolorowe przedszkole”. Pierwsze Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne upłynęły pod hasłem „ Jestem robotem”-reaguję na hasła. Dzieci doskonale się bawiły: kodowały, liczyły i współpracowały ze sobą.

Alicja Filończyk


 

Słoneczka pozdrawiają

       

W naszym przedszkolu jest bardzo wesoło. Bawimy się, lepimy z plasteliny, malujemy, wycinamy, gimnastykujemy się, śpiewamy, tańczymy, świętujemy urodzinki. Każdy dzień jest pełen przygód. 

Bo nie ma to jak w grupieJJJ

Alicja Filończyk


 

Diagnoza gotowości szkolnej

     

28 września w grupie Słoneczek rozpoczęła się diagnoza gotowości szkolnej. Przedszkolaki dzielnie stawiają czoła kolejnym trudnym zadaniom i wyzwaniom. Pierwsza część badania przeprowadzona będzie jesienią, a druga część wiosną. Słoneczkom życzymy wytrwałości, staranności i powodzeniaJJJ

wychowawczyni  Alicja Filończyk


 

Jestem bezpieczny na drodze

   

Najpierw spójrz w lew, potem w prawo….Przedszkolaki już wiedzą jak  bezpiecznie przejść przez jezdnię. Były ćwiczenia w klasie , praca plastyczna i  praktyczne  przechodzenie przez jezdnię.

                                                                                                                                        Alicja Filończyk