AKTUALNOŚCI

 rok szkolny 2020/2021

 

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Katechizmy  Wydawnictwa JEDNOŚĆ na rok szkolny 2021/2022

 

4-latki –Świat Dziecka Bożego

 

5-latki.  Spotkania Dzieci Bożych

 

6-latki. Biblijne kolorowanki i zadania dla przedszkolaków – teczka pracy

 

Klasa 1 SP. Poznaję Boży świat

 

Klasa 2 SP. Idziemy do Jezusa

 

Klasa 3 SP. Jezus jest z nami

 

Klasa 4 SP. Miejsca pełne BOGActw

 

Klasa 5 SP. Szczęśliwi, którzy szukają prawdy

 

Klasa 6 SP. Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno

 

Klasa 7 SP. Błogosławieni, którzy szukają Jezusa

 

Klasa 8 SP. Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi


 

 

 

„77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”

 

77 lat temu – 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17:00 – Warszawa stanęła do nierównej walki z hitlerowskim okupantem. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległość: Polska wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Powstanie Warszawskie stało się największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowano je na kilka dni, trwało jednak ponad dwa miesiące.

 


 


 

 


 


„Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2020/2021”

 

Dobiegł końca rok szkolny 2020/2021. Był on wyjątkowy, inny niż wszystkie. Pragniemy podziękować naszym uczniom za siłę i zaangażowanie, za to, że potrafili odnaleźć szkołę również poza jej murami. Dziękujemy za wytrwałość i dążenie do wspólnego celu. Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku i relaksu podczas tegorocznych wakacji.

Pełna galeria zdjęć z uroczystości dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/spudanin/photos/pcb.360346092460704/360335059128474/

 


 

 


 

 


 

 


 

 

Zostaliśmy nominowali do akcji #challengedzieńgodności. Nasza szkoła wspólnie z Radą Rodziców ZSP w Udaninie przyjęła wyzwanie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z niepełnosprawnością intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dziękujemy za nominację Gminie Udanin!


 

 

e


 

  XIII Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej w naszej szkole


 

XIII Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie po raz kolejny okazał się sukcesem. W tym roku wzorem poprzedniego odbywał się w formie online. Organizatorem śpiewania była szkoła oraz Urząd Gminy Udanin. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk i dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza Bożena Basa. Dzieci wspomagane przez rodziców, animatorów kultury i nauczycieli bardzo chętnie wzięły udział w konkursowym śpiewaniu. Każdy uczestnik prezentował się na swój własny, oryginalny sposób. Zarówno piosenki patriotyczne jak i religijne zyskały nowe, ciekawe brzmienie. Powstały piękne nagrania i teledyski. Wszystkie zyskały niebywałą popularność. Oficjalna strona festiwalowa na fb rozgrzana była do czerwoności, aż w pewnym momencie zablokowała się. Jury konkursowe podczas długich obrad wyłoniło zwycięzców, a wybór był bardzo trudny.

 

Kategoria klasy młodsze- solo

I miejsce. Hanna Pichowicz kl.III ex aequo Tosia Olkiewicz kl. I

II miejsce Natalia Gorczanin, kl. III, Patrycja Malinowska lat 4

III miejsce Wiktoria Polowy kl. I

 

Wyróżnienia Julia Iwanicka i Kuba Zieliński.

 

Grupy- Imiejsce. Zespół Cicha Woda – Antonina, Karolina i Hania kl. III. II Przedszkole Ujazd Górny. III Szkoła Podstawowa w Ujeżdzie Górnym kl. II

 

Kategoria klasy strasze -

Imiejsce Oliwia Płaziuk kl. VI ex aequo. Julia Niemiec kl. VII

II - Marcelina Czurko kl VI

III - Daria Żoch kl. VII.

 

Wyróżnienia Julia Wójciak kl. IV, Zofia Róg kl.V, Urszula Strażyc kl. IV. Hanna Mikła kl. IV, Wiktoria Matyszkiewicz kl. VI, Amelia Milik kl. VIII.

Grupy- I miejsce Natalia, Weronika, Iza kl. V. II -Julia i Maja kl V i VI, III -Julia z mamą kl.VI. Nagrodę Marcina Malinowskiego „Studio Sukces” otrzymje Julia Niemiec kl. VII

Festiwal zakończył się uroczystą galą zorganizowaną w szkole. Gwiazdą uroczystości był zespół cygański Roamo Dream, którego wokalistą jest Angelo Ciureja, wielokrotny zwycięzca poprzednich edycji konkursu. Wystąpili także laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii.

Koordynator festiwalu Violetta Leńska bardzo serdecznie dziękuje sponsorom dzięki którym wszystkie dzieci otrzymały nagrody: Urzędowi Gminy Udanin, dyrektor SP Udanin, Marcinowi Malinowskiemu, księdzu Andrzejowi Ćwikowi i księdzu Piotrowi Repelowskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Środzie Śląkiej, którzy mimo trudnych czasów wsparli organizatorów oraz Monice Cieślickiej, Marii Tłusty, Krzysztofowi Ficy, Marii Mytych i Julianowi Hurlakowi za pomoc w organizacji festiwalu. Do usłyszenia za rok.

LeV

 


 

 

Ankieta o bezpieczeństwie

 

Uczniowie klas 4-8! Proszę   o wypełnienie anonimowej ankiety dot. bezpieczeństwa w szkole w terminie -do czwartku 17. czerwca. Wyniki ankiety posłużą planowaniu pracy na przyszły i rok i poprawieniu jej funkcjonowania.

A.Chohura


 

„Rozmowa tworzy bliskość”.

Jedna szczera rozmowa czasami tylko tyle trzeba, żeby napraw Potrzebujemy rozmowy jak dobrego jedzenia

 

Rozpoczynamy projekt „Rozmowa tworzy bliskość”. Zauważając potrzeby naszych uczniów, którzy po powrocie z nauki zdalnej ponownie muszą znaleźć swoje miejsce w społeczności szkolnej,  proponujemy proste i dostępne każdemu działania, mające na celu odbudowę siły psychicznej i zdrowia.

Pomoc, wsparcie, słuchanie.

 

 Zwykła rozmowa z lubianym nauczycielem, wychowawcą lub pedagogiem szkolnym, poświęcenie chwili czasu i pełnej uwagi uczniowi, mogą zdziałać bardzo wiele. Niemal wszyscy, także nauczyciele, mieli  mieszane uczucia na myśl o powrocie do nauki w szkole. Trochę zapomnieliśmy jak to jest być z innymi w kontakcie, w grupie, po prostu w szkolnej codzienności.

Wielu z nas szybko zaadaptowało się po powrocie, inni wciąż zmagają się z trudnościami, lękiem lub brakiem motywacji. Im  dedykowany jest ten projekt.

Chcemy stworzyć czas i miejsce na rozmowę.

 

UCZNIU!

Przyjdź porozmawiać, jeżeli:

*Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,

* Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,

* Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,

* Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać,

* Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,

* Chciałbyś z kimś porozmawiać,

* Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób,

* Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

* Przyjdź z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić!!!

 

Szukasz pomocy?

 Nie czekaj aż problemu się nawarstwią i trudniej będzie jej rozwiązać.

Zwróć się do wychowawcy, ulubionego nauczyciela, pedagoga.

 Pamiętaj – nie jesteś sam ze swoimi problemami.

 

 

RODZICU!

Niepokoi Cię zachowanie dziecka?

 Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach?

 Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole?

 Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania?

 Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić?

Szukasz pomocy?

 Nie czekaj aż problemu się nawarstwią i trudniej będzie jej rozwiązać. Zwróć się do pedagoga szkolnego, wychowawcy, nauczyciela.

 Pamiętaj – nie jesteś sam ze swoimi problemami.

 Mogą Państwo oczekiwać od pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu niepokojących Was sytuacji, jakie mogą dotyczyć: rozpoznawania trudności w nauce bądź innych niepowodzeń szkolnych doświadczanych przez Wasze dziecko, potrzeby udzielenia Waszemu dziecku pomocy psychologiczno-pedagogicznej, niepokojących Was zmian, jakie pojawiają się w jego zachowaniu, trudnych relacji Waszego dziecka z rówieśnikami, nauczycielami lub rodzeństwem,  każdej innej sprawy, która jest dla Was i Waszego dziecka bardzo ważna.

 

Polecamy rodzicom i nauczycielom publikacje wydane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie– „One są wśród nas"

http://ppp.powiat-sredzki.pl/PL/482/One_sa_wsrod_nas/

  - Dziecko z padaczką w szkole i przedszkolu

  - Dziecko z cukrzycą w szkole i przedszkolu

  - Dziecko z zaburzeniami odżywiania w szkole i przedszkolu

  - Dziecko z zaburzeniami psychotycznymi w szkole

  - Dziecko z zaburzeniami tikowymi w szkole i przedszkolu- II

  - Dziecko z adhd w szkole i przedszkolu

  - Dziecko przewlekle chore. Psychologiczne aspekty funkcjonowania dziecka w szkole i przedszkolu

  - Dziecko z zaburzeniami lękowymi w szkole  i przedszkolu

 

Więcej poradników dostępne jest na stronie Biblioteki Cyfrowej ORE.

 


 

 

 

Dzień Matki to wyjątkowa data dla każdego z nas. Nie tylko dla naszych mam, które w to święto są traktowane w specjalny sposób i mogą poczuć się naprawdę docenione - także dla nas. To właśnie tego dnia mamy szczególną okazję pokazać, jak bardzo są dla nas ważne. Bez względu na szerokość geograficzną, kulturę, religię, czy ustrój polityczny, Dzień Matki obchodzony jest w ponad czterdziestu krajach na świecie i choć daty jego są różne, idea przyświeca ta sama - miłość do MAM!

 


 

 

 


 

 

 

Zaproszenie do udziału w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Udaninie


 

W dniach od 23 maja – 9 czerwca w gminie Udanin odbędzie się XIII Festiwal Piosenki Patriotyczno – Religijnej. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Udaninie i Urząd Gminy Udanin zapraszają do udziału dzieci z całej gminy. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz dyrektor SP Udanin Bożena Basa. Festiwal wzorem ubiegłego roku będzie miał formę on-line. Uczestnicy wykonują i nagrywają utwory o tematyce religijnej i patriotycznej, i przesyłają na je messengera oficjalnej strony na FB https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej szkoły www.sp-udanin.pl . Dla zwycięzców przewidziano nagrody i statuetki.

Uroczysta Gala Rozdania Nagród oraz występy laureatów odbędą się 16 czerwca o godz. 9.00 w ZSP Udanin. Zwycięzcy festiwalu w nagrodę wystąpią 20 czerwca 2021r. podczas Koncertu organizowanego przez Urząd Gminy Udanin w kościele św. Urszuli w Udaninie. .

Wszelkich dodatkowych informacji udziela koordynator festiwalu Violetta Leńska, tel 692077585

V.Leńska

 

Regulamin Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej

 


 

 

Szkoła w Udaninie z darowizną  na system informatyczny

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie pozyskała fundusze na modernizację szkolnego  systemu informatycznego.  Pieniądze na ten cel przeznaczy Cargill Poland Sp.zo.o. Dyrektor szkoły Bożena Basa spotkała się z przedstawicielem firmy panią Anna Nowak w celu uzgodnienia wszelkich formalności. W ten sposób uczniowie od nowego roku szkolnego będą mieli do dyspozycji w całym  budynku szkolnym zmodernizowaną i szybką sieć informatyczną,  co zdecydowanie ułatwi realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych,  usprawni dostęp  do informacji i  w razie potrzeby ułatwi proces kształcenia online. Prace związane z realizacją zadania rozpoczną się w najbliższym czasie.

LeV

 

 

„Moje zainteresowania - strona internetowa”


 

Podczas lekcji informatyki, uczniowie klas starszych tworzyli strony internetowe na temat swoich zainteresowań. Jako pierwszą zaprezentujemy stronę przygotowaną przez uczennicę klasy VII - Emilię Bańkowską.
 
Uczennica pasjonuje się geografią i jej strona poświęcona jest właśnie tej tematyce.
 
Zapraszamy do odwiedzenia strony!
 
 

 


 

 


 

 

 

PRZYWÓZ DZIECI OD DN. 17.05.2021 R

 

ZSP UDANIN 2020/2021

 

(ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O 7.45)

 


 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

MICHALINA PATERSKA KL.IV
 
     

 


 

 

Szanowni Państwo!


Powołując się na stanowisko MZ i MEN, sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa małymi kroczkami wracamy do normalnej pracy szkoły.
Od 4 maja br. (tj. od wtorku) uczniowie klas I-III wracają do stacjonarnej nauki w szkole, w której działa też świetlica szkolna.
W załączeniu przypominamy godziny przywozów.


Z życzeniami zdrowia
Dyrekcja szkoły

PRZYWÓZ DZIECI OD DN. 04.05.2021R

 


 

    KONSTYTUCJA 3 MAJA

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dokument ten nazwano „Ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny”. Konstytucja została ogłoszona 3 maja 1791 roku, dziewiętnaście lat po pierwszym rozbiorze Polski, kiedy w naszym państwie działo się bardzo źle: osłabienie licznymi wojnami, nadmierne przywileje szlacheckie, ograniczenie władzy królewskiej, wolna elekcja i liberum veto, niechęć magnaterii do reform i słaba armia wystarczyły, aby doprowadzić ojczyznę do upadku. W kraju była jednak grupa światłych reformatorów, którzy dostrzegali potrzebę zmian. Do grupy tej należał król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski. Jako najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja możemy wymienić:

 1.       Znosiła wolną elekcję i liberum veto;

 2.       Znosiła podział Rzeczypospolitej na Polskę i Litwę ustanawiając jedno państwo Rzeczpospolitą Polską;

 3.       Wprowadzała trójpodział władzy;

 4.       Wprowadzała wyższe podatki od szlachty i duchowieństwa;

 5.       Nadawała pewne przywileje mieszczanom;

 6.       Katolicyzm uznany został za religię panującą, zapewniając jednocześnie swobodę wyznań.

 7.       Zwiększała armię do 100 tys. żołnierzy.

     Należy pamiętać, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po Stanach Zjednoczonych, ustawą zasadniczą. I choć nie przetrwała zbyt długo, to jednak była wyjątkowo nowatorskim osiągnięciem.

     Z powodu panującej pandemii nie organizujemy w naszej szkole uroczystej akademii, postarajmy się jednak wszyscy pamiętać o tym ważnym święcie, a naszym zewnętrznym przejawem patriotycznej postawy i szacunku niech będzie powszechne uczestnictwo w akcji „Wywieś flagę”.

 


 

 

„2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”


 

 

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

 


 

 


 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

JULIA WÓJCIAK KL.IV
 
    

 


 

Wywiadówka profilaktyczna

„Jak uniknąć uzależnienia od komputera, telefonu, mediów społecznościowych u mojego dziecka?”.


   

 

26 i 28 kwietnia 2021 r. odbyła się wywiadówka profilaktyczna. Spotkanie online poprowadził socjoterapeuta, pedagog, profilaktyk pan Hubert Giezek. Tematem spotkania były uzależnienia od komputera, Internetu, telefonu, mediów społecznościowych. Prowadzący omówił zagrożenia, ale i korzyści płynące z korzystania z różnych urządzeń i mediów. Zwrócił uwagę na uniwersalną w wychowaniu zasadę „złotego środka” oraz na potrzebę bycia obok, zainteresowania tym co robi nasze dziecko, także w świecie wirtualnym.

Więcej informacji na ten temat w poniższych artykułach:

Problem nadużywania urządzeń ekranowych w czasie pandemii:

https://portal.librus.pl/artykuly/problem-naduzywania-urzadzen-ekranowych-w-czasie-pandemii

Nadużywanie Internetu- jak pomóc dziecku być off-line

https://portal.librus.pl/artykuly/naduzywanie-internetu-jak-pomoc-dziecku-byc-off-line-2-2

Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG Udanin.

 


 

 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

MARYSIA NOWEK KL.IV
  
    
    

 


 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Każdy, nawet najmniejszy gest się liczy! Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w roku, nasi Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, polegającym na ponownym wykorzystaniu nakrętek po napojach i stworzeniu z nich obrazu o tematyce ekologicznej. Pomysłowość, technika i pracochłonność wszystkich prac zasługuje na wyróżnienie! Bardzo dziękujemy Uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a Laureatom serdecznie gratulujemy! Nagrody i dyplomy będą do odebrania w szkole.

 


 

 


 

 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

EMILIA GAWLAK KL.IV
    
 
HANNA SOBCZAK KL.VI c.d.
  
    
 

 
 

 

 

81 lat temu, prawie 22 tysiące polskich jeńców zostało wywiezionych i rozstrzelanych w Katyniu na rozkaz Józefa Stalina.

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego, zamordowano ponad 20 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów - jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy, inżynierowie.

Ofiary chowano w masowych grobach, oprócz lasu katyńskiego były to miejscowości Miednoje, Piatichatki, Bykownia i inne miejsca na terytorium Związku Sowieckiego.

 


 

 

Dziś przypada 11. rocznica katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób będących na pokładzie.

Pamiętając o tych wydarzeniach, oddajemy hołd poległym, którzy zginęli w katastrofie samolotu w Smoleńsku.

 


 

 

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/.

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w Urzędzie Gminy Udantatystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  

Spisać można się również na infolinii spisowej, obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy Państwa jeszcze szczegółowo informować.

------------

Z poważaniem
Andrzej Bielski
Sekretarz Gminy Udanin
Tel: 76/ 744 28 82
andrzej.bielski@udanin.pl


 

 

 

Listy kandydatów w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022

Przedszkole Ujazd Górny

Przedszkole Udanin

Oddział Przedszkolny w Udaninie

Klasa 1


 

 

 


 

 

 

 


 

 

 Organizacja zajęć stacjonarnych

 Szanowni Państwo,

informujemy   o możliwości organizacji zajęć stacjonarnych dla :

1)      rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

2)      rodziców dzieci, którzy:

 a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

e) wykonują działania ratownicze,

f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),

g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

 i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

 j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.

– Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek.

 

Rodzic dziecka zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu poprzez wypełnienie wniosku i odesłanie w formie wiadomości e-mail:  szkolaudanin@op.pl 

 

 

 

Deklaracja uczęszczania dziecka do przedszkola w okresie pandemii COVID-19

 


 

e-Naukobus w Udaninie

 

     

 

Przez wiele lat uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach do różnych Parków Nauki. Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji i umiejętności poprzez  bliskie spotkanie z nauką i oczywiście poprzez zabawę. 

W tym roku pandemia sprawiła, że Park Nauki- Centrum Nauki Kopernik-„przyjechał do nas”. Nasza szkoła uczestniczyła w Programie Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie, który finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Dzięki staraniom dyrektor pani Bożeny Basy i koordynatora projektu pani Agnieszki Andrzejewskiej  nasza szkoła była jedną z dwustu placówek, które zakwalifikowały się do udziału w tych, niezwykłe ciekawych spotkaniach.

W dniu 23.03.2021 odbył się cykl 6 zajęć, dla wszystkich klas od IV  do VIII. Były to zajęcia online  prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Przy pomocy ciekawych i zaskakujących eksponatów z wystawy mobilnej Naukobus  uczniowie zapoznali się ze zjawiskiem ciśnienia atmosferycznego, zjawiskami związanymi z aerodynamiką oraz bezwładnością i momentem bezwładności.

Uczniowie poznali zjawiska naukowe eksperymentując przed ekranem razem z edukatorami z Kopernika. Wykorzystali do tego przedmioty codziennego użytku. W ten sposób przekonali się, że naukę można praktykować w każdym miejscu i w każdym czasie.

Zajęcia bardzo się wszystkim spodobały. Uczniowie podkreślali szczególnie ciekawy, zabawny oraz nietypowy (w porównaniu do codziennych zajęć) sposób przedstawiania informacji w połączeniu z doświadczeniami. Uczniowie bardzo chcieliby móc eksperymentować w prawdziwym Naukobusie.

Andrzejewska Agnieszka

 


 

 

„Zakończenie akcji charytatywnej”

 

 

 

Uczniowie SP im. Adama Mickiewicza po raz drugi wzięli udział w „Świątecznej zbiórce żywości dla mieszkańców Gminy Udanin” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Świąteczna zbiórka odbywała się pod hasłem

NIECH WIELKANOC ZAGOŚCI NA KAŻDYM STOLE”,

zaś jej celem było dotarcie z pomocą żywnościową do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W ramach akcji każdy mógł przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz najbardziej potrzebujących. Świąteczna akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Uczniowie chętnie dzielili się produktami spożywczymi. Efektem tych działań były kosze pełne artykułów spożywczych, które SU przekazał pracownikom

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Udaninie.
Mamy nadzieję, że przekazane dary do lodówki społecznej, w okresie przedświątecznym przyniosą wiele radości potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazaną żywność oraz za zaangażowanie w akcję!

 

 


 

 

 

 


 

 

 

Link do opinii sanepidu:
 

 


 

 

 


 

 

 

Zajęcia interaktywne przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik

 

  

 

 

Miło mi poinformować , iż 23.03.2021 ( wtorek) nasza szkoła bierze udział w interaktywnych zajęciach online, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Przy pomocy eksponatów z wystawy mobilnej Naukobus  wspólnie  z edukatorami uczniowie zapoznają się ze zjawiskiem ciśnienia atmosferycznego, zjawiskami związanymi z aerodynamiką oraz bezwładnością i momentem bezwładności.

 

Organizacja zajęć:  

Zajęcia trwają 35 min i są prowadzone przez dwóch edukatorów. W jednych zajęciach uczestniczy  jedna klasa wraz z nauczycielem.

Zajęcia odbywają się przy pomocy programu Microsoft Teams, wystarczy o odpowiedniej godzinie kliknąć w link, który zostanie przesłany.   

 

1 zajęcia - 09:00 – 09:35   Klasa 7

2 zajęcia - 09:50 – 10:25   Klasa 4a

3 zajęcia - 10:40 – 11:15   Klasa 5

Przerwa techniczna – 11:15 – 12:00   

4 zajęcia - 12:00 – 12:35   Klasa 6

5 zajęcia - 12:50 – 13:25   Klasa 4b

6 zajęcia - 13:40 – 14:15  Klasa 8


 

 

Rekolekcje Szkolne   22-24 marca 2021r.   

 

Uprzejmie informujemy,

że    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie

odbędą się przez Telewizję Polska S.A.

w dniach 22-24 marca wg następującego porządku

 

Rekolekcje dla dzieci  (kl. 0-5)   22-24 marca, godz. (9.30)

Uczniowie kl. 0-III łączą się pod opieką wychowawcy, pozostali pod opieką nauczyciela z którym mają lekcje

 

Rekolekcje dla młodzieży (kl. 6-8) 22-24 marca, godz.12.30

 

Uczniowie kl.6-8 łączą się pod opieką nauczyciela z którym mają zajęcia, wg planu lekcji

 

  

Rekolekcje można oglądać

 

1.  TVP 3

2. Studio Raban dla młodzieży Studio Raban | Facebook

3. Ziarno  dla dzieci - Ziarno TVP | Facebook

4. Na platformie VOD https://vod.tvp.pl/

 

 

Uwaga !!!!

23.03.2021  (wtorek) nasza szkoła bierze udział w interaktywnych zajęciach online, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Harmonogram spotkań jest podany w osobnej informacji. Prosimy dokładnie przeczytać o której godzinie  należy się łączyć na reklekcje, a której na zajęcia  w centrum. Zajęcia odbywają się przy pomocy programu Microsoft Teams.  

 


 

 

 

 


 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym organizowanym w związku z obchodzonym 22. kwietnia Dniem Ziemi.

 Prace wysyłamy elektronicznie do p. E.Skonecznej (poprzez MS Teams lub e-mail: emilia.skoneczna@o2.pl).

 

 


 

 

  Akcje dobroczynne w SP Udanin

 

Podczas Wielkiego Postu Ognisko Misyjne, klasa II i klasa VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie organizują akcję  „Skarbonka słodyczy” . W holu zbierane są  słodycze, z których zostanie zrobion świąteczny  prezent  dla dzieci z domu dziecka. Natomiast Samorząd Uczniowski zbiera żywność dla potrzebujących mieszkańców gminy. Okazuje się, że w szkole są dzieci, które mają  Wielkie Serca. Kosze zapełniły się bardzo szybko. Uczniowie codziennie przynoszą słodycze i różne inne produkty żywnościowe. Do akcji włączyli się także strażacy  z OSP Udanin. Przedstawiciele strażaków ochotników prezes Tadeusz Brzozowski, Paweł Atłachowicz, Paweł Stanisławczyk i Wiktor Stanisławczyk przynieśli do szkolnej skarbonki ogromną ilość słodkości, za co trzymali z rąk pani dyrektor Bożeny Basy dyplom z podziękowaniem i wiele wdzięcznych słów do organizatorów. Mamy nadzieję, że prezenty sprawią dzieciom wiele radości. Akcja trwa do świąt. Wszystkich, którzy chcą uczynić dobro, zapraszamy do współpracy.

V.Leńska

 


 


 

Świąteczna zbiórka żywności

 

     

 

Świąteczna zbiórka żywności dla mieszkańców Gminy Udanin cieszy się sporym zainteresowaniem. Z każdym dniem przybywa darów dla potrzebujących. Coraz więcej osób włącza się w prowadzoną przez SU akcję. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za przekazaną dotychczas żywność. Zachęcamy innych do niesienia pomocy potrzebującym! Akcja trwa do 19 marca!

 


 

 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

ALEKSANDRA MAZUR KL.VIII
Ola swój talent pokazała wykonując piękne rysunki. 
 
   

 

 

 

Klasa wojskowa? Prawie 200 ofert w całej Polsce.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

 


 

Warsztaty profilaktyczne w klasach 0-III

 

     

 

W dniach 11 i 12 lutego 2021 roku uczniowie klas 0a,0b, 1, 2 i 3 wzięli udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez trenerów z Centrum Profilaktyki i Psychoedukacji „Progres”. Klasa 1 uczestniczyła  w warsztatach „Cukierki”. Jest to rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych program profilaktyczny wprowadzający najmłodszych w tematykę uzależniania się od substancji. Zwraca uwagę na kontakt z tajemniczymi przyjaciółmi, którzy nabierają dzieci częstując ich np. cukierkami. Bazą zajęć jest bajka profilaktyczna A.Grzelak.

Klasy 0, 2 i 3 uczestniczyły w Warsztatach adaptacyjnych do szkoły po okresie pozostawania w domu. Warsztaty miały na celu przedstawianie sposobów poradzenia sobie z sytuacją ponownego funkcjonowanie w środowisku szkolnym, po okresie nauki zdalnej związanej z pandemią. Zajęcia koncentrowały  się na rozwijaniu samoświadomości oraz wspólnym poszukiwaniu pomysłów na radzenie sobie z trudnymi emocjami wywołanymi sytuacją powrotu do nauki stacjonarnej.

Dzieci pracowały z zaangażowaniem, prowadzący nawiązali dobry kontakt z klasami, atmosfera była ciepła. Zajęcia sfinansowała Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Udanin.

 

 


 

 

Zapraszamy do obejrzenia spotu informacyjno-edukacyjnego, promującego bezpieczeństwo w sieci i ochronę danych osobowych, polecanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Spot jest zapowiedzią kolejnej edycji programu „BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK”, w której nasza placówka bierze udział.
 


Link do obejrzenia spotu:
https://www.youtube.com/watch?v=NSpKos4nfZINA CZYM POLEGA OCHRONA DANYCH PODCZAS PRACY I NAUKI ZDALNEJ? – BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK RADZI:1. Instalowanie i aktualizacja dobrego programu antywirusowego.

2. Znajomość i stosowanie się do zabezpieczeń na stronach bankowych, czujność przy korzystaniu z bankowości elektronicznej.

3. Dokonywanie płatności tylko i wyłącznie z własnych urządzeń lub z urządzeń osób zaufanych oraz niekorzystanie z publicznych sieci. Wyszukiwanie strony banku poprzez wpisanie jego nazwy ręcznie w górnym pasku wyszukiwarki, nie poprzez samą wyszukiwarkę.

4. Nieudostępnianie swoich danych (bank nie pyta o poufne dane, czyli np. kod PIN do karty płatniczej).

5. Nieinstalowanie nielegalnego oprogramowania.

6. Nieotwieranie wiadomości i załączników z nieznanych źródeł.

7. Niewchodzenie na podejrzane strony.

8. Skanowanie komputera dobrym programem antywirusowym.

9. Regularna aktualizacja oprogramowania na komputerze, szczególnie oprogramowania przeglądarek internetowych.

10. Regularna zmiana haseł do komputera, konta internetowego itp. (najlepsze hasła są trudne, do każdej usługi internetowej inne).

 


 

  „94. rocznica ustanowienia Hymnu Polski”

 

Od 26 lutego 1927 roku „Mazurek Dąbrowskiego” stał się oficjalnym Polskim Hymnem.

Autorem „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, która zagrzewała Polaków do walki u boku napoleona jest Józef Wybicki - polski pisarz i polityk. Utwór powstał w 1797 roku. Na cześć generała Jana Henryka Dąbrowskiego został nazwany Mazurkiem Dąbrowskiego.

 

 


 

 

„Świąteczna zbiórka żywności dla mieszkańców Gminy Udanin”
 

 

Mając na uwadze ludzi potrzebujących na terenie naszej gminy uprzejmie zapraszamy do udziału w zbiórce żywności, która prowadzona będzie w ZSP w Udaninie. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, kawa itp.
 

Już dziś bardzo dziękujemy za okazane serce i hojne dary!
  

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

WIKTOR STANISŁAWCZYK KL.IV
Piękne zwierzątka, które uwielbia Wiktor
https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1
   
 
HANNA MIKŁA KL.IV
Wykorzystane przez Hanię różne techniki malarskie wpłynęły na piękno i niepowtarzalność jej dzieł

https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1
   
   
 
 
HANNA SOBCZAK KL. VI
Kolejne prace utalentowanej Hani z cyklu "Gdzieś tam z dna szuflady"
    
 
 
EMILIA BAŃKOWSKA KL.VII
Piękno przyrody uchwycone przez Emilkę w jej dziełach zachwyci pewnie wszystkich, oglądających galerię.

https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1/
     
 

 

 

Szanowni Państwo, informujemy, że rekrutacja do przedszkoli, oddziału przedszkolnego oraz do klasy I rusza 2 marca.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w linku poniżej.

 

https://sites.google.com/view/rekrutacja-202122/strona-g%C5%82%C3%B3wna

 


 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

 Magda Lechman z klasy II kocha koty.
 Dlatego tematem głównym jej twórczości są właśnie te miłe zwierzątka.
  
   
 
 
Julia Bereżańska kl. VIII.
 Głównym tematem prac Julii są mandale, kolorowane z wielką dokładnością.
Gratulujemy cierpliwości. 
   
   
 
Marlena Chomiak kl. VII wykazała się niezwykłą kreatywnością, rysując
mityczne postacie na balonach. Super pomysł i wykonanie. Gratulujemy
    
 
 
Zosia Topolska kl. IV pierwsze prace młodej artystki z klasy IV

       


 

 Karnawał w Szkole Podstawowej w  Udaninie

 

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie dzieci z  klas młodszych, z wielką radością odchodziły karnawał. Wychowawczynie przygotowały dla swoich maluchów mnóstwo atrakcji, zapewniając im w tych trudnych czasach, choć trochę beztroskiej, dziecięcej zabawy. Mimo tego, iż wszyscy musieli przestrzegać reżimu sanitarnego, maluchy bawiły się w swoich grupach bardzo dobrze. Były piękne karnawałowe stroje, tańce i poczęstunek. Także Walentynki pozostawią wiele miłych wrażeń. Dzieci dowiedziały się, kim był św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach.  Serduszkowy wystrój klas i serdeczne, walentynkowe  życzenia wprowadziły w dziecięce relacje  niepowtarzalną atmosferę. W szkole roznosił się radosny śmiech. Nie zabrakło również zapachów pysznej  pizzy, którą z okazji św. Walentego przedszkolaki z grupy „Żabek” przygotowały z paniami Ewą Plizgą, Moniką Niejadlik i Katarzyną Łakomiak. Wypiekiem pyszności oczywiście zajęły się najlepsze panie kucharki z udanińskiej szkoły.

LeV


 
 
WIRTUALNA WYSTAWA PRAC JULII GRUBASZ KL.VIII
 

       


 

  Wirtualna Walentynkowa Galeria Prac Uczniowskich

 

Gratulujemy pomysłów!!!

 https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1

 


 

Uwaga czytelnicy – rok 2021 rokiem:

 

·        Stanisława Lema

·        Cypriana Kamila Norwida

·        Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

·        Tadeusza Różewicza

·        Kardynała Stefana Wyszyńskiego

·        Konstytucji 3 Maja

 

Stanisław Lem 27 marca- 15. rocznica śmierci  12 września -100. rocznica urodzin

Pisarz uznany za najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. W swoich rozważaniach nad kondycją współczesnego człowieka, skutkami postępu technicznego i cywilizacyjnego dostrzegał wiele zagadnień fundamentalnych dla kultury i myśli współczesnej. Przestrzegał przed negatywnymi skutkami technicznego rozwoju cywilizacji.

Cyprian Kamil Norwid  24 września- 100. rocznica urodzin

Poeta, dramatopisarz i artysta w swojej twórczości został doceniony za twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę.

Krzysztof Kamil Baczyński  21 stycznia – 100. rocznica urodzin

 To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów.

Tadeusz Różewicz  9 października -100. rocznica urodzin

Wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego.Filozoficzna i egzystencjalna głębia obecna w twórczości ma charakter uniwersalny, dzięki czemu nie tylko trafia do odbiorców z całego świata, ale jeszcze długo będzie oddziaływać na współczesną literaturę polską.

Kardynał Stefan Wyszyński  28 maja- 40. rocznica śmierci  3 sierpnia-120. rocznica urodzin

Kardynał  Wyszyński był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu. Występował w imieniu Ojczyzny, domagając się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej i broniąc polskiej kultury.

Konstytucja 3 Maja  3 maja- 230-lecie Konstytucji

Uchwalony w 1791 r. przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego akt wprowadził trójpodział władzy, niósł gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.

Z pozdrowieniami panie bibliotekarki.


 

Uwaga!!!      

  Prosimy rodziców uczniów klas 4a, 5, 7 o odbiór następnych lektur szkolnych.

Dla każdego ucznia są przygotowane zestawy. Książki jak zwykle można pobrać w szkole w godzinach 8.00- 15.00. Przypominamy także o oddawaniu już przeczytanych i omówionych pozycji książkowych . Dziękujemy Państwu za  pomoc.

Biblioteka szkolna.

 


 

Przez książkę do serca.

 

     

 

W piątek do naszej szkolnej biblioteki zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników. Okazją do spotkania były  zbliżające się Walentynki. Dzieci dowiedziały się dlaczego 14 lutego obchodzimy Walentynki ,rozmawialiśmy  na temat uczuć, którymi obdarzamy swoich bliskich i przyjaciół. Dzień świętego Walentego stał się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat książek, które skradły im  serca. Wspólnie ustaliliśmy, że w czytaniu książek też można się zakochać. Po skończonych zajęciach był czas na wypożyczanie książeczek o przyjaźni.

Biblioteka szkolna.


 

 

WIRTUALNA GALERIA PRAC UCZNIOWSKICH

Witamy w Wirtualnej Galerii Prac Uczniowskich, 
gdzie uzdolnieni uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie będą prezentować
własną twórczość.

Dzisiaj swój talent zaprezentuje nam 
            Hanna Sobczak z kl. VI
Gratulujemy Hani i życzymy dalszego artystycznego rozwoju.
   


https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1/videos/245536790511423
Wirtualna Galeria Prac Uczniowskich Hania Sobczak Kl. VI -
prezentacja 
 
https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1
Wirtualna Galeria Prac Uczniowskich Hania Sobczak kl. VI

Zapraszamy go galerii zdjęć.

LeV


 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021: pod hasłem „Działajmy razem!”

Na całym świecie dnia 9 lutego 2021 obchodzony jest  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 


 

 


 

W naszej bibliotece.

 

Każdego nauczyciela bibliotekarza cieszy obecność uczniów wśród regałów z książkami i czekających w kolejce na ich wypożyczanie, niestety pandemia ogranicza i uniemożliwia normalne korzystanie z biblioteki szkolnej. 

W związku z koniecznością zapobiegania , przeciwdziałania i zwalczania COVIT-19 niezbędne stało się wprowadzenie rozwiązań umożliwiających w szkole i bibliotece szkolnej działań w zmienionych warunkach organizacyjnych według wytycznych, MZ, GIS i MEN  dla funkcjonowania bibliotek  szkolnych w trakcie pandemii. Nauczyciele bibliotekarze postawili przede wszystkim na wspieranie uczniów w nauce oraz promocje czytelnictwa i mądrą rozrywkę , która ma na celu podtrzymać kontakty z czytelnikami i dodawaniu im otuchy podczas nauki zdalnej .Zamieszczamy informacje o zasobach bibliotek cyfrowych i o serwisach internetowych , dzięki  którym uczniowie mogą powtórzyć, utrwalić lub poszerzyć swoja wiedzę z poszczególnych przedmiotów. W promocję czytelnictwa w naszej szkole włączyli się też wychowawcy klas za co serdecznie dziękujemy.

Na naszych uczniów czekają przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy lektury, które są przekazywane dla naszych dzieci  przez rodziców. Rodzice chętnie przyjeżdżają do szkoły wypożyczają i oddają książki – bardzo Im za to dziękujemy.

W klasach 1-3 od 18 stycznia dzieci wypożyczają książki przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

 

 Biblioteka szkolna.


 

 

Konsultacje przedmiotowe przygotowujące uczniów klasy ósmej do egzaminów.

 

Szanowni Państwo, Uczniowie
Mimo tak trudnego dla nas wszystkich czasu pandemii, dbamy o jak najlepsze przygotowanie  uczniów klas ósmych do egzaminu ósmoklasisty, który odbędzie się w dniach 25-27 maja 2021r. Wcześniej w dniach 2-4 marca uczniowie przystąpią do egzaminu próbnego.
W związku z powyższym informuję, że od poniedziałku tj. 8.02.2021 r w Szkole  Podstawowej w Udaninie od godz. 14.30 do godz. 15.15 odbywać się będą konsultacje przedmiotowe przygotowujące uczniów klasy ósmej do egzaminów. Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w grupach pięcioosobowych.

Harmonogram spotkań:
poniedziałek
konsultacje z języka niemieckiego- p. A. Mozgała
konsultacje z języka angielskiego-  p. J. Rosińska-Tłusty  
czwartek   
konsultacje z języka polskiego    p. M. Meusz      
konsultacje z matematyki       p. A. Andrzejewska   


Dojazd uczniów na zajęcia we własnym zakresie.


 

 

KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

 1. kategoria I - wiek: 5-10 lat,

 2. kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły na stronie https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/konkurs/28400,Konkurs-plastyczno-filmowy-SNIEZNY-DEKALOG.html


 

Kolejna laureatka konkursu powiatowego " Coś optymistycznego"

Magdalena Lechman uczennica klasy II została wyróżniona w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej.
 

Hasło konkursu to "Coś optymistycznego"
 
Gratulujemy i życzymy Madzi dalszych sukcesów
 
V.L

 

„Pasowanie na ucznia”

 

 

 

25 stycznia 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. W trakcie uroczystości pasowania uczniom towarzyszyła Dyrektor Szkoły Bożena Basa, Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz rodzice. Pierwszoklasiści podczas uroczystości pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Dyrektor Szkoły Bożenę Basę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Ciepłe i serdeczne życzenia przekazał uczniom Wójt Gminy Udanin. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 


 

 

  POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „COŚ OPTYMISTYCZNEGO"


 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym„Coś optymistycznego” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. 

Celem konkursu było wspieranie i rozwój kreatywności  oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Zwycięzkie prace konkursowe będą wykorzystane do zobrazowania hasła promocyjnego powiatu średzkiego. 

Wyróżnienie w konkursie  otrzymał Michał Bilicz z kl.VI.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

V. Leńska


 

Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Państwo

uprzejmie informuję, że w dniu 28 stycznia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022,
a także terminy składania dokumentów dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych.

Ogłoszone przez Ministra terminy nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych.
Harmonogramy do tych szkół zostały  ogłoszone  przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w dniu 29 stycznia 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat terminów postępowania rekrutacyjnego są dostępne na stronach internetowych:

-        Ministerstwa Edukacji i Nauki;
link: 
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol;

-        Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

link: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/category/szkoly-i-placowki/rekrutacja/.

 


 

 

 

Rozdanie nagród za udział w konkursie przyrodniczym pt. „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”

 

     

 

Dziś w naszej szkole miało miejsce rozdanie nagród za udział w konkursie przyrodniczym pt. „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Dyplomy i upominki trafiły już do dzieci z klas 1-3. Uczniów z klas 4-8 zapraszamy do szkoły po odbiór nagród.

Emilia Skoneczna


 

 


 

 


 

 

 

SZ. NAUCZYCIELE, RODZICE UCZNIÓW, DRODZY UCZNIOWIE!


18.01.2020 uczniowie klas I-III wracają do szkoły.
Uczniowie kl.IV-VIII będą kontynuowali naukę w formie zdalnej na platformie MS Teams zgonie z planem lekcji i Zasadami kształcenia na odległość obowiązującymi w szkole.
Nauka stacjonarna odbywać się będzie w reżimie sanitarnym zgodnie z  Wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (w załączeniu) i ZALECENIAMI ZWIĄZANYMI Z ZAPEWNIENIEM BEZPIECZEŃSTWA ZE WZGLĘDU NA EPIDEMIĘ COVID-19 obowiązującymi w ZSP w Udanie  (w załączeniu)
Wytyczne MEiN, MZ i GIS skupiają się na utrzymywaniu odległości między klasami, na stosowaniu elementów ubioru, które będą ochraniać usta i nos uczniów (czyli na noszeniu maseczek), które dzieciom mają zapewnić rodzice. Ponadto  uczniowie mobilizowani są do częstego mycia rąk i ich dezynfekcji. W wytycznych pojawiły się także informacje, aby wietrzyć sale po lekcjach i korytarze.
Uczniowie mają przychodzić do szkoły bez żadnych objawów, które wskazywałyby na możliwość zakażenia koronawirusem.

ŚWIETLICA/DOWOZY
Świetlica szkolna zapewnia opiekę do godz. 15.30.
Harmonogram dowozów dostosowany do zajęć kl.I-III i oddziałów przedszkolnych (0ab).

Z poważaniem i z życzeniami zdrowia oraz powrotu do normalności
dyrekcja ZSP w Udaninie

 

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALECENIA ZWIĄZANE Z ZAPEWNIENIEM BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19 OBOWIĄZUJĄCE OD 1 WRZEŚNIA 2020

Wytyczne MEiN , MZ i GISdla klas I-III szkół podstawowych

 


 

 

REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„COŚ OPTYMISTYCZNEGO”


 

 

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej na ferie zimowe.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w PZPO w Środzie Śląskiej jako placówka nieferyjna pracuje przez cały okres ferii zimowych. Realizujemy zaplanowane diagnozy, kontynuujemy rozpoczęte terapie, realizujemy porady i konsultacje. Obecnie podczas pandemii oferujemy również zdalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Uruchomiliśmy infolinię pod nr telefonu 513013764 aktywną od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:30; zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną pod adresem ppp@powiat-sredzki.pl, indywidualne adresy poczty do specjalistów znajdują się na naszej stronie http://ppp.powiat-sredzki.pl/w zakładce ,,Pracownicy poradni”, odpowiemy na każdego maila.

 


 

 

ZAKOŃCZENIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

   

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz pracownikom Urzędu Gminy Udanin

za wsparcie akcji na rzecz Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

Dzięki Waszej hojności udało się zebrać bardzo dużą ilość wspaniałych darów.

Dary zostały przekazane fundacji i niebawem trafią do potrzebujących.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym dzieło pomocy!

Liczymy na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych akcji.

 


 

Świąteczna zbiórka żywości dla mieszkańców Gminy Udanin

   

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Samorząd Uczniowski ZSP w Udaninie przekazał dary do lodówki społecznej.

Dziękujemy członkom SU za serce i okazaną pomoc!

 

 


 

 

 


 

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim: miłości, pokoju i radości.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy ZSP w Udaninie

 

https://www.facebook.com/spudanin/videos/211647097156387

 


 

Najpiękniejsze kartki świąteczne dotarły już do Naszej Szkoły!

 

 

 

W dniu 14.12.2020 r. jury konkursu w składzie: Dyrektor Szkoły Bożena Basa, Ewelina Prus, Elżbieta Hurlak, Remigiusz Seretny, Małgorzata Micuła oraz Justyna Rosińska-Tłusty dokonało oceny prac konkursowych złożonych w ramach konkursu informatycznego na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów umiejętności twórczego wykorzystania grafiki komputerowej, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Prace konkursowe zostały wykonane w edytorze graficznym PAINT. Uczniowie sporządzając grafikę komputerową zostali zobowiązani do samodzielnej pracy. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę zgodność z tematyką, pomysłowość oraz zakres wykorzystania narzędzi programu Paint.

Koordynator konkursu: Marlena Nowek

 


 

 

 

  Uroczyste zakończenie konkursu „Patriotyzm- obowiązek i zadanie” w SP Udanin

 

W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie uroczyście zakończono konkurs on-line pt. .„Patriotyzm- obowiązek i zadanie”. Mieszkańcy gminy Udanin wykonywali zdjęcia dokumentujące tegoroczny sposób świętowania Dnia Niepodległości i wysyłali na oficjalną stronę konkursu. Uroczystość  podsumowania wszystkich, patriotycznych działań została zorganizowana w ścisłym rygorze sanitarnym. Rozpoczęła się odśpiewaniem przez uczniów klas zerowych i przedszkola Mazurka Dąbrowskiego i piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Maluchy uczące się cały czas stacjonarnie na ten dzień przygotowały piękne, biało-czerwone kotyliony i własnoręcznie wykonane flagi. Fundator świątecznych upominków dyrektor Bożena Basa wraz z członkami jury nagrodziła przybyłych laureatów i uczestników konkursu oraz wręczyła dyplomy za piękną postawę patriotyczną i wzór do naśladowania. Laureacito: Zofia Kruk, Paulina i Julia Wójciak, Kaja Suszyńska, Alan Plizga,  A.A.A. Kościółek, Maria Nowek. Nagrodę specjalną, która trafiła do Alana Plizgi, ufundował wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk.  Wyróżnienia otrzymali:  Kuba Zieliński, Marcel Żarczyński, Szymon Jurek, Biedronki z Ujazdu Górnego, Żabki z Udanina, Pszczółki z Udanina, Kl0a i 0b z Udanina.

Poza konkursem mieszkańcy przysyłali także nagrane patriotyczne piosenki i inne formy świętowania. Dlatego organizatorzy postanowili wręczyć upominki i dyplomy wszystkim, którzy  zaprezentowali się na konkursowej stronie szkoły. https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1/.

Nagrodę dodatkową ufundowaną przez sponsora, otrzymali Państwo Stachurscy z Gościsławia. Dyplomami  uznania nagrodzono: Macieja Bielec,  Anię i Szymona Zielińskich. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w  konkursie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok.

 

V.Leńska

 


 

 

Dyrekcja ZSP w Udaninie informuje, że decyzją Sanepidu w dniach od (poniedziałek) 30.11.2020r do 4.12.2020  (piątek )zawieszone zostają zajęcia stacjonarne jednej grupy przedszkolnej „Biedronki” w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe Górnym. Zajęcia dla dzieci będą realizowane w formie zajęć zdalnych.Wszystkie informacje przekazywane  będą rodzicom poprzez ustalone formy kontaktu z wychowawcami grupy i dyrekcją ZSP w Udaninie. Ponownie zwracamy się z prośbą do  wszystkich rodziców o rozmowy z dziećmi na temat konieczności stosowania zasad higieny osobistej i ostrożności przy jednoczesnym wsparciu emocjonalnym dzieci. Dzieci z grupy „Biedronki” są objęte nadzorem sanitarnym, w związku z powyższym nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania. Domownicy nie są pozbawieni swobód obywatelskich.

Pozostałe dzieci, uczestniczą w zajęciach wg ustalonego harmonogramu zajęć.

 

Dyrektor ZSP w Udaninie B.Basa


 


 

Czas nauki zdalnej może być okazją do rozwijania kreatywności uczniów. Niezwykłymi pomysłami wykazali się uczniowie klasy piątej, którzy w ramach lekcji biologii samodzielnie wykonali modele komórek zwierzęcych. Dobór materiałów oraz technika wykonania była zaskakująca. Z dumą prezentujemy efekty pracy naszych uczniów i czekamy na kolejne owoce ich wiedzy i zaangażowania.
 

Emilia Skoneczna

 

 

 

„ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA”
 

Czas pandemii jest bardzo trudny dla osób chorych na postępujące, nieuleczalne choroby. Połączmy siły i pomóżmy potrzebującym.

 


 

Słowa ranią bardziej niż kamienie…

 

Na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przekazujemy informacje o niewłaściwym zachowaniu w sieci.

Hejt jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Stosują go również młodzi ludzie. Dlatego, w ramach szeroko zakrojonych działań prewencyjnych, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

Prosimy o zapoznanie się i rozmowę na ten temat ze swoim dzieckiem.

Oto link do materiałów:

https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/27050,Stop-hejtowi-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html?search=4787541833

 


 

  Konkurs patriotyczny w Udaninie rozstrzygnięty!

 

W tym roku jedną z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w gminie Udanin był udział w konkursie on-line pt. „Patriotyzm- obowiązek i zadanie”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Udaninie. Uczestnicy mieli za zadanie udokumentować zdjęciem sposób świętowania przez ich rodzinę Rocznicę Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych mieszkańców gminy Udanin, promocja właściwych postaw patriotycznych we wspólnotach rodzinnych, wskazywanie  młodemu pokoleniu właściwych wzorców patriotycznych zachowań oraz  tworzenie życia kulturowego gminy. Nadesłano wiele ciekawych dokumentów od filmików po zdjęcia.  Jednak zgodnie z regulaminem oceniano tylko zdjęcia. Jury w składzie: przewodnicząca dyrektor szkoły Bożena Basa, Monika Cieślicka, Alicja Filończyk, Joanna Kulpińska, Violetta Leńska- koordynator konkursu, wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce zajęła  pani Zofia Łoś z prawnukami, II miejsce zajęły Paulina i Julia Wójciak,  Kaja Suszyńska oraz Alan Plizga, trzecią lokatę  zdobyli:  Amelia, Antonina i Adela Kościółek i  Maria Nowek. Wyróżnienia otrzymują: Kuba Zieliński, Marcel Żarczyński, Szymon Jurek z babcią, Biedronki z Ujazdu Górnego, Żabki z Udanina, Pszczółki z Udanina, Kl.0a z Udanina i Kl.0b z Udanina. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody będą do odebrania w szkole od 27 listopada, w godz. od 7.30.-14.30.

Nagrodę specjalną konkursu ufundował wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk za co, organizatorzy serdecznie dziękują. To wyróżnienie trafia do Alana Plizgi z Lusiny. Prosimy o skontaktowanie się telefoniczne z Urzędem Gminy w celu omówienia sposobu odbioru nagrody.

Pozakonkursową nagrodę za piękne świętowanie Dnia Niepodległości i wzorową  postawę patriotyczną, ufundowaną przez sponsora, otrzymują państwo Stachurscy z Gościsławia

Wszystkie zdjęcia i inne formy uczczenia Dnia Niepodległości można obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1/

Już niedługo zapraszamy  mieszkańców gminy Udanin i nie tylko, do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. Więcej informacji udostępnimy niebawem na stronie fb i stronie internetowej szkoły w Udaninie.

Violetta Leńska

 


 

 

Konkurs informatyczny

 

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie informatycznym na najpiękniejszą "kartkę bożonarodzeniową".

 

 


 

 

WARSZTATY PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ W NASZEJ SZKOLE

 

W tym tygodniu we wszystkich klasach realizowane będą warsztaty online z zakresu profilaktyki uzależnień, finansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Każda klasa będzie uczestniczyła w zajęciach z trenerami z Centrum Działań Profilaktycznych.

W tym celu w MS Teams utworzone zostały zespoły pod nazwą "Zajęcia profilaktyczne", tam odbędą się spotkania.

Terminarz zajęć:

WTOREK 24.11.2020

12.30- 14.10 Być kimś być sobą kl. VIII

ŚRODA 25.11.2020

I Trener

7.45-9.25 Tomek i Czarny Kruk KL. II

9.35- 11.15 Tomek i Czarny Kruk KL. III

II Trener

8:40-10.20 Trening zachowań asertywnych kl. VII

10.30- 12.20 Złość da Ci w kość kl. IVa

CZWARTEK 26.11.2020

I Trener

8.40-10.20 Złość da Ci w kość kl. IVb

10.30-12.20 Tomek i Czarny Kruk kl. I

II Trener

11.35- 13.15 Nie bój się lęku kl. VI

PIĄTEK 27.11.2020

 11.35- 13.15 Złość da Ci w kość kl. V

W zajęciach uczestniczą uczniowie pod opieką wychowawcy lub nauczyciela.

Anna Chohura


 

 

Pomarańczowo-czerwona grafika z tekstem: "Kształcenie na odległość – edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III szkoły podstawowej). Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli."

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zawarte są  wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość.

Zachęcam do zapoznania się z załączonym materiałem.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do Rodziców naszych uczniów o stworzenie w miarę posiadania warunków lokalowych, odpowiednich warunków do pracy zdalnej. Podczas zajęć prowadzonych on-line zdarzają się różne sytuacje rodzinne, w których uczniowie i nauczyciele nie powinni uczestniczyć. Są to między innymi często słyszane głośne  komentarze do prowadzonych lekcji, skierowane  do dziecka. Przypominamy, że w zajęciach uczestniczą wszyscy uczniowie danej klasy. Proszę, aby uczniowie pracowali samodzielnie i starali się aktywnie uczestniczyć w prowadzonych lekcjach.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie, wyrozumiałość  i pomoc w organizowaniu pracy zdalnej naszym wychowankom. Współpracując, uda nam się osiągnąć wspólny cel jakim jest zdobywanie wiedzy. Mamy nadzieję, że ten trudny dla wszystkich czas wkrótce się skończy i spotkamy się w naszej szkole.

Z życzeniami zdrowia

Bożena Basa

Poradnik Kształcenie na odległość – edukacja wczesnoszkolna_MEN

 


 

 

 

Zwracamy się z prośbą/oczekiwaniem wobec WSZYSTKICH rodziców, aby wypełnili Państwo anonimową ankietę dot. potrzeb, problemów i samopoczucia Państwa dzieci w czasie zdalnego nauczania. Zawiera ona 10 pytań i nie zajmie Państwu więcej niż kilka minut.

Celem ankiety jest monitorowanie i doskonalenie funkcjonowania szkoły w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Link do ankiety został przesłany do Państwa przez wiadomość w dzienniku elektronicznym Librus na konto rodzica.

Prosimy również WSZYSTKICH uczniów klas 4-8 o wypełnienie ankiety skierowanej do nich. Ankieta została również przesłana przez e-dziennik na konto ucznia.

Dziękujemy za współpracę!

 


 

 

  Projekt „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”

 

 

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie ekologiczno-przyrodniczym pod tytułem „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”, który organizowany jest przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”. Projekt koordynowany jest przez nauczycieli biologii i przyrody - p. dyrektor Bożenę Basę oraz p. Emilię Skoneczną. 

Głównym celem tego projektu jest kształtowanie u uczniów postawy odpowiedzialności za swoje działania, które realnie przyczyniają się do zmian klimatu. 

W ramach projektu uczniowie wraz z pomocą nauczycieli i pracowników szkoły zakładali nowy szkolny ogród bogaty w rośliny liściaste zatrzymujące duże ilości wody w glebie. 

W nowym ogrodzie znajdzie się też miejsce na założenie poletka badawczego, gdzie już na wiosnę będziemy wysiewać rośliny ozdobne i jadalne, obserwując cykle rozwojowe oraz fazy wzrostu roślin, aby na koniec cieszyć się ich widokiem i smakiem.

Pracom ogrodniczym przyglądały się też nasze przedszkolaki, które mocno dopingowały swoich starszych kolegów i koleżanki :) 

 

E. Skoneczna
 

 

 

 

Człowiek odchodzi, pamięć zostaje

 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 12 listopada 2020 r. odszedł od nas  Ireneusz Bajer wieloletni wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, wcześniej wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie i Poznaniu.

W osobie Zmarłego żegnamy, najlepszego, nieodżałowanego Kolegę, wspaniałego, dobrego i życzliwego człowieka, obdarzonego niezwykłym, a przy tym ciepłym poczuciem humoru, stoickim spokojem i kulturą osobistą.

Swoje życie zawodowe związał z wychowaniem i kształceniem młodego pokolenia oraz wspieraniem dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół.

Przez kilka ostatnich lat był wizytatorem prowadzącym nasze placówki oświatowe: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Udaninie oraz Szkołę Podstawową w Ujeździe Górnym. Służył pomocą, udzielał wsparcia dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom.

 

                                                          Dyrekcja ZSP w Udaninie

 


 

 


 

 


 

 


 

Konkurs zDolny Ślązak

 

W dniach 19-23 października 2020r. w naszej szkole odbył się konkurs zDolny Ślązak z następujących przedmiotów: język angielski, język niemiecki, matematyka, chemia, biologia i geografia.
 

 
Po eliminacjach szkolnych  do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
 
Klaudia Biernat kl. VIII - język niemiecki
 
Weronika Gawlak kl. VII - język niemiecki
 
Emilia Bańkowska kl. VII - geografia
 
Maja Mikła  kl. VIII - geografia.
 

 
Zwycięzcom gratulujemy.

 
Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnień.

 


 

Co mnie kształtuje

 


 

Szanowni Państwo


Zgodnie z decyzją Rządu od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przypominam, że uczniowie kl.I-III przechodzą na tryb nauki zdalnej z wykorzystaniem platformy MS Teams i pracują zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Dzieci z oddziałów przedszkolnych (0ab) mają zapewnione dowozy.

Z życzeniami zdrowia
Elżbieta Chmielewska

 


 

Nauka zdalna

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkoły wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Świetlica również,z tym,że dla dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo.  
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor  zorganizuje nauczanie zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole). Proszę rodziców o poinformowanie o tym fakcie wychowawcę lub dyrekcję szkoły przez Librusa.
Lekcje będą prowadzone on-line z wykorzystaniem platformy MS Teams zgodnie z tygodniowym planem zajęć. Proszę o zapoznanie się z Zasadami pracy zdalnej (załącznik na Librusie).
Z życzeniami zdrowia i szybkiego powrotu do normalności...
E.Chmielewska

 


 

 

 


 

 


 

 

 


 

     Nauka zdalna

Na podstawie decyzji  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śl. oraz w porozumieniu z organem prowadzącym dyrektor szkoły postanawia przejść na tryb nauki zdalnej w dn.13-16 października 2020r. z tym, że:

13-14.10.2020 (wtorek-środa)- to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych;

15-16.10.2020 (czwartek-piątek) – nauka zdalna.

 Nauczanie zdalne dotyczy wszystkich grup przedszkolnych w placówce w Udaninie oraz uczniów kl.I-VIII.

Przedszkole Samorządowe w Ujeździe G. pracuje zgodnie z planem.

Jednocześnie informujemy, że Rodzice mogą wystąpić do dyrektora ZSP w Udaninie o wydanie zaświadczenia w celu otrzymania zasiłku opiekuńczego na opiekę nad zdrowym dzieckiem.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia

Dyrekcja szkoły


 

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

2 października w naszej szkole, odbył się  już po raz dziesiąty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poprzedzony był miesięcznym przygotowaniem i przypomnieniem wszystkim uczniom tabliczki mnożenia. Otrzymaliśmy jak co roku licencję upoważniającą do przeprowadzenia akcji w naszej szkole.

Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie IVa to:

Hania Mikła

Konrad Krawczyk

Bartek Łabędzki

Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie IVb to:

Marysia Nowek

Julia Wójciak

Adrian Rydwański
Najlepsi uczniowie z tabliczki mnożenia w klasie V to:

Weronika Noga

Adam Morawski

Pichowicz Piotr
 

Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Hania Mikła  .

Wicemistrzem Tabliczki Mnożenia została Marysia Nowek .

Serdecznie gratulujemy !

Agnieszka Andrzejewska

 

 

 

Szanowni Państwo,
zawiadamiam, że istnieje podejrzenie o zakażenie się wirusem COVID-19 jednej z nauczycielek, która obecnie oczekuje na wynik testu. W przypadku pozytywnego wyniku(potwierdzającego zakażenie), będą podejmowane stosowne działania w porozumieniu z PSSE w Środzie Śląskiej oraz Wójtem Gminy Udanin.
Jednocześnie proszę o śledzenie wiadomości i szczególne przestrzeganie procedur wprowadzonych w związku z COWID-19.

 


 

Szanowni Państwo,
14.10.2020r.(tj.środa) jest w Szkole Podstawowej w Udaninie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W związku z tym proszę Rodziców uczniów kl.5-8 o poinformowanie wychowawców przez wiadomości na Librusie czy dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach opiekuńczych. Przypominam, że szkoła w tym dniu nie zapewnia dowozów.
Natomiast Rodziców uczniów kl.1-4 proszę o wypełnienie  oświadczenia (forma papierowa).
Przedszkole - bez zmian. Jednakże z uwagi na kłopoty kadrowe proszę Rodziców o informację czy dziecko we wskazanym dniu będzie uczestniczyło w zajęciach.
Z poważaniem
E.Chmielewska


 


 

 

Jesteśmy Szkołą Dobrego Wychowania!

W ubiegłym roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Szkoła Dobrego Wychowania", którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego. W realizację konkursu zaangażowane były wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne wraz ze swoimi wychowawcami. Wśród zadań konkursowych znalazły się prace pisemne, prace plastyczne, konkursy wiedzy oraz klasowe pogadanki i inscenizacje. Zadania te zatytułowane były m.in. "Mój wygląd świadczy o mnie", "Mistrz Savoir Vivre", "Moje zachowanie świadczy o mnie" czy "Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania". Ponadto uczniowie tworzyli wspólnie Szkolną Kartę Zasad Dobrego Zachowania, która stanowi spis reguł, których nasi uczniowie zobowiązali się dotrzymywać. Zarówno przedszkolaki, jak i ich starsi koledzy bardzo chętnie brali udział we wszystkich zadaniach konkursowych. Trud się opłacił, ponieważ jury konkursowe przyznało nam we wszystkich konkurencjach najwyższą możliwą notę oraz wręczyło certyfikat potwierdzający, że jesteśmy Szkołą Dobrego Wychowania!
 

Emilia Skoneczna 

Rekrutacja dzieci do Klubu Dziecięcego WESOŁE ELFY

w Ujeździe Górnym

http://www.udanin.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=3279

 


HAJDASZ CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA

     zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia w programie Crea Dance 4 Friends!

Zajęcia będą odbywały na terenie Szkoły Podstawowej w Udaninie

W poniedziałki  o godz. 11.25-12.10 od 28.09

W trakcie zajęć realizowanych przez CENTRUM HAJDASZ zapewniamy zachowanie

wszelkich nakazanych standardów bezpieczeństwa sanitarnego, zarówno przez

ogólnie obowiązujące przepisy w Polsce, przepisy prawa miejscowego, ale także

zasady wprowadzone przez Dyrekcję Szkoły, w której zajęcia są realizowane.

Program Crea Dance 4 Friends  -  to BEZPIECZNA zabawa i nauka:

- HIP-HOP, JAZZ, TIK TOK TRENDS, ZASADY FAIR PLAY, GRY INTERAKTYWNE,

GAME DANCE, FIT I ZDROWE PLECY, ZAJĘCIA LIFESTYLOWE, DISCO, MODA

Dodatkowym elementem jest uruchomiona przez nas aplikacja edukacyjna

(bezpłatna dla dzieci), której innowacyjność mierzona jest na skalę międzynarodową.

Aplikacja ta zbudowana jest w sposób przestępny i intuicyjny dla wszystkich dzieci.

Posiada gry, rebusy, a nawet możliwość nauki tańca. Jednym słowem aplikacja

stwarza możliwość kontynuacji zajęć w domu i przede wszystkim jest bezpieczna dla dzieci.

Wszystkie dzieci na specjalnych pokazach, na których prezentują swoje

umiejętności przed rodzicami otrzymują wyróżnienia w postaci dyplomów, medali lub statuetek.

 Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji naszych zajęć gdzie dowiedzą

się Państwo jak dokonać zapisu dziecka. 

Decyzję o ostatecznym zapisie podejmują Państwo po pierwszych zajęciach.

Zapraszamy do rezerwacji miejsca na zajęciach.

KLIKNIJ

https://hajdasz.pl/zajecia-taneczne-dla-twojego-dziecka

--

Pozdrawiam

Marta Korzeniewska
Dyrektor Centrum Hajdasz
Oddział Wrocław/Opole

Centrum Hajdasz
Ul. Pawia 40c/4, 52-235 Wrocław
kom. 501 214 025


Szanowni Rodzice.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z wychowawcami klas. W trosce o zachowanie bezpieczeństwa, spotkania zaplanowano z uwzględnieniem podziału na klasy.

Spotkania odbędą się w wyznaczonych miejscach.

Klasa I – hol na parterze           21 września 2020 r      godzina 16.00

Klasa II- hol na piętrze              21 września 2020 r godzina 16.00

Klasa III – sala gimnastyczna    21 września 2020 r    godzina 16.00

Klasa IV a – hol na parterze     22 września 2020 r       godzina 16.00

Klasa IV b – hol na piętrze       22 września 2020 r  godzina 16.00

Klasa V – sala gimnastyczna      22 września 2020 r     godzina 16.00

Klasa VI- hol na parterze           24 września 2020r      godzina  16.00

Klasa VII– hol na piętrze            24 września 2020r      godzina 16.00

Klasa VIII – sala gimnastyczna   24 września 2020r      godzina 16.00

Spotkanie z przedstawicielami rodziców (Radą Rodziców) odbędzie się 29 września o godzinie 16.00 w głównym holu szkoły.

 

Zapraszam Państwa do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej placówki, budowania jej wizerunku.

Razem możemy tworzyć szkołę naszych marzeń…bezpieczną, nowoczesną, lubianą przez uczniów, rodziców i nauczycieli!

Dyrektor ZSP w Udaninie

Bożena Basa


 

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców


 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole.

WAŻNE TERMINY:

- zgłaszanie kandydatów do 18.09.2020 r. (do Pani Marleny Nowek),

- kampania wyborcza od 19.09.2020 r. do 28.09.2020 r.,

- wybory do SU w dniu 30.09.2020 r.


 

ZMIANA DOWOZÓW OD DNIA 04.09.2020 R.

dotyczy tylko  jednego autobusu  ( kierowca Pan R. Mielnik )

 

 

 

ROBERT

MIELNIK

MIEJSCOWOŚĆ

 

GODZINA

JAROSTÓW

 

7.00

ŁAGIEWNIKI

 

7.05

RÓŹANA

 

7.10

DAMIANOWO

 

7.15

 

 


 

 

  Rok szkoły w SP Udanin rozpoczęty!

 

    W reżimie sanitarnym,  ale z wielką radością rok szkolny 2020/2021 rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie.  W tym dniu wszyscy spotkali się z wychowawcami w klasach, a maluchy z klasy pierwszej  i ósmoklasiści w sali gimnastycznej, gdzie jako reprezentanci  szkoły, w obecności Pocztu Sztandarowego odśpiewali uroczyście Hymn Narodowy. W rozpoczęciu roku szkolnego wziął udział wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Zwracając się do dzieci, przypomniał  historyczne wydarzenia, których okrągłe rocznice obchodzimy w tym roku: 100.  rocznicę urodzin Jana Pawła II, 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej i  rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej.  Życzył uczniom i pracownikom szkoły zdrowia i wytrwałości. Głos zabrała także dyrektor Bożena Basa. Witając zgromadzonych, wyraziła nadzieję, że w tych trudnych czasach związanych z epidemią, będziemy mogli bezpiecznie i bez żadnych zagrożeń, chociaż w odmiennej rzeczywistości, realizować wszystkie zadania dydaktyczno-wychowawcze szkoły.

V.Leńska

 


 


 

ZSP W UDANINIE ROK SZKOLNY 2020/2021

ODWOZY OD DNIA 02.09.2020


 

PRZYWÓZ DZIECI OD DN. 01.09.2020 R

ZSP UDANIN 2020/2021

(ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O 7.45)

 

 

 

 

KRZYSZTOF

MICHAJLUK

MIEJSCOWOŚĆ

 

GODZINA

PICHOROWICE

 

7.05

PIELASZKOWICE

 

7.10

SOKOLNIKI

 

7.15

GOŚCISŁAW

 

7.20

LASEK

 

7.25

 

 

 

 

ROBERT

MIELNIK

MIEJSCOWOŚĆ

 

GODZINA

UJAZD GÓRNY

 

7.00

JAROSTÓW

 

7.05

ŁAGIEWNIKI

 

7.10

RÓŹANA

 

7.15

DAMIANOWO

 

7.20

 

 

 

 

 

K.STAŃCZYK

 

I KURS

MIEJSCOWOŚĆ

 

GODZINA

 

KONARY

 

 

        6.55

 

 

 

 

K.STAŃCZYK

 

II KURS

MIEJSCOWOŚĆ

 

GODZINA

DŹWIGÓRZ

 

7.10

LUSINA

 

7.15

PIEKARY

 

7.20

 

 

 

ODWÓZ UCZNIÓW DN.01.09.2020

 

DNIA 01.09.2020 R.

ODWÓZ UCZNIÓW OKOŁO

 GODZINY 9.15

 


 

PIERWSZY DZIEŃ ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU ORAZ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W UDANINIE

Serdecznie zapraszamy na  rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020 roku o godzinie 8.00. Ze względu na bezpieczeństwo, uczniowie klasy  ósmej  i pierwszej  rozpoczną nowy  rok szkolny w sali gimnastycznej. Pozostali uczniowie  spotykają się z wychowawcami  w wyznaczonych klasach.

Przyporządkowanie wychowawców i klas:

Przedszkole Ujazd Górny  -Przedszkole czynne od godz,6.30- 16.30

3-4 latki – D. Śledzińska

4-5 latki- B. Szajda, E.Kręc

Przedszkole Udanin- Przedszkole czynne od godz.6.30- 16.30

5-6 latki grupa A –A. Filończyk kl nr 8

5-6 latki – grupa B - J.Kulpińska kl nr 9

3-4 latki – grupa C – P. Wójciak kl nr 76

3-4 latki – grupa D- K. Łakomiak, E. Plizga kl nr 74

Klasa I – T. Rychel  kl nr 4

Klasa II – Mirosława Babicka kl nr 28

Klasa III –  M. Rachwalska kl nr 2

Klasa IVa - M. Meusz kl nr 23

Klasa  IV- M. Nowek kl nr 13

Klasa V- M. Micuła kl nr 24

Klasa VI – A. Mozgała kl nr 22

Klasa VII – J. Rosińska Tłusty kl nr 11

Klasa VIII – A. Andrzejewska kl nr 10

Planowany odjazd dzieci ok.godz.9.00

Informacja o godzinach dojazdu i odjazdu do szkoły zostanie przekazana do piątku tj.28.08.2020r


 

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

 

Rodzice/opiekunowie prawni wchodzą do szatni przedszkola w Udaninie i w Ujeździe Górnym  z zachowaniem dystansu społecznego, w ograniczonej liczbie (max. 5 osób dorosłych , jeden opiekun na jedno dziecko), w obowiązkowej osłonie nosa i ust, po zdezynfekowaniu rąk w przedsionku szkoły/przedszkola lub założeniu rękawiczek. Ze względu na bezpieczeństwo w szkole w Udaninie udostępniamy dodatkowe wejścia do budynku szkoły. Wejściem bocznym od ulicy po lewej stronie wchodzą dzieci przedszkolne 5-6 latki do szatni i klas nr.8 i 9. Wejściem bocznym od ulicy po prawej stronie – dołem, wchodzą dzieci przedszkolne 3 i 4 latki do szatni i klas 76 i 74.

 

Od 1 września Przedszkole w Udaninie i Przedszkole w Ujeździe Górnym czynne jest od godziny 6.30 do godziny 16.30.

 


 

 

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Proszę o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami:

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALECENIA ZWIĄZANE Z ZAPEWNIENIEM BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19

OBOWIĄZUJĄCE OD 1 WRZEŚNIA 2020

 


 

Zebranie z rodzicami dzieci z

 Oddziałów przedszkolnych w Udaninie.

 

            Dnia 27.08.2020 r. ( tj. czwartek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej

 w Udaninie odbędzie się zebranie rodziców dzieci  5,6– letnich, które od

01  września 2020r będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych  w Udaninie.


 

UDANIN  - ROK SZKOLNY 2020/2021

LISTA DZIECI 5-6 LATKI

 

WYCHOWAWCA: ALICJA FILOŃCZYK

WYCHOWAWCA: JOANNA KULPIŃSKA


 

OGŁOSZENIE

Zebranie z rodzicami dzieci z Przedszkola w Ujeździe Górnym

i Przedszkola w Udaninie

 

            Dnia 26.08.2020 r. ( tj. środa ) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej

 w Udaninie odbędzie się zebranie rodziców dzieci  3,4 – letnich, które od

01  września  będą uczęszczały do Przedszkola w Udaninie.

 

         Dnia 27.08.2020 r. (czwartek )  o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w

Udaninie odbędzie się zebranie rodziców dzieci  3,4,5  – letnich, które od       

01 września  będą uczęszczały do Przedszkola  Samorządowego w Ujeździe

Górnym .

 

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY


 

 

 

Archiwum ROK SZKOLNY 2019/2020

  Archiwum ROK SZKOLNY 2018/2019

Archiwum ROK SZKOLNY 2017/2018

Archiwum ROK SZKOLNY 2016/2017

Archiwum ROK SZKOLNY 2015/2016

Archiwum ROK SZKOLNY 2014/2015

Archiwum ROK SZKOLNY 2013/2014

Archiwum ROK SZKOLNY 2012/2013

Archiwum ROK SZKOLNY 2011/2012

Archiwum ROK SZKOLNY 2010/2011

Archiwum ROK SZKOLNY 2009/2010 

Archiwum ROK SZKOLNY  2008/2009