IX Powiatowy Przegląd

Małych Form Teatralnych Udanin 2010
 

Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych klas I-III.
Uczestnikami IX Przeglądu były zespoły : SP im. Adama Mickiewicza w Udaninie zespół " Stokrotki" , którego opiekunami były panie Teresa Rychel i Mirosława Babicka oraz SP nr 3 Środa Śląska - koło teatralne " Arlekin" z opiekunami p. Małgorzatą Musiał i p. Agatą Stańczyk .

 

Kongres Misyjny w Częstochowie

29 maja br. w Częstochowie, odbył się VIII Krajowy Kongres Misyjny pod hasłem Głośmy Światu „Bóg jest Miłością”. Uczestniczyły w nim  także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Udaninie. Mali misjonarze w tym roku pomagali dzieciom z Libanu.

 

Cała Gmina Udanin walczy z bykami…

 

 ortograficznymi

 

W Szkole Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Udaninie w bieżącym roku szkolnym był realizowany projekt edukacyjny Walka z bykami … ortograficznymi. Program zrodził się z potrzeby podniesienia sprawności ortograficznej u uczniów. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była p.Elżbieta Chmielewska, współtwórcami- panie polonistki: Małgorzata Meusz, Jolanta Maniowska, Renata Podedworna.  W przedsięwzięcie zaangażowani także byli wszyscy nauczyciele szkoły.

 

POLSKA BIEGA

UDANIN 2010

W sobotę 8 maja w naszej szkole odbyły się biegi w ramach Ogólnopolskiej akcji ,,Polska Biega”. Częścią organizacyjną na terenie szkoły zajęła się pani Monika Cieślicka nauczyciel wych. fizycznego.

 

III Powiatowo – Dekanalny

Festiwal Piosenki Patriotyczno – Religijnej

 12 maja br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, już po raz  trzeci, odbył się Powiatowo - Dekanalny Festiwal Piosenki Patriotyczno – Religijnej. Celem festiwalu było krzewienie piosenki religijnej i patriotycznej jako formy wierności wartościom chrześcijańskim i historii ojczyzny oraz rozwijanie pasji i zainteresowań młodego pokolenia. Do rywalizacji zgłosiło się 15 uczestników ze szkół w Środzie Śląskiej, Miękini, Strzegomiu i Udaninie. Prezentacje muzyczne przebiegały w dwóch kategoriach: solo i zespół oraz grupach: kl. I-III i IV-VI.

 

GMINNE   DYKTANDO  2010

W roku szkolnym 2009/2010 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie realizowany jest program edukacyjny pt.: Walka z bykami… ortograficznymi, który ma na celu podniesienie sprawności ortograficznej.

 

 MARSZ  ZDROWIA

22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie wzięli udział w Marszu Zdrowia w Dniu Ziemi. Wielu uczniów przygotowało plakaty i transparenty promujące zdrowy i ekologiczny styl życia. Kolorowy korowód ruszył ulicami Udanina skandując hasła: " Żyj zdrowo, szanuj Ziemię, segreguj śmieci" itp.

 

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie informuje że w dniu 18 maja 2010 roku w godzinach od 8.00 do 12.00 odbędą się zapisy:

·    Dzieci pięcioletnich (rocznik 2005) do oddziału przedszkolnego przy SP w Udaninie na rok szkolny 2010/2011

·    Wstępne zapisy dzieci do przedszkola w Ujeździe Górnym roczniki urodzenia; 2006,2007,2008.

Rozpoczęcie działalności przedszkola w Ujeździe Górnym  zaplanowano na styczeń 2011r.

Zapisu  dokonuje się za okazaniem skróconego aktu urodzenia dziecka.  Serdecznie zapraszamy! 

 

 

Majowe święta!

 „ 1,2, 3, Maj to nie tylko dni wolne od pracy, szkoły , ale to ważne dni dla Polskiego Narodu, w których okazujemy swój patriotyzm, wieszając flagi, słuchając patriotycznych  pieśni, uczestnicząc w okolicznościowych zgromadzeniach . Niech polskie flagi zdobiące nasze domy, place i ulice pozwolą nam poczuć tego dnia dumę z dokonań naszych przodków. Niech rozbudzą w nas miłość do Polski i poczucie tożsamości narodowej”.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny

pt. „W 200. Rocznicę Urodzin Fryderyka Chopina” – rozstrzygnięty!

 Do udziału w konkursie pt. „W 200. Rocznicę Urodzin Fryderyka Chopina”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. A. Mickiewicza w Udaninie, zgłosiło się  osiem szkół  podstawowych powiatu średzkiego.  Jury przy ocenie nadesłanych prac plastycznych brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, estetykę wykonania i oryginalność.

 

  Konkurs Poezji i Prozy Religijnej

22 kwietnia br. w Strzegomskim Centrum Kultury, odbył się Dekanalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. Jego celem była popularyzacja twórczości religijnej poetów duchownych i świeckich na temat kapłaństwa oraz inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Strzegom Lech Markiewicz oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Marek Korgul.

 

„UCZTA  NA  OLIMPIE”

– czyli jak uczniowie klas piątych

podsumowali   swoją wiedzę mitologiczną

30 marca 2010 roku we wtorek uczniowie klasy V A pod opieką p. Marty Pacak i             p. Małgorzaty Meusz zaprezentowali wcześniej przygotowane przedstawienie pt.”Uczta na Olimpie”. Pojawiło się szereg postaci mitologicznych, którzy odgrywając swoje role przypomnieli wiele informacji o bogach, boginkach i herosach pochodzących ze znanych mitów. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia i ugruntowania swojej wiedzy.

 

Pamiętamy Ojcze Święty!

29 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, wyrażając swoją pamięć i oddając hołd Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez „Olimpus” z Warszawy. 16 osób z klas VI pisało test wiedzy składający się z 30 pytań.  Zakres tematyczny obejmował życie Karola Wojtyły, pontyfikat Jana Pawła II, chorobę i śmierć papieża.

 

Kiermasz Wielkanocny

Ognisko Misyjne "Promyki" działające przy naszej szkole zorganizowało kiermasz palm i ozdób wielkanocnych. Wszystkie prace zostały wykonane przez uczniów .
Podczas kiermaszu odbyła się także loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne, w ramach projektu "Pomagamy głodującym w Afryce", realizowanego w naszej szkole.

 

Święto Wiosny w Udaninie

22 marca 2010 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie tradycyjnie powitali nadchodzącą wiosnę. Tego dnia w szkole odbyły się liczne konkursy i zabawy zorganizowane przez panią Elę Kręc i Alicję Filończyk przy współudziale wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Kolorowe kwiaty i przebrania wiosenne dzieci sprawiły, że w szkole zapanowała  prawdziwie wiosenna atmosfera, pełna uśmiechów i radości.

 

W dniu 23 marca 2010 r. obyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas szóstych z policjantami z Komendy Powiatowej Policji- specjalistą ds. nieletnich oraz informatykiem policyjnym.

 

 

Regulamin  Festiwalu Piosenki

Patriotyczno – Religijnej

 

 

Szkolny Konkursu Recytatorski

    9 marca 2010 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięło 23 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.

 

Z okazji roku Chopinowskiego

1 marca w dniu urodzin Fryderyka Chopina, w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie,  klasa Va pod opieką Małgorzaty Meusz, zaprezentowała społeczności szkolnej słuchowisko poświęcone wielkiemu kompozytorowi. Ciekawe informacje na temat życia i twórczości Chopina, wzbogacone zostały przepięknymi fragmentami jego mazurków i polonezów. Słuchowisko to pierwszy etap realizowanego w szkole projektu pt.„W 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina” opracowanego przez Violettę Leńską

 

II etap konkursu polonistycznego  „SŁOWO  DAJĘ”

  W dniach 6 i 13 stycznia 2010 roku odbył się II etap konkursu polonistycznego „Słowo daję”. Uczniowie z naszej  szkoły pod opieką polonistki Małgorzaty Meusz brali udział w konkursie, który odbył się w Powiatowym Ośrodku Edukacji w Środzie Śląskiej. Pierwszego dnia konkursu uczniowie pisali test gramatyczno – literacki, natomiast drugiego prezentowali się przed publicznością. Dzieci losowały tematy, następnie miały czas na przygotowanie opowieści na dany temat.

 

 Strażackie Turnieje w Szkole Podstawowej w Udaninie

26 lutego w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza  w Udaninie, odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem Turnieju na terenie powiatu Środa Śląska jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W SP Udanin organizacją szkolnego etapu zajęła się Monika Cieślicka.

 

Powiatowy konkurs

„ W 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina”

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie, w ramach realizowanego projektu pt. „W 200 rocznice urodzin Fryderyka Chopina” , ogłasza konkurs plastyczny związany z postacią i twórczością wielkiego kompozytora.

Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie szkoły podstawowe powiatu Środa Śląska.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wręczenie nagród  nastąpi 12 maja 2010 r. w SP Udanin, podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej.

Szczegółowy regulamin zamieszczamy poniżej

 

 

Zajęcia w czasie ferii zimowych 2010

Zaproponowane zajęcia odbywały się od 08.02 do 11.02.2010.W tym czasie dzieci miały do wyboru dwie wycieczki ,na lodowisko i Andrzejówkę, gdzie mogły doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach oraz zjazdy na „byle czym”.               

 

 

UWAGA RODZICE !!!

WYWIADÓWKA

 

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE WYNIKI NAUCZANIA

W I SEMESTRZE NAUKI ODBĘDZIE SIĘ 18 LUTEGO O GODZINIE

15.30.W SZKOLE  PODSTAWOWEJ W UDANINIE.  W TYM DNIU O GODZ. 16.30. SPOTKAMY SIĘ RÓWNIEŻ Z RODZICAMI ZAINTERESOWANYMI ZAPISANIEM DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W UJEŹDZIE GÓRNYM W 2011 ROKU.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Ferie zimowe 

Udanin 2010

 

 

UWAGA RODZICE !!!

Serdecznie zapraszamy Rodziców klas I – VI i oddziałów przedszkolnych na spotkanie podsumowujące osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze nauki. Wywiadówka odbędzie się 28 stycznia (czwartek) 2010r. o godz.15.30.

Rodziców zainteresowanych uczęszczaniem najmłodszych dzieci naszej gminy do przedszkola w Ujeździe Górnym, zapraszamy na godz.16.30.Wstępnych informacji na temat funkcjonowania przedszkola  udzieli Wójt Gminy Udanin Pani Teresa Olkiewicz.

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Turniej Halowej Piłki Nożnej w Udaninie

24 stycznia w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, odbył turniej w ramach  Halowej Ligi Piłki Nożnej - ORLICY. Wzięło w nim udział osiem drużyn: Górnik Polkowice, Chojnów Chojnowianka, Amico Lubin, Konfeks Legnica, Miedź Legnica, JTS Jawor, UKS Udanin i Javoria Jawor.

 

SP Udanin Mistrzem Powiatu!

 

21 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Średzkiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn z SP Udanin, SP nr 3 Środa Śląska, SP Malczyce, SP Mięknia, SP Rakoszyce i SP Kryniczno. Zaszczytne i zasłużone mistrzostwo zdobyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie.

 

„U Babci jest słodko, bo pachnie szarlotką…”

W bardzo miłej i rodzinnej atmosferze obchodzono Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Udaninie. Maluchy postarały się, aby święto stało się niezapomnianym wydarzeniem. Na początku przedstawiły swoim babciom i dziadkom wesoły program artystyczny. Były wzruszające wiersze z życzeniami i podziękowaniami, piosenki, przedstawienie oraz tańce.

 

PREMIERA  „ŚWITEZIANKI”

NA  DESKACH    SZKOLNEGO  TEATRU

 Dwudziesty pierwszy grudnia 2009 roku  w Szkole Podstawowej im.Adama Mickiewicza był dniem świątecznym. Obchodzono Święto Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza – polskiego poety romantycznego.

   Uczniowie,  ubrani w galowe stroje, mieli możliwość wysłuchania informacji o patronie szkoły i obejrzenia sztuki teatralnej.

 

ŚWIĄTECZNE    ODWIEDZINY

w  Domu  Opieki  Społecznej

 Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z Amatorskiego Koła Teatralnego „Bajkowy Zespół” pod opieką Małgorzaty Meusz i Renaty Podedwornej odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Mierczycach.  Na zajęciach koła przygotowali jasełka, które środowym porankiem 16 grudnia zaprezentowali mieszkańcom Domu Opieki.

 

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 

 

Laureaci konkursu

Najciekawsze stoisko kiermaszowe”

 

 

DOWOZY NA ZABAWĘ CHOINKOWĄ DNIA 04.01.2010 R.

KLASA  0-III

MICHAJLUK  KRZYSZTOF

KUKLA TADEUSZ

MACIOŁEK JÓZEF

JAROSŁAW 9.30

SOKOLNIKI 9.35

PIELASZKOWICE 9.40

PICHOROWICE  9.45

GOŚCISŁAW 9.50

 

KARNICA  9.30

UJ.DOLNY 9.35

UJ.GÓRNY 9.40

JAROSTÓW 9.45

DZWIGÓRZ  9.50

LUSINA  9.55

PIEKARY 9.30

KONARY 9.35

DAMIANOWO 9.40

RÓŻANA 9.45

DROGOMIŁOWICE 9.50

ŁAGIEWNIKI 9.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASY  IV-VI

MICHAJLUK KRZYSZTOF

KUKLA TADEUSZ

MACIOŁEK  JÓZEF

LASEK  13.05

GOŚCISŁAW  13.10

PIELASZKOWICE  13.15

PICHOROWICE  13.20

SOKOLNIKI  13.25

JAROSŁAW  13.30

JAROSTÓW  13.05

UJ.GÓRNY  13.10

UJ.DOLNY  13.15

KARNICA  13.20

DZWIGÓRZ  13.05

PIEKARY  13.10

LUSINA 13.15

KONARY  13.20

DAMIANOWO  13.25

RÓŻANA  13.30

DROGOMIŁOWICE  13.35

ŁAGIEWNIKI  13.40

 

             Zabawa choinkowa

Całą społeczność uczniowską naszej szkoły zapraszamy  na zabawę choinkową ,która odbędzie się 4 stycznia 2010 roku :

Od godz. 10.00 – 13.00 bawią się uczniowie kl.   0 – III

           Od godz. 14.00- 17.00  bawią się uczniowie  kl. IV- VI

Informacje o godzinach dowozu na zabawę choinkową również znajdziesz na stronie internetowej  naszej szkoły!

Życzymy wspaniałej zabawy!!!

                                                                  Samorząd Uczniowski

 

 

Zbliża się magiczny okres
Świąt Bożego Narodzenia,
więc składamy Wam
najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności,
a w nadchodzącym Roku dużo miłości.

 

 

 

Zapraszamy na

Jasełka

22.12.2009r.

 

        Program:

 

1.   8.00 – 8.45      zajęcia dydaktyczne

2.   8.55 – 9.40      lekcje z wychowawcami klas

3.   10.00 -10.40    występ „Jasełka”

4.   10.50               odwozy uczniów

      5.   11.00               Wigilia dla pracowników szkoły

                                                         

 

  Konkurs pt. „ Najciekawsze stoisko kiermaszowe”

 

Odwiedziny w Domu Małych Dzieci w Jaworze

     Z roku na rok stało się już tradycją ,że podczas wizyty św. Mikołaja w naszej szkole równocześnie odbywa się akcja  „I ty możesz zostać św. Mikołajem”. Akcja ta polega  na zbiórce słodyczy dla dzieci z Domów Dziecka. Organizatorem tej akcji był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Bogumiły Kołodziejczyk i p. Krzysztofas Ficy.

 

Zabawa andrzejkowa

   26 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką p.Bogumiły Kołodziejczyk.

 

Obchody 91 rocznicy Odzyskania  Niepodległości

10.11.2009

”Ojczyzna twa dziecię,
To mogił tych świat,
Gdzie leżą umarli:
Pradziad i dziad,
Gdzie w ziemię krew wsiąkła
Ich pot i ich łza.
To wszystko, to wszystko
Ojczyzna jest twa!”
 

Słowa te wielokrotnie przewijały się podczas obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole ...

 

,, Człowiek brzmi dumnie- czy na pewno ? ”

3 listopada 2009r. klasy szóste obejrzały w Teatrze Miejskim w Jaworze przedstawienie pt. ,, Opowieści robotów”. Spektakl wystawił Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Inspiracją była opowieść St. Lema ,, Bajki robotów” oraz dzieła J.R.R Tolkiena, J.K Rowlinga i J. Swifta.

 

 

„  Słowo  Daję”   2009/2010

,, Barwy ze Słońca są”

,, Świat jest barwny, kolorowy i pełen przygód, zwykłych i niezwykłych historii. Opowiedz jedną z nich- niech świat twój się zarumieni”.

Tymi słowami rozpoczął się  coroczny konkurs polonistyczny ( część ustna) ,,Słowo daję” 2009/2010. Nad przebiegiem konkursu czuwało grono polonistów , p. logopeda i p. bibliotekarka.

 

PODZIEL  SIĘ  POSIŁKIEM

Jesteśmy szkołą, która stara się nie tylko nauczać, wychowywać, ale też pomagać dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu problemów, z którymi się borykają, także natury socjalnej. Do naszej instytucji uczęszcza wielu uczniów z rodzin ubogich, których nie stać nawet na kupno posiłku dla swoich pociech. Zdarza się, że dzieci  cały dzień chodzą głodne a obiad w szkole może być ich jedynym posiłkiem…

 

OBCHODY   ŚWIĘTA   ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 10.11.2009

8.15-  uroczysta Msza Święta.

9.00- złożenie kwiatów pod obeliskiem.

9.15- prezentacja laureatów konkursu Piosenki Patriotycznej.

9.30- akademia z  okazji  Święta   Niepodległości

SERDECZNIE ZAPRASZAMY SPOŁECZNOŚĆ GMINY UDANIN.

 

 

zDolne Ślązaczki są w naszej szkole

Dnia 20.10.2009 r. odbył się szkolny etap konkursu „zDolny Ślązaczek”. Wzięło w nim udział 30 uczniów:

 

 

I Przegląd Piosenki Patriotycznej w Udaninie

6 listopada br. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, odbył się I  Przegląd Piosenki Patriotycznej. Główne cele przeglądu to przede wszystkim wspieranie patriotycznego wychowania młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, upowszechnianie treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców i edukacja historyczna.

 

Piątoklasiści w Teatrze Lalek we Wrocławiu

    „Prawdziwa miłość do swojego miasta zaczyna się od pierwszej

 usłyszanej o nim bajki” – dlatego ...

 

Naród żyje dopóki pamięć o nim żyje …

 Zwyczajem naszej szkoły stał się wyjazd uczniów klas szóstych pod opieką polonistek Małgorzaty Meusz i Renaty Podedwornej do muzeum Gross – Rosen, który to jest pomocą w zaszczepieniu tradycji patriotycznych, a także poznaniu szczególnego miejsca pamięci narodowej i wyrabianiu szacunku do ludzi, którym to miejsce zostało poświęcone. To także wspaniała lekcja historii.

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu

„Mleko Z Klasą”

Pij mleko będziesz wielki

 

 

  Wizyta policjantów

Na początku roku szkolnego w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniów klas pierwszych odwiedzali policjanci. Do Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie, przyjechał dzielnicowy mł. asp. Marek Bawół oraz mł. asp. Lesław Stadnik z Posterunku Policji w Udaninie.

 

                                            

 

 

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS I- III !

Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania pomocy finansowej na zakup podręczników w roku szkolnym 2009/2010