Rok Szkolny 2018/2019
 

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje  W A K A C J E !!!

Rozpoczął się miesiąc lipiec. Wakacje w pełni ….W szkole trwają prace malarskie przed szkołą także …..remont.  Dyrekcja i wszyscy pracownicy szkoły życzą Wam bezpiecznych i pięknych wakacji.

 

       

 


 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje   Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

 

Po czasie wytężonej pracy i wysiłku pora na zasłużony wypoczynek.
Życzymy Państwu dużo słońca, radości, spokoju i interesujących podróży.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, fantastycznych przygód i niezapomnianych wrażeń.


 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie  wyniki w nauce. Przedstawiamy listę uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,01. Serdecznie gratulujemy…

Domin Amelia

Szczepanowska Zuzanna

Szczerba Kamil

Szczur Alicja

Basta Martyna

Czurko Marcelina

Bańkowska Emilia

Biernat Klaudia

Cieplik Zuzanna

Łabędzka Eliza

Mazur Aleksandra

Mikła Maja

Zięba Izabela

Kozłowski Maciej

Marciniak Oliwia

Stolarski Marcel

Robert Adam

Bichuniak Dorota

Chohura Hanna

Dąbrowska  Gabriela

Nowak Antoni

Woźny Nikola

Baszak Dagmara

Górecka Laura

Karpeta Sandra

Rektorek –Tęcza Igor

Senczyna Dawid

                                                                                 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 


 

 

  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

 

Dnia 19 czerwca 2019 r. uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Zebranych powitała prowadząca – Eliza Łabędzka z klasy VI a. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głoś zabrała Pani Dyrektor Bożena Basa, która przybliżyła ogólne wyniki pracy szkoły, podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulowała osiągniętych sukcesów, wyrażając dumę i zadowolenie. Pani Dyrektor serdecznie podziękował także sponsorom, którzy niejednokrotnie wspomagali szkołę materialnie w organizacji różnorodnych uroczystości szkolnych oraz w zaopatrzeniu szkoły. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk, który życzył wszystkim cudownych, pogodnych wakacji oraz podziękował za trud kształtowania postaw i przekazywania wiedzy.

Przyszedł czas na pożegnania. Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Wójt Gminy Udanin, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców kwiatami oraz serdecznymi słowami podziękowali za pracę odchodzącym z naszej szkoły nauczycielom: Pani Elżbiecie Kręc, Annie Janus oraz Zofii Rudnik, a także pracownikom niepedagogicznym: Pani Zofii Laszczowskiej i Panu Andrzejowi Kruk.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 żegnaliśmy również ostatni rocznik Szkoły Podstawowej w Udaninie, czyli naszych ósmoklasistów, którzy od września rozpoczną naukę w liceum. Na pożegnanie ósmoklasiści zaprezentowali przepięknie wykonanego poloneza. Następnie uczennice klasy VIII a, w imieniu wszystkich absolwentów, podziękowały dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom za wspólne lata spędzone w szkole.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i stuprocentową frekwencję. Wręczono również statuetki osobą z „super talentem”. Wśród wyróżnionych uczniów, które otrzymały świadectwa z biało – czerwonym paskiem znalazło się wielu prymusów. Natomiast nagrody rzeczowe w postaci tabletów, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Udanin trafiły do: Martyny Basty, Amelii Domin, Marceliny Czurko, Alicji Szczur oraz Macieja Kozłowskiego.

Wójt Gminy Udanin ufundował także bony upominkowe do sklepu Decathlon o wartości  150 zł uczniom, których średnia ocen przekroczyła 5,10.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Wszystkim życzymy udanych wakacji, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu we wrześniu w szkolne mury!

Marlena Nowek

 


 

 

  Szkoła w Udaninie ma nowy Samorząd Uczniowski i Poczet Sztandarowy

 

12 czerwca w szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który będzie działał w roku szkolnym  2019-2020. Do głosowania przystąpiło 153 uczniów i pracowników szkoły. Najwięcej głosów otrzymała Eliza Łabędzka i została przewodniczącą SU, na zastępcę powołano Marcelinę Czurko, sekretarzem została Emilia Bańkowska. Pozostali członkowie SU, którzy zajęli kolejne miejsca punktowe to: Hanna Sobczak, Daniel Sosnowski, Aleksandra Bielec, Daria Żoch, Karol Kulpiński, Maryna Basta, Milena Milik. Uroczyste przekazanie symbolu władzy uczniowskiej w szkole- pieczątki, przez ustępującą przewodniczącą Laurę Górecką, nastąpiło podczas  apelu.

W tym dniu nastąpiło również przekazanie sztandaru wraz z insygniami nowo powołanemu Pocztowi Sztandarowemu. W skład ustępującego Pocztu Sztandarowego wchodzili: asysta: Oliwia Kowalczyk, Wiktoria Piwowarska, Nikola Wójcik, Sandra Karpeta,: Kamila Klamka: chorąży: Damian Stanisławczyk, Antoni Nowak

Dziękujemy ustępującym członkom SU i Pocztu Sztandarowego, a nowo powołanym życzymy wielu sukcesów i odpowiedzialnego sprawowania władzy w szkole.

Opiekunami SU i Pocztu Sztandarowego  były: Monika Cieślicka, Violetta Leńska i Marlena Nowek

LeV


 

  GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNO - RELIGIJNEJ W  SP UDANIN

 

4 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotyczno – Religijnej.  Przybyłych gości przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Udaninie Bożena Basa. Głos zabrał również wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk  oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski.  Po przemówieniach zaprezentowano montaż słowno – muzyczny z okazji 30.Rrocznicy Pierwszych, Częściowo Wolnych Wyborów w Polsce pt. „Ku Wolności…” przygotowany przez Marcina Malinowskiego, Elizę Łabędzką oraz Danielę Klusek pod opieką katechetki Violetty Leńskiej. Następnie delegacja Gminy Udanin, Szkoły Podstawowej w Udaninie wraz z ks. Andrzejem Ćwikiem, oddając cześć poległym w walkach o wolną ojczyznę,  złożyła kwiaty pod pomnikiem.

Po uczczeniu 30. Rocznicy Wolnych Wyborów rozpoczęto festiwal. Dzieci i młodzież zaprezentowały utwory  patriotyczne i religijne. W festiwalu wzięło udział dziewięciu solistów i pięć zespołów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

 

5-cio latki – kl. 0

I miejsce - Tosia Olkiewicz

II miejsce – Jagoda Włodarczyk

III miejsce – Przedszkole w Ujeździe Górnym

III miejsce – Kl. 0 w Ujeździe Górnym

 

Kl. I – III

I miejsce – Michalina Paterska

II miejsce – Hania Pichowicz

III miejsce – Eliza Łyko

 

Kl. IV-VIII

I miejsce – Eliza Łabędzka ex aequo I miejsce – Marcelina Czurko

II miejsce – Zespół Julia Niemiec i Daria Żoch

III miejsce – Milena Milik 

 

Wyróżnienia dla:

1. Julii Ciesielskiej

2. Zespołu Julii Ogórek i Julii Polowy

3. Zespołu „Cicha Woda”

 

Każdy z występujących otrzymał statuetkę ufundowaną  przez Wójta Gminy Udanin oraz wspaniałe nagrody rzeczowe zakupione dzięki sponsorom festiwalu. Przedstawiciel pracowni wokalnej Agnieszki Szumiło Pan Wojciech Banach przekazał vouchery na lekcje śpiewu w pracowni wokalnej w Legnicy, które otrzymały zwyciężczynie w kategorii kl. IV-VIII – Eliza Łabędzka i Marcelina Czurko. Pan Wojciech był pod wrażeniem talentu dziewcząt i wróży im karierę w branży muzycznej.

Do występu na XII Koncercie Piosenki Religijnej w Kościele Św. Urszuli w Udaninie,  w nagrodę zostali zaproszeni następujący laureaci festiwalu: Eliza Łabędzka, Marcelina Czurko, Tosia Olkiewicz, Zespół Julia Niemiec i Daria Żoch, Hania Pichowicz, Michalina Paterska oraz Zespół kl. 0 z Ujazdu Górnego. Na zakończenie patriotycznego święta  Eliza oraz Marcelina zaprezentowały jeszcze raz swój talent.

Koordynatorzy festiwalu Violetta Leńska i Marcin Malinowski bardzo serdecznie dziękują sponsorom, dzięki którym występujący otrzymali nagrody: wójtowi Gminy Udanin, Szkole Podstawowej w Udaninie, Ks. Jackowi Stali, Ks. Markowi Jodko, Ks. Andrzejowi Ćwikowi, Ks. Piotrowi Repelowskiemu, Pracowni Wokalnej Agnieszki Szumiło z Legnicy oraz rodzicom Marii Mytych, Agnieszce Bator, Katarzynie Klusek, Janinie Grubasz, Barbarze Ziębie, Małgorzacie Iwanickiej, Teresie Biernat, Agnieszce Wiącek i Barbarze Pokorskiej.

LeV


 

 

Szanowni Rodzice,
przekazuję Państwu do wiadomości treść  listu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w związku z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęcony rekrutacji na rok ...


 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień dziecka

Życzę wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

                                                                B.Basa


 

 

  Sukces plastyczny uczennic ze Szkoły Podstawowej w Udaninie

 

   „KL Gross-Rosen – ocalić od zapomnienia” to konkurs diecezjalny, który odbywał się w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, multimedialnej i wiedzy. W tym roku przystąpiło do niego 97 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Udaninie, które wykonały prace pod okiem Violetty Leńskiej, zdobyły trzy nagrody w konkursie plastycznym. Laura Górecka zajęła II miejsce, a Katarzyna Wolko i Izabela Zięba otrzymały wyróżnienia. Wręczenie nagród, odbyło się na terenie Muzeum Gross-Rosen. Przybyli na spotkanie laureaci i opiekunowie mogli też wysłuchać prelekcji o kulturze w obozie, którą wygłosiła pani Urszula Nowicka, przewodnik po muzeum.

LeV


 

  Ochotnicza Straż Pożarna w Udaninie, od lat prężnie współpracuje z instytucjami na swoim terenie.

-Dziękujemy-

Kiedy do naszej jednostki odezwał się darczyńca, który poprosił o wskazanie placówki oświaty, której przekaże potrzebne doposażenie, od razu pomyśleliśmy o Szkole Podstawowej w Udaninie – mówi prezes OSP Udanin, Tadeusz Brzozowski. - Od wielu lat współpracujemy z dyrektorem szkoły Bożeną Basą. Wspólnie organizujemy akcje charytatywne, warsztaty dla dzieci, a także zabezpieczamy ich liczne imprezy, aby każda przebiegała w miłej i bezpiecznej atmosferze. To właśnie to wspaniałe porozumienie skłoniło nas do wskazania tej placówki– wyjaśniają druhowie.

Dyrektor szkoły poinformowała strażaków co jest potrzebne, proponując wyposażenie sali w nowe ławki i krzesła. W efekcie darczyńca przekazał 13 ławek, 26 krzeseł oraz 1 dodatkowe krzesło, dla nauczyciela.

Nowe meble wyposażą salę informatyczną. Już we wrześniu uczniowie zasiądą w nowych ławkach. Ogromnie się cieszę, że dzięki pomocy tak wspaniałych ludzi, nasza szkoła jest stale modernizowana. Wygodne i nowe ławki zapewnią komfortowe warunki do nauki – mówiła podczas przekazania mebli  dyrektor Bożena Basa, składając na ręce prezesa OSP podziękowania za długoletnią współpracę i sponsoring.

Zadowolenia nie kryli również strażacy, którzy bardzo cenią sobie współpracę ze szkołą i jak twierdzą, pani dyrektor nigdy nie odmówiła im pomocy.

Żródłohttps://www.roland-gazeta.pl/…/dzieki-darczyncy-i-strazakom…

 


 

Podobny obraz      Szanowni Państwo, w trosce o zapewnienie  bezpieczeństwa naszym  uczniom wynikającym z przepisów prawa oświatowego oraz w celu  wzmocnienia współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami,   w szkole umieszczono  skrzynkę  na anonimowe informacje od rodziców i uczniów dotyczące kwestii bezpieczeństwa dzieci.  Przekazane tą drogą informacje posłużą zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa. Informuję  Państwa, że na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce DOKUMENTY znajduje się zbiór procedur pod nazwą : „Bezpieczeństwo w szkole”, które obowiązują na terenie naszej placówki.  Wychowawcy w oddziałach wszystkich klas  przeprowadzają zajęcia na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole i  przedszkolu, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka.

                                          Zachęcam państwa do współpracy w w/w sprawie.

                                                                                                                                             B. Basa


 

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 realizować będą edukację przedszkolną w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe Górnym oraz w Szkole Podstawowej  w Udaninie, na zebranie  podczas którego uzyskają Państwo niezbędne informacje dotyczące organizacji przedszkola. Spotkanie odbędzie się 30.05.2019 (czwartek) o godzinie 17.00. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie.

Bożena Basa


 

Znalezione obrazy dla zapytania rada rodziców Ogłoszenie dla Rady Rodziców

 

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się we wtorek 28.05.2019 o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Wojcieszek


 

 

Zaproszenie na Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Udaninie


Dnia 4 czerwca o godz.8.30 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotyczno -Religijnej. Do udziału w festiwalu, nad który patronat objął wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, zostały zaproszone uzdolnione dzieci i młodzież z terenu gminy Udanin. W programie występów przewidziany jest także krótki występ upamiętniający 30-tą rocznicę pierwszych, wolnych wyborów w Polsce, przygotowany przez Marcina Malinowskiego, Elizę Łabędzką, Danielę Klusek pod opieką Violetty Leńskiej. Laureaci festiwalu w nagrodę wystąpią podczas Koncertu Piosenki Religijnej w kościele św. Urszuli organizowanym przez gminę Udanin. Przewidziane są również upominki i dyplomy ufundowane przez sponsorów oraz nagrody specjalne Pracowni Wokalnej Agnieszki Szumiło z Legnicy dla najbardziej utalentowanych piosenkarzy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Udanin i okolic.

 


 

 

  POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
 

17 maja 2019 roku w Ciechowie odbył się konkurs matematyczny dla klas I-III pod tytułem " Wesołe myślenie". Uczeń naszej szkoły z klasy IIIa MARCIN RUTKOWSKIi zdobył  w konkursie II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
 

A.F.


 

 

Regulamin Gminnego Festiwalu Piosenki

Patriotyczno-Religijnej

pod patronatem

Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka

 


 

 

Szanowni Rodzice!


Dni 29.04, 30.04, 2.05. 2019r. są wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.
Z poważaniem
dyrekcja
Udanin, 26.04.2019


 

 

Szanowni Państwo,
W związku z trwającym strajkiem, dyrekcja szkoły zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Czas zajęć jest zgodny z planem lekcji.
Z wyrazami szacunku
Bożena Basa.


 

 

 

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie


Informuję, że egzamin klas ósmych odbędzie  się w wyznaczonym terminie. Dojazdy na egzaminy są zapewnione. Wszystkie czynności organizacyjne związane z przebiegiem egzaminu są wykonane. Pamiętajcie o długopisie z czarnym tuszem, linijce na matematykę oraz o butelce wody.
Wszyscy nauczyciele trzymają za was kciuki.


 

 

Szanowni Państwo,
Informuję, że od dnia 15 kwietnia 2019(poniedziałek) Przedszkole Samorządowe w Ujeździe Górnym, będzie czynne zgodnie z wyznaczonymi godzinami pracy.
B.Basa

 


 

Szanowni Państwo,

8 kwietnia 2019 r rozpocznie się w naszej  szkole i przedszkolu w Ujeździe Górnym akcja strajkowa. Przewiduje się poważne problemy  w funkcjonowaniu placówek. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczno wychowawcze będą zawieszone. W miarę możliwości zapewnimy zajęcia opiekuńcze. Podczas strajku nie będzie działała kuchnia, dlatego dzieci nie otrzymają posiłków w szkole i w przedszkolu. Od 10 kwietnia 2019 r zajęcia w przedszkolu będą odwołane. O wszelkich zmianach i decyzjach odnośnie funkcjonowania placówek zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani. Decyzja została podjęta w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Udanin.

Dyrekcja szkoły.


Rekrutacja  na rok szkolny 2019/2020

LISTA DZIECI KL.0

Lp.

Nazwisko i imię

1.

Chohura Grzegorz

2.

Morawska Karolina

3.

Kaczmarek Amelia

4.

Kaczmarek Igor

5.

Kliś Jan

6.

Kałużny Sebastian

7.

Kołpak Oliwier

8.

Kopeć Martyna

9.

Korgól Przemysław

10.

Kwiatek Piotr

11.

Łesejko Emilia

12.

Olkiewicz Antonina

13.

Paterska  Iga

14.

Pruciak Oliwia

15.

Stróż Mikołaj

16.

Skurzyński Kacper

17.

Spiżak Mikołaj

18.

Węglarz Maja

19.

Wiśniewska Hanna

20.

Wójciak Paulina

21.

Wójcik Alan

 

                                 Rekrutacja do  Kl.”I”

                                   na rok szkolny 2019/2020

Lp.

Nazwisko i imię

1.

Babula Klaudyna

2.

Baniecka Magdalena

3.

Burdziński Wiktor

4.

Czaja  Lena

5.

Dziębowski Kacper

6.

Dulęba Lena

7.

Fiodor Julia

8.

Gałdyś Jakub

9.

Gałka Maja

10.

Gaweł Paulina

11.

Gołaś Krzysztof

12.

Gołębicki Bartosz

13.

Kotaba Kamil

14.

Kozioł Karol

15.

Lechman Magdalena

16.

Niejadlik Aleksander

17.

Noga Klara

18.

Pawłowska Maja

19.

Sobczak Jakub

20.

Sobczak Stanisław

21.

Sosnowski  Gracjan

22.

Włodarczyk  Jagoda

23.

Wojtków Hanna

24.

Czurko Maksymilian

 

REKRUTACJA  DO ODDZIAŁU  5-LATKÓW  W UDANINIE                                  

                        na rok szkolny 2019/2020

Lp.

Nazwisko i imię

1.

Atłachowicz Filip

2.

Babula  Dorian

3.

Banach Lena

4.

Blądek  Maciej

5.

Brzezicka  Magdalena

6.

Chmielewska Maja

7.

Dykas Jakub

8.

Domin Tymon

9.

Dudek Klara

10.

Hołodniuk  Bartłomiej

11.

Jędroszka Jakub

12.

Kania  Tomasz

13

Kościułek Amelia

14.

Korczowa Maja

15.

Kruk  Zofia

16

Łabędzki  Maciej

17.

Łabędzki Jakub

18.

Malczak Igor

19.

Muszczek Laura

20.

Mróz Paweł

21.

Ociepka Maja

22.

Olkiewicz Zofia

23.

Partyka Lena

24.

Pichowicz Franciszek

25.

Polowy Laura

26.

Prokopowicz Aleksander

27.

Radzis  Hanna

28.

Rychel Zuzanna

29.

Skowroński Bartosz

30.

Tkaczyk Krzysztof

31.

Włotkowski Kacper

32.

Wiącek  Marcelina

33.

Zastocka Karolina

34.

Żarczyński Marcel

35.

Piskadło Fabian

 

                          Rekrutacja do przedszkola 5-latków

                                               nasz obwód na rok szkolny 2019/2020

Lp.

Nazwisko i imię

1.

Atłachowicz Filip

2.

Babula  Dorian

3.

Blądek  Maciej

4.

Chmielewska Maja

5.

Jędroszka Jakub

6.

Kościułek Amelia

7.

Kruk  Zofia

8.

Łabędzki  Maciej

9.

Łabędzki Jakub

10.

Malczak Igor

11.

Olkiewicz Zofia

12.

Partyka Lena

13.

Pichowicz Franciszek

14.

Prokopowicz Aleksander

15.

Rychel Zuzanna

16.

Skowroński Bartosz

17.

Włotkowski Kacper

18.

Wiącek  Marcelina

19.

Zastocka Karolina

20.

Żarczyński Marcel

 


 

 

  Rekolekcje w naszej szkole

 

W dniach 4-5 kwiecień w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je proboszcz parafii Gościsław ks. Jacek Stala. Nauki  odbywały się w udanińskiej świątyni. Wszyscy uczniowie uczestniczyli też w drodze krzyżowej i mszy świętej.

LeV


 

 

 

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE 04 – 06.03.2019
poprowadzi ks. Jacek Stala – proboszcz parafii w Gościsławiu

CZWARTEK- 4 KWIECIEŃ
godz:
9.00- Udanin Nauka dla dzieci (kl. 0-4)
9.45 - Udanin Nauka dla dzieci (kl. 5-8)

PIĄTEK - 5 KWIECIEŃ
godz:
9.00 - Udanin Spowiedź dla dzieci (kl. 4-8)
9.30 - Udanin Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci
10.00 - Udanin Msza św. z nauką
dla wszystkich dzieci


 

  

  Dolnośląski Kurator Oświaty w Udaninie

 

4 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z Udanina, trzeciej klasy  gimnazjum z Ujazdu Górnego, rodziców i grona pedagogicznego z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem i Dolnośląskim Wicekuratorem Oświaty Januszem Wrzalem. Kuratorzy przyjechali na zaproszenie wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka i dyrektorów podstawówek Bożeny Basy i Doroty Byry. Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione kryteria przyjmowania uczniów do szkół ponadpodstawowych. W prezentacji multimedialnej zaprezentowano ofertę edukacyjną powiatu średzkiego i  miast z pobliskich powiatów. Kuratorzy przedstawili także sytuację demograficzną Dolnego Śląska i zapewniali, że dla wszystkich absolwentów podstawówek i gimnazjów są przygotowane miejsca w szkołach. Roman Kowalczyk podkreślił, że to liczba zdobytych na egzaminie punktów jest najważniejsza. To ona będzie decydowała o przyjęciu  do określonych szkół i klas. W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy okolicznych szkół, którzy wraz z przedstawicielami uczniów promowali swoje placówki. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Udanina Laura Górecka i Patryk Świdziński podziękowali  gościom za przybycie, wręczając  kwiaty i wydaną przez szkołę książkę pt. „Legendy Gminy Udanin” napisaną przez uczniów i mieszkańców Gminy Udanin.

V.Leńska

 


 

 

Światowy Dzień Zdrowia

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, 2 kwietnia w naszej szkole, na długiej przerwie
miała miejsce degustacja zdrowych przekąsek.
Kolorowe, wiosenne kanapki, owoce i warzywa pięknie przygotowały i podały mamy uczniów z klas III i II.
Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że zdrowe jest również smaczne.
Dziękujemy za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w organizację akcji Paniom:
Urszuli Malickiej, Jadwidze Morawskiej, Ewie Kowalczyk, Katarzynie Piotrowskiej, Monice Zych, Paulinie Markiewicz,
Magdalenie Hołodniuk, Małgorzacie Makówce i Barbarze Klęczar.

Alicja Filończyk

 


 

  Pamiętamy Ojcze Święty!

 

2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym dniu na długiej przerwie zapraszamy wszystkich uczniów  do sali nr 73 na krótki film przypominający najważniejsze wydarzenia związane życiem i posługą naszego papieża. Zachęcamy również do zapalenia w oknach naszych domów o godzinie 21.37 – godzinie śmierci światełka, które będzie znakiem pamięci i oddania hołdu Wielkiemu Polakowi.

LeV


 

  Witaj Wiosno!!

 

Pierwszego Dnia Wiosny, 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie pod opieką nauczycieli przeszli barwnym korowodem przez Udanin. Dzieci przebrane w kolorowe stroje machały przepięknymi kwiatami wykonanymi z papieru i bibuły, grały na instrumentach i odganiały zimę wykrzykując radośnie „Witaj Wiosno! Żegnaj Zimo!”. Po drodze uczniowie złożyli wizytę w Urzędzie Gminy. Przywitał ich Wójt Gminy Wojciech Płaziuk oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, który przybył tego dnia z wizytą. Dzieci przekazały władzom gminy i województwa wiosenne życzenia i kolorowe kwiaty. Wójt z okazji pierwszego dnia astronomicznej wiosny przekazał maszerującym słodki upominek. Następnie wszyscy przeszli do Szkoły, gdzie rozpoczął się Dzień Talentów.

Dziękujemy bardzo serdecznie OSP Udanin oraz policji w Środzie Śląskiej za zabezpieczenie trasy przemarszu.

LeV


 

  21 marca 2019 Dzień Talentów!

 

         W naszej szkole nie tylko wiosną „kwitną” talenty. Zaprezentowaliśmy je podczas Dnia Talentów. Rozpoczął się on rozdaniem nagród za udział w różnych konkursach.

 Pani Agnieszka Andrzejewska uhonorowała talenty matematyczne. Za konkurs ogólnopolski Alfik matematyczny nagrody otrzymali: Michalina Paterska, Hanna Mikła, Szymon Pszczoła, Martyna Basta, Eliza Łabędzka, Zuzanna Cieplik, Adam Robert, Marcel Stolarski, Jacek Kowalczyk. W konkursie Maks Matematyczny najlepsi byli: Marcel Stolarski, Adam Robert, Bartosz Kutkowski, Jacek Kowalczyk.

Pani Anna Chohura wręczyła nagrody za udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Autoportret”  kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Otrzymali je: Eliza Łabędzka, Hanna Chohura, Damian Stanisławczyk, Katarzyna Wolko i Laura Górecka.

Pani Agnieszka Mozgała nagrodziła laureatki konkursu „zDolny Ślązaczek” z języka niemieckiego: Wiktorię Piwowarską i Dagmarę Baszak (uczennice wzięły udział w etapie powiatowym). Wiktoria Piwowarska została nagrodzona za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka niemieckiego. W olimpiadzie Olimpus z języka niemieckiego wyróżnili się : Sandra Karpeta, Katarzyna Wolko, Damian Stanisławczyk, Antoni Nowak, Nikola Woźny, Dagmara Baszak, Oliwia Włodarczyk, Nikola Wójcik, Patrycja Polańska i Laura Górecka.

Pani Justyna Rosińska-Tłusty wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Byli to: Eliza Łabędzka, Milena Milik, Marcelina Czurko, duet: Zuzanna Cieplik i Maja Mikła oraz trio-Daria Żoch, Julia Niemiec i Alicja Pacel. Wszystkim nagrodzonym osobiście gratulowała pani dyrektor Bożena Basa i Zespół Wspierania Uzdolnień.

Następnie rozpoczęły się pokazy talentów klas młodszych. Podziwialiśmy pięciolatki w piosence „Aram sam sam”, sześciolatki inscenizujące montaż „W krainie bajek” i scenkę kabaretową oraz talenty muzyczne: Hanię Pichowicz, Elizę Łyko, Kingę Wąs, Hanię Mikłę, Michasię Paterską, Zosię Róg, a także uzdolnionych recytatorów: Julię Wójciak, Michasię Ferenc oraz Marcela Zastockiego. Podczas przerwy uczniowie klasy 6a prezentowali ciekawe pokazy doświadczeń przyrodniczych pod opieką pani dyrektor Bożeny Basy.

Druga część Dnia Talentów rozpoczęła się „Chemicznym show” w wykonaniu uczniów klas 7a i 7b pod okiem pani Marleny Nowek. Było „wybuchowo”!

Następnie starsi uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne, językowe, recytatorskie, logiczne (zmagania z kostką Rubika). Nasi artyści stworzyli wystawy prac plastycznych i technicznych, chemicy i przyrodnicy „wyczarowali” pokazy doświadczeń.

Oto lista utalentowanych artystów:

Talenty muzyczne: Milena Milik, Eliza Łabędzka, Zuzanna Cieplik, Maja Mikła, Anna Balcer.

Talenty plastyczne i techniczne: Ewa Kozioł, Maciej Kozłowski, Julia Bereżańska.

Mistrz kostki Rubika: Krzysztof Majczak

W sztuce pięknej wymowy i umiejętnościach konferansjerskich sprawdzili się Laura Górecka, Patryk Ciesielski oraz Kasia Wolko, którzy prowadzili pokaz. Stroną techniczną i akustyczną zajmowali się Wiktor Krzyżoś i Dagmara Baszak.

Zespół Wspierania Uzdolnień


 

    Wystawa prac Ewy i Julii

 

Pierwszego dnia wiosny podczas Dnia Talentóww Galerii Prac Uczniowskich zostały zaprezentowane prace  plastyczno-techniczne wykonane przez: uczennicę  klasy VII Ewę Kozioł oraz szóstoklasistkę Julię Bereżańską i jej tatę Sylwestra. Ewa  wystawiła swój górski pejzaż  malowany piaskiem, kolaż przedstawiający podwodny świat i rysunki. Jula wraz z tatą przygotowali misternie zrobione z różnych materiałów budowle, własnoręcznie wykonane przedmioty metalowe oraz piękne, kolorowe rysunki. Wystawy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Gratulujemy talentów i życzymy dalszego, artystycznego rozwoju.

LeV

 


 

 

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam Rodziców i Uczniów klas ósmych na spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem i Dolnośląskim Wicekuratorem Oświaty Januszem Wrzalem, które odbędzie się 4 kwietnia 2019 r o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie. Tematem wizyty będą zasady rekrutacji uczniów klas ósmych oraz absolwentów ostatniej klasy gimnazjum do szkół ponadpodstawowych. W spotkaniu wezmą również udział zaproszeni dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z naszego rejonu.
Bożena Basa


 

      Umiem pływać

 

 

20 marca dzieci z klasy IIa, IIIa i IIIb rozpoczęły zajęcia w ramach projektu: „Umiem pływać”. Zajęcia te odbywają się w środy i w czwartki, na pływalni w Żarowie, w godzinach popołudniowych. Dziećmi opiekują się profesjonalni instruktorzy pływania oraz nauczyciele-wychowawcy. Każdy uczestnik projektu  ma do zaliczenia 10 półtoragodzinnych lekcji,  podczas których ma ogromne szanse nauczyć się pływać. Dzieciom bardzo podoba się ta forma spędzania czasu. Szczęśliwe czekają na następny wyjazd.

Alicja Filończyk


Znalezione obrazy dla zapytania rada rodziców  Ogłoszenie dla Rady Rodziców

 

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 25.03.2019 o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Wojcieszek


 

 

 

Doradztwo zawodowe - poznawanie szkół ponadpodstawowych:

 

7 marca- spotkanie z uczniami Liceum Kadetów w Lipinach

18 marca- przyjeżdżają do nas przedstawiciele Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 ze Środy Śląskiej

19 marca- przyjeżdżają do nas przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu

26 marca- spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół w Strzegomiu z rodzicami kl. ósmych podczas wywiadówki

27 marca –wyjazd do Zespołu Szkół w Strzegomiu, zapoznanie z ofertą i bazą szkoły- chętni uczniowie z kl.8

1 kwietnia- wyjazd do Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu; zapoznanie z ofertą i bazą szkoły- chętni uczniowie z kl.8

 


 

 

 


 

 Szkoła w Udaninie zaprasza lokalnych artystów do współpracy

 

21 marca-Pierwszego Dnia Wiosny Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie organizuje kolorowy, wiosenny pochód ulicami Udanina. Po powitaniu wiosny w plenerze i powrocie do szkoły odbędzie się Dzień Talentów, podczas którego uzdolnieni w różnych dziedzinach uczniowie, pochwalą się swoimi umiejętnościami.  W tym dniu zostaną również rozdane nagrody w konkursach m.in. na najciekawiej wykonaną przez poszczególne klasy EkoMarznnę. Samorząd Uczniowski przygotuje na ten dzień wiosenne słodkości. Serdecznie zachęcamy lokalnych artystów do współpracy. Zapraszamy do zaprezentowania społeczności szkolnej swoich talentów i umiejętności np. prac plastycznych, talentu wokalno –muzycznego itp. Chętnych artystów prosimy o skontaktowanie się z koordynatorami imprezy: Violettą Leńską lub Marleną Nowek. Powitanie wiosny rozpoczynamy o godz.10.00 pod szkołą. Po pochodzie zbierzemy się w holu na występach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Udanin do wspólnej zabawy.

V.Leńska

 


 

 

Szanowni Państwo,

Miło nam przekazać informację o zakwalifikowaniu się  naszej szkoły do realizacji projektu pod nazwą „Umiem pływać”. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2019 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Dolnoślązak Umie Pływać 2019.

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III. Wszyscy chętni najmłodsi uczniowie naszej szkoły, będą korzystać z  nauki pływania pod okiem instruktorów .  Zadbano również o bezpłatny dojazd i powrót dzieci z lekcji pływania. Zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Harmonogram przewiduje 10 wyjazdów dla każdej grupy liczącej 15 osób. W naszej  szkole w wyniku przeprowadzonej  rekrutacji powstało 7 grup dzieci z klas I-III. Wyjazd pierwszej grupy już 12 marca, ostatni w tym roku szkolnym zaplanowano na 6 czerwca.


 

,, Piżama Party” w naszej szkole

Uczniowie klas IV, V i VI długo będą wspominać noc spędzoną w szkole.

Impreza pod hasłem: ,,Piżama Party” rozpoczęła się o godz. 18.00 w piątek 15-go lutego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w piżamę, śpiwór, poduszkę oraz dużą porcję dobrego humoru.

Nad wszystkim czuwały nauczycielki: Pani Justyna Rosińska – Tłusty, Pani Dobrosława Pokorska – Noga i Pani Magdalena Puchalska.

Wieczór obfitował w wiele ciekawych atrakcji. Odbyły się liczne gry i konkursy, m.in. gra drużynowa ,, Snake” – sprawdzająca umiejętności z języka angielskiego, taniec z balonem,  konkurs muzyczny ,, Jaka to melodia”, zabawa ruchowa ,, Taniec wygibaniec”.

Wygrani otrzymali drobne upominki, a na wszystkich czekał  słodki poczęstunek.

Późnym wieczorem, uczniowie obejrzeli film pt. ,,Sekretne życie zwierzaków” a następnie udali się na zasłużony odpoczynek. To był wyjątkowy wieczór, pełen śmiechu i  atrakcji.

W sobotni poranek, wszyscy zadowoleni i pełni nadziei, że to nie ostania taka noc w szkole, rozeszli się do domów.

 


 

 

  Dzień św. Walentego w naszej szkole.


Członkowie Samorządu Uczniowskiego z okazji Walentynek przygotowali dla społeczności szkolnej Pocztę Walentynkową. Przez wszystkie dni poprzedzające święto uczniowie mogli wrzucać do skrzynki kartki z życzeniami i pozdrowieniami. W dniu św. Walentego wszystkie dotarły do adresatów, sprawiając im piękną niespodziankę i wiele radości.
V.L


 

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY

AWARYJNE

 (do 22 lutego 2019)

 

 

DSR A282

DSR G308

DSR 09099

 

6.55 UJAZD DOLNY 

7.00 KARNICE , UJAZD GÓRNY

7.05 JAROSŁAW

7.10 SOKOLNIKI

7.15 PIELASZKOWICE

 

 

7.20  GOŚCISŁAW

7.25   LASEK

 

 

 

6.50 DŹWIGÓRZ

7.00  LUSINA

 

 

7.15 JAROSTÓW

7.20 ŁAGIEWNIKI

7.25 DROGOMIŁOWICE

 

7.30 PICHOROWICE

 

 

7.45 PIEKARY

 

6.50   KONARY

 

7.20 DAMIANOWO

7.25 RÓŻANA

 

 

 

 

 


 

  „Klasa II b składa  życzenia  Babciom i Dziadkom.”

 

21 stycznia do naszej klasy zaprosiliśmy  nasze kochane babcie i dziadków . Z okazji Ich Święta nasza klasa przygotowała uroczyste przedstawienie. Piękne życzenia, piosenki, słowa podziękowania wywołały na twarzach naszych miłych gości wiele wzruszeń i radości. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. W ten sposób chcieliśmy podziękować za trud włożony w nasze wychowanie i pokazać jak bardzo wszystkich kochamy. Wręczyliśmy naszym szanownym gościom drobne upominki, które sami wykonaliśmy na zajęciach. Rodzice pomogli nam przygotować słodki poczęstunek. Był to dzień niezwykły, uroczysty. Kolejny raz przekonaliśmy się jak ważne są takie spotkania i dla nas i naszych najbliższych.


Znalezione obrazy dla zapytania bałwany gif   Plan zajęć na feriach 2019.

 

Lp. data godzina Rodzaj zajęć odpowiedzialny
1 29.01.2019 7:30 Wyjazd na lodowisko do Świdnicy M. Cieślicka

M. Mytych

D. Prochera

 

2 30.01.2019 9:00 Wyjazd do kina w Świdnicy

 

M.Cieślicka

M.Mytych

D.Prochera

 

 

 

 

 

 


 

  Zabawa karnawałowa

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa z podziałem na 2 grupy. Najpierw  bawili się uczniowie klas młodszych, a po południu klasy IV-VIII.  Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową, która wprawiała w zachwyt młodsze dzieci. W popołudniowej zabawie uczniowie ze starszych klas bawili się na holu szkoły, który również został na tę okazję specjalnie przygotowany.

Tego dnia uczniom ze wszystkich klas towarzyszyły Panie z Sali Zabaw „Leśna Kraina”, które swoją obecnością wprowadziły dzieci w wesoły nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Dzieci wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Stroje naszych uczniów były barwne, oddawały najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Nad oprawą muzyczną czuwali uczniowie klasy VII A: Wiktor Krzyżoś oraz Dawid Maksymiak. Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. Najzdolniejsi tancerze zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz Panią Justynę Rosińską-Tłusty. Atrakcją tego dnia było również malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach pojawiały się m.in. serduszka, kwiatki, słoneczka i wiele innych. Nad całym przedsięwzięciem czuwały uczennice klasy IV B – Marcelina Czurko oraz Julia Polowy. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek.

Tegoroczna zabawa karnawałowa dostarczyła uczniom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

 

Marlena Nowek

 


 

 

  Dzieci z Udanina na spotkaniu kolędników w Dzierżoniowie

 

Dzieci z parafii Piekary i Konary, należące do ogniska misyjnego  w Szkole Podstawowej w Udaninie wraz z paniami katechetkami Violettą Leńską i Heleną Maściuch, uczestniczyły w spotkaniu Kolędników Misyjnych w Dzierżoniowie. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca. Uczniowie z Udanina aktywnie włączyli się w oprawę liturgii, czytając modlitwę wiernych. Po mszy świętej każda grupa kolędnicza prezentowała się zgromadzonym. Były piękne stroje z różnych kontynentów, gwiazdy betlejemskie, piosenki  i oryginalne, misyjne zawołania. Odbyło się także spotkanie z misjonarką, która opowiadała dzieciom o pracy  misyjnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki, przygotowane przez Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Lev


Znalezione obrazy dla zapytania rada rodzicówOgłoszenie dla Rady Rodziców

 

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 21.01.2019 o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Wojcieszek


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci @ sieci alert  „Dzieci@sieci”… na lodzie

 

         10 stycznia 2019 r. klasy 6a i 6b wyjechały na wycieczkę do Strzegomia. Chociaż nie była ona odległa to zawierała ciekawe atrakcje.

Na początku obejrzeliśmy w SCK Strzegom spektakl profilaktyczny Teatru Alert pt.” Dzieci@sieci”. Sztuka dotyczyła współczesnych zagrożeń w świecie Internetu, mediów społecznościowych, telefonów . Twórcy spektaklu użyli bardzo ciekawych i różnorodnych form przekazu, aby przekonać widzów, że nie warto stosować przemocy wirtualnie, ani realnie, nie warto zakładać fałszywych kont, obrażać i poniżać innych. Spektakl przestrzega  przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń, nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie. Poprzez grę aktorską, informacje wyświetlane na ekranie, efekty specjalne przekonywano nas, że liczy się bycie sobą, prawdomówność, odwaga i prawdziwa przyjaźń, a nie liczba poślubień w mediach społecznościowych.

         Po obejrzeniu przedstawienia szóstoklasiści oddali się zimowemu szaleństwu na lodowisku w Strzegomiu, a następnie uzupełnili spalone kalorie w ulubionej restauracji Mc Donalds.

Pamiętaj KAŻDY RUCH W INTERNECIE ZOSTAWIA ŚLAD , tak jak łyżwa zostawia ślad na tafli lodu!

 


 

 

„Lekcja- autyzm”

 

8 stycznia 2019 roku w klasie 5 odbyły się zajęcia dotyczące autyzmu pt.”Lekcja –autyzm”, prowadzone przez panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej- Magdalenę Nowicką-Chwastyk.

         Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i próbowali wyobrazić sobie jak osoby z autyzmem  doświadczają świata. Była to lekcja tolerancji i wrażliwości wobec drugiego człowieka. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej poświęconej autyzmowi:

http://www.polskananiebiesko.pl/

i do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ycCN3qTYVyo

 

Anna Chohura


 

 

  Pokłon małych misjonarzy w parafii Piekary

 

6 stycznia w Święto Trzech Króli dzieci należące do ogniska misyjnego w parafii Piekary pod opieką pani katechetki Violetty Leńskiej, zorganizowały adorację przy Bożym żłóbku. Dzień Trzech Króli jest także Światowym, Misyjnym Dniem Dziecka, dlatego mali misjonarze postanowili w sposób szczególny uczcić ten czas. Na adorację do świątyni w Lusinie przybyli nie tylko parafianie, ale również dzieci z okolicznych miejscowości. Wspólne kolędowanie, słowa prośby o umiejętność życia na co dzień wiarą i radość chrześcijańską, skierowanej do małego Jezusa przez Zuzię Szczepanowską, Kamila Szczerbę i Dominikę Jędroszkę, piękna pastorałka zaśpiewana przez Elizę Łabędzką oraz obecność i zaangażowanie wszystkich zgromadzonych dzieci m.in.: Oli Mazur, Ani Balcer, Ewy Lipińskiej, Natalii Bojczuk, Tomka Ciarkowskiego, Oli Bielec wraz z małym braciszkiem, Martyny Rasały, Szymona Rutkowskiego i  Marcina Rutkowskiego, podkreśliły doniosłość święta i pozwoliły na niecodzienne, dziecięce przeżycia. Po adoracji zgromadzone dzieci poprowadziły orszak na którego czele stanęła gwiazda betlejemska, a tuż za nią do żłóbka przybyli   trzej królowie. Ognisko misyjne dziękuje bardzo serdecznie wszystkim dzieciom, które włączyły się do bożonarodzeniowego adorowania  oraz rodzicom, którzy znaleźli czas i przywieźli je do kościoła w Lusinie.

LeV


 

 

    Uczniowie z Udanina po raz kolejny nie zawiedli!

 

    Co roku w okresie przedświątecznym, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, Samorząd Uczniowski organizuje akcję "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, która polega na podzieleniu się przez uczniów słodyczami, otrzymanymi w świątecznych i mikołajkowych prezentach. Po raz kolejny uczniowie dowiedli, że mają wielkie serca. Przygotowane pudła na słodkie prezenty zapełniały się każdego dnia. Niezliczona ilość słodyczy, które dzieci podarowały, została przekazana do Domu Małego Dziecka w Jaworze. Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę umilą one codzienne życie maluchów tam mieszkających. Samorząd Uczniowski dziękuje pani Justynie Rosińskiej-Tłusty za pomoc i dostarczenie słodkości do Jawora.

V.Leńska


 

 

  Kolędowanie  uczniów na opłatku w Gminie Udanin

 

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie swoimi występami uświetnili spotkanie opłatkowe w Gminie Udanin. Przygotowany program bożonarodzeniowy wprowadzał zgromadzonych w atmosferę świąt Narodzenia Pańskiego oraz nawiązywał do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wiwat Polska, Wiwat wolność, Wiwat ukochany kraj. Pobłogosław mały Jezu i wszystkim szczęście i pokój daj -recytowali uczniowie. Piękne kolędy i strofy wierszy przywoływały w pamięci obraz i tradycje Bożego Narodzenia. Na zakończenie występów  dzieci złożyły gospodarzom gminy i wszystkim zgromadzonym  życzenia:  W imieniu społeczności  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie życzymy, aby  ten niezwykły czas, jakim jest Boże Narodzenie, był wolny od zmartwień i wszelkich problemów.  Niech Nowonarodzony Jezus sprawi, by wszystkie podjęte decyzje okazały się słuszne, a nasza mała ojczyzna rozkwitała pięknem zbawczej miłości i dobroci- życzyli uczniowie. Uczestnicy opłatka na pamiątkę kolędowania otrzymali  od dzieci symboliczne sianko bożonarodzeniowe. Występy przygotowały panie: Violetta Leńska i Monika Cieślicka.

LeV


 

 

  Wyjazd do Teatru Polskiego we Wrocławiu

 

  Uczniowie klasy 8 A i 8 B pod opieką wychowawców wyjechali tuż przed świętami do Wrocławia do Teatru Polskiego na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Spektakl to połączenie żywiołów tańca, ruchu, akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego. W opowieści pokazano przemianę głównego bohatera. Jest to widowisko niezwykłe i niespotykane. Dotyczy poszukiwania dobra, prawdy, miłości i odnajdywania siebie. Uczniowie urzeczeni wizytą w teatrze.  Polecamy!

 


 

 Próbny egzamin ósmoklasisty

 

  Nasi uczniowie dwukrotnie mierzyli się z próbnym egzaminem z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Najpierw w listopadzie egzamin organizowała  Nowa Era, a później w grudniu zadania zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Analiza wyników pomoże zarówno uczniom jak i nauczycielom w uzupełnieniu brakującej wiedzy i umiejętności.  


 

 

W tym dniu wigilijnym, życzę zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Kochanym Uczniom, wiele zdrowia, radości…dni  pełnych szczęścia.

Bożena Basa

   


 

 

Szanowni Państwo,

 

przypominam, że w dniach 19.12.2018 - 21.12.2018, w związku z liczną nieobecnością nauczycieli spowodowaną zwolnieniami lekarskimi, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze. W tych dniach uczniowie mają zapewniony dojazd do szkoły. W czwartek zgodnie z planem, uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu próbnego z języka obcego.

 

Zajęcia w Przedszkolu Samorządowym w Ujeździe Górnym prowadzone są zgodnie z planem, tak jak w dni powszednie.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Bożena Basa


  

Szanowni Państwo,

 

W związku z liczną absencją chorobową nauczycieli, w dniach 19.12.2018-21.12.2018 w Szkole Podstawowej im. A.Mickiewicza w Udaninie, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą  odwołane. W w/w dniach, w miarę możliwości kadrowych, zorganizowana zostanie opieka świetlicowa.

 

Bożena Basa


 

  Wielkie serca społeczności SP Udanin

Kolejny kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się pod hasłem pomocy  Alankowi Wróblewskiemu z Ujazdu Górnego. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej Bożena Basa i wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Oboje  życzyli miłego pobytu w szkole i udanych zakupów. Rodzice na ten szczególny dzień przygotowali  piękne stoiska, na których  można było znaleźć przeróżne ozdoby choinkowe, ciasta w najrozmaitszych odsłonach, świąteczne pierogi i wiele innych oryginalnych ozdób. Społeczność szkolna i rodzice bardzo  entuzjastycznie włączyli się do  pomocy małemu Alankowi. Kiedy uczniowie dowiedzieli się, że ich chory, młodszy kolega potrzebuje pomocy finansowej, od razu zaczęli działać. Nie było czasu na wielkie plany i przygotowania.  Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Dzieci i nauczyciele szukali pomysłów na powodzenie akcji. I udało się. W ciągu kilku  dni zorganizowano różne formy pomocy.  Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, samochodowe, fotograficzne, panie pielęgniarki oraz wojsko i OSP Udanin przygotowali szereg atrakcji, z których dochód przekazano na leczenie Alanka. Działania wsparła także telewizja wrocławska oraz lokalna prasa. Kiermasz odwiedziły tłumy mieszkańców. Każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie dnia okazało się, że Wielkie Serca mieszkańców nie zawiodły. Udało się zabrać 9200 złotych, a kwota ta jeszcze się zwiększy, gdyż wiele osób zadeklarowało pomoc, którą dostarczą w najbliższych dniach. Pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji Siepomaga. Brawo rodzice, brawo dzieci, brawo nauczyciele zaangażowani w organizację akcji. Podjęty bezinteresownie trud  na pewno będzie owocował.

Dyrektor szkoły Bożena Basa, koordynatorzy działań Violetta Leńska i Monika Cieślicka oraz Alanek z rodzicami i dziadkami, którzy odwiedzili szkołę w trakcie trwania kiermaszu, serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym rodzicom, a w szczególności  fundatorom bonów upominkowych: salonowi Auto Moto- Serwis Łukasz Tłusty z Jawora, AutoSerwis Carex M.M Mytych, AutoSerwis Paweł Atłachowicz, Fotonica-Fotografia Izabela Łabędzka, Fotobudka Magdalena Niemiec, salonom fryzjerskim: Julita Niejadlik z Udanina oraz Anna Gajda z Konar, salonowi kosmetycznemu Jadwiga Morawska, paniom pielęgniarkom Marii Mytych i Agnieszce Róg, Beacie Łukaszewskiej, Elżbiecie Mikle oraz rodzicom, którzy przekazali różne ozdoby na aukcję. Dziękujemy bardzo OSP Udanin,  żołnierzom, telewizji i prasie lokalnej za wsparcie działań szkoły oraz  niezmiernie miłą i owocną współpracę.

V.Leńska


       

 


 

 

Apel o pomoc.

 

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie wraz z rodzicami pragnie aktywnie włączyć się do akcji niesienia pomocy choremu, dwuletniemu  Alanowi Wróblewskiemu  z Ujazdu Górnego.  9 grudnia w szkole odbędzie się tradycyjny już Kiermasz Świąteczny.  Na ten  szczególny dzień rodzice wraz z wychowawcami przygotowują szereg niespodzianek. Będzie można nabyć oryginalne stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe i ciasta z domowych wypieków. Liczymy, że wzorem lat ubiegłych nie zawiedziecie nas Państwo i licznie przybędziecie do naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że pozyskane w ten sposób fundusze, będą chociaż małą cząstką wielkiej pomocy, która potrzebna jest Alankowi. Zapraszamy wszystkich rodziców do współpracy.

Przygotujmy wiele atrakcji na kiermasz. Oczekuję na Państwa pomysły i ich realizację.

Wspólnie realizujmy dobro, dajmy nadzieję  i sprawmy uśmiech ta twarzy chorego dziecka i jego rodziców.

Przekazane przez przedstawicieli klas fundusze zostaną wpłacone na konto fundacji SIEPOMAGA.

                                                                                                                    Bożena Basa

 

 

 Musimy Uratować Naszego Synka

 

Nasze dziecko jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, jego wada serduszka jest na tyle poważna, że boimy się o jego życie... Alanek urodził się jako wcześniak z wadą serce. Już od pierwszych chwil lekarze walczyli o to, by przeżył. Tamte chwile kojarzą nam się z ogromnym strachem, ale też ogromnym szczęściem, przecież przywitaliśmy na świecie naszego ukochanego synka. Mieliśmy ogromne szczęście, bo los postawił na naszej drodze lekarzy, dzięki którym Alanek jest z nami. Teraz nasz synek potrzebuje kolejnej operacji serca, która odbędzie się w Bostonie, jej koszt jest ogromny, ale czy jest coś cenniejszego niż życie małego dziecka? Prosimy, pomóż naszemu Alankowi zawalczyć o zdrowe serduszko!

                                                                                                                                       Rodzice

          


 

 

„Moja przyszłość- wybieram szkołę, wybieram zawód”

 

   

        

28 listopada 2018 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką Anny Chohury i Eweliny Prus uczestniczyli w konferencji „Moja przyszłość- wybieram szkołę, wybieram zawód”.  Odbyła się ona w Środzie Śląskiej w Domu Kultury i była  skierowana do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych z powiatu średzkiego. W spotkaniu uczestniczyło 192 uczniów szkół: z Ciechowa, Kostomłotów, Malczyc, Rakoszyc, Szczepanowa, Udanina, Miękini i Środy Śląskiej. Na wstępie Pani dr Małgorzata Czerwiec – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej przedstawiła cele konferencji: zapoznanie uczniów z ofertami kierunków kształcenia  w PZSP Nr 1 i PZSP Nr 2 w Środzie Śląskiej, z zawodami rzemieślniczymi, omówienie sytuacji na rynku pracy oraz prezentacja kariery zawodowej w służbach mundurowych: w wojsku i policji.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną miasta Środa Śląska- przedstawiciele szkół prezentowali swoje placówki i zachęcali do podjęcia w nich nauki. Ponadto w bardzo ciekawy sposób zaprezentowano zawody związane z wojskiem i policją. Można było również poznać aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, a więc zawody deficytowe w naszym powiecie i województwie oraz zawody, których jest zbyt wiele.

Linki do tego wydarzenia:

http://ppp.powiat-sredzki.pl/PL/strona_glowna/0/183/Moja_przyszlosc_-_wybieram_szkole__wybieram_zawod/

http://www.sroda-slaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/konferencja_moja_przyszlosc___wybieram_szkole__wybieram_zawod_z_udzialem_sredzkich_policjantow

http://sroda.express-miejski.pl/galeria/14882,konferencja-dla-uczniow-w-sredzkim-domu-kultury

http://twoje-info24.pl/aktualnosci/konferencja-dla-uczniow/


 

 

  Wyjazd do kina

 

15 listopada uczniowie klasy II a i II b pojechali do kina na film pt. ”Dziadek do orzechów i cztery królestwa.” Założeniem i celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w kinie, w autobusie, integracja uczniów oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich. Nudy w kinie nie było - dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie, rozmowy w autobusie o filmie były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Film wprowadził nas w cudowny świąteczny nastrój.

 


 

 

  Szanowni Rodzice,


Dziękuję bardzo za pomoc w zorganizowaniu uroczystości z okazji  Święta Niepodległości.
Dzięki Państwa zaangażowaniu impreza, która zgromadziła wielu mieszkańców naszej gminy oraz okolic, przebiegała bezpiecznie, a wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia na długo zapamiętają obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
                                     Dyrektor ZSP w Udaninie Bożena Basa


Znalezione obrazy dla zapytania rada rodzicówOgłoszenie dla Rady Rodziców

 

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 19.11.2018 o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Wojcieszek


 

 

  Projekt edukacyjny BohaterON

 

 Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych realizowali projekt edukacyjny BohaterON. Była to kampania o tematyce historycznej, mająca na celu budowanie wrażliwości patriotycznej wśród uczniów.  Chcąc upamiętnić Powstanie Warszawskie i Powstańców pisali oni Kartki z życzeniami, a także wyrażali wielki podziw za odwagę, poświęcenie i miłość do Ojczyzny. Działania związane były z Obchodami 100-lecia Niepodległości Polski.


 

  Wiwat Niepodległa! Udanin

11 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie przygotowali dla mieszkańców gminy  patriotyczną  uroczystość upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Święto rozpoczęło się odśpiewaniem wszystkich zwrotek Hymnu Państwowego. Doniosłość wydarzenia podkreślała obecności Pocztów Sztandarowych: SP Udanin, Kombatantów  z gminy Udanin, OSP Lusina i OSP Udanin oraz przedstawicieli władz samorządowych, radnych, sołtysów, wojska, strażaków, społeczności szkolnej i bardzo licznie przybyłych mieszkańców gminy i okolic. Dostojny narodowy Polonez przygotowany przez panią Małgorzatę Meusz z klasami ósmymi, wprowadził zgromadzonych w patriotyczną atmosferę, która potęgowała się w dalszej części  występów. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w walce o wolność ukochanej ojczyzny oraz złożono kwiaty pod obeliskiem.

Pięknie wyrecytowane wiersze przez uczniów z klasy VIb przygotowane z panią Moniką Cieślicką. Pieśni o Polsce zaśpiewane przez solistów: Elizę Łabędzką. Hannę Chohurę, Marcela Stolarskiego, najmłodszą uczestniczkę Hannę Pichowicz,  Marcina Malinowskiego, rodzinę Kulpińskich i zespół ludowy Cicha Woda z Udanina sprawiły, że na niejednym policzku pojawiła się spływająca łza. Emocje towarzyszyły całej imprezie. Piękna dekoracja, efekty specjalne, biało-czerwony tort ufundowany przez panie: Małgorzatę Kwiatek i Małgorzatę Jurek,  który wjechał na salę po zakończonych występach i spektakularny pokaz sztucznych ogni zakończony złotym deszczem, wprowadziły wszystkich w niemały zachwyt. Nie obyło się bez tradycyjnego, wspólnego śpiewania. Uczniowie z wielkim entuzjazmem prowadzili śpiewy, do których włączyli się wszyscy zgromadzeni. Sala rozbrzmiewała odważnym, pięknym śpiewem. Razem zaśpiewaliśmy dla Niepodległej!

Rada Rodziców pod okiem pani Katarzyny Wojcieszek wraz z panią Justyną Rosińską-Tłusty i paniami kucharkami, zadbali o stronę kulinarną. Przygotowano pyszne ciasta, patriotyczne biało-czerwone desery i oczywiście wojskową grochówkę. Każdy mógł się posilić w szkolnej kawiarence. Żołnierze z  Dziesiątego Wrocławskiego Pułku Dowodzenia prezentowali w holu szkoły radiostację, a druhowie z OSP Udanin uczyli zasad pierwszej pomocy. Zaproszeni goście na pamiątkę tego, tak ważnego wydarzenia otrzymali przygotowane przez panią Janinę Hojwę i dzieci oryginalne, oczywiście patriotyczne kwiaty.

Dzień świętowania wolności to również okazja do udzielenia pomocy absolwentce szkoły Sabinie, która czeka na leczenie w postaci przeszczepu szpiku kostnego. Przez cały czas trwała akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Zainteresowanie było bardzo duże. Pomoc finansową dla Sabiny przekazał również pan Paweł Szkocny, który podczas imprezy miał swoje stoisko z ozdobami świątecznymi w holu szkoły.

Organizatorzy: dyrektor SP Udanin Bożena Basa oraz panie Monika Cieślicka i Violetta Leńska, dziękują bardzo serdecznie ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie pomogli w przygotowaniu święta. Dziękujemy, że jako prawdziwi Polacy i Patrioci, w duchu jedności i solidarności,  pomogliście nam budować wśród młodego pokolenia postawę szacunku do zdobytej przez naszych przodków WOLNOŚCI i ukochania kraju, a w szczególności naszej małej ojczyzny – Gminy Udanin. Dziękujemy: wójt gmin Udanin Teresie Olkiewicz, wójtowi elektowi Wojciechowi Płaziukowi, Młynom Dolnośląskim, Gospodarstwu Rolnemu Bartosz Czurko, Bankowi Spółdzielczemu w Środzie Śląskiej, Agrochem Serwis Daniel Mikła, Sklepowi „U Radka” z Udanina, LGD Szlakiem Granitu, Iwonie i Grzegorzowi Okłom, radnym: Markowi Mytych, Krzysztofowi Urbańczyk, Arturowi Młynarczyk, Bolesławowi Stachurskiemu, Halnie Mikle, Danielowi Hurlak oraz mediom powiatowym za promocję przedsięwzięcia. Wiwat Niepodległa!

LeV


 

      Mobilne Centrum Edukacji w SP Udanin

8 listopada br. w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie podczas apelu dzieci, które uczestniczyły w projekcie IT4ME, czyli „IT dla mnie- technologia i nauka języka angielskiego” finansowanego z programu English Teaching, otrzymały nagrody za wygraną w konkursie językowym. Na ręce Pani Dyrektor Bożeny Basa wręczono certyfikat jakości w edukacji językowej. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku. Od 2015 r. nagroda przyznawana jest w jednej kategorii konkursowej: za projekt językowy realizowany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej

Grupa projektowa pod kierownictwem koordynatora Pani Jolanty Gradowskiej tworzyła wspaniałe, ponadprzeciętne rzeczy. Pozyskali smartfony, dzięki którym nauka języka angielskiego i programowania była znacznie szybsza i bardziej efektywna. W ramach projektu dzieci wysłały pocztówki m.in. do Chin czy USA, programowały roboty oraz przedstawiły w barwnym filmie tradycje Świąt Wielkanocnych z 21 krajów.

Po apelu kolejnym punktem był udział w aktywnych lekcjach prowadzonych w Mobilnym Centrum Edukacyjnym dla dzieci. Tutaj uczniowie mogli połączyć zabawę z nauką i poznać zagadnienia z chemii, biologii, fizyki, programowania, a także nauczyć się języka angielskiego. Świetne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę to podstawa efektywnej nauki. Dzieci były zafascynowane m.in. tworzeniem własnego filmu ze zdjęć wykonanych na tablecie oraz nauką języka angielskiego przy tablicy multimedialnej.

Po zajęciach na dzieci czekał także pyszny poczęstunek, kolorowe przekąski z wielu krajów m.in. z Japonii, Norwegii, Francji czy też Włoch.

Udział w projekcie i otrzymanie nagrody w konkursie, a także przyjazd Mobilnego Centrum Edukacji do Udanina to wielkie wyróżnienie dla szkoły podstawowej. Dzieci mogły w tym dniu uczestniczyć w kreatywnych zajęciach i poszerzyć swoją wiedzę. To wspaniała inicjatywa !

UG


 

 

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY IM. ADAMA MICKIEWICZA  W UDANINIE

 W DNIU 11.11.2018 R.

 

MIELNIK  ROBERT

KAZIMIERZ STAŃCZYK

MICHAJLUK KRZYSZTOF

14:00 UJAZD GÓRNY

14:10 KARNICE, UJAZD GÓRNY

14:15 JAROSŁAW

14:20 SOKOLNIKI

14:25 PIELASZKOWICE

14:30 GOŚCISŁAW

14:35 LASEK

14:00 DŹWIGÓRZ

14:10 LUSINA

14:15 PIEKARY

14:25 JAROSTÓW

14:30 ŁAGIEWNIKI

14:35 DROGOMIŁOWICE

14.00 KONARY

14.20 DAMIANOWO

14.25 RÓŻANA

14.35 PICHOROWCE


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania rekord dla niepodległej

 

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Mieszkańcy Gminy Udanin

 

Serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie w dniu 11. Listopada 2018 roku, o godz.15.00
W tym dniu przedstawimy naszym gościom bogaty program artystyczny, poczęstujemy pysznymi deserami i wojskową grochówką. Razem zaśpiewamy dla Niepodległej.
Dzień ten będzie również okazją do udzielenia pomocy naszej absolwentce Sabinie, która czeka na leczenie w postaci przeszczepu szpiku kostnego. Akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Sabiny i Innych Pacjentów, odbywać się będzie podczas trwania uroczystości.
Ten ważny, pełen wrażeń dzień, zakończymy spektakularnym pokazem sztucznych ogni.
 


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania rekord dla niepodległej

 

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

Mieszkańcy Gminy Udanin

 

Zachęcam do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Celem  inicjatywy podjętej przez Ministerstwo Edukacji  Narodowej jest wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbędzie się w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.Do udziału w tej niecodziennej akcji zapraszamy również  chętnych rodziców i mieszkańców  naszej gminy. Spotykamy się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Udaninie i razem zaśpiewamy dla Niepodległej. Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Serdecznie zapraszam.           

 Bożena Basa

                                                                                  Dyrektor ZSP w Udaninie

 

 

    Przyjedź …szkoło na przysięgę!

 

                Niezwykła lekcja patriotyzmu w Jednostce Wojskowej 1245 w Leśnicy odbyła się 19 października 2018 r. Klasy ósme pod opieką Anny Chohury oraz Zofii Rudnik , w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego oraz programu przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa zwiedzały 10 Pułk Dowodzenia.

 Byliśmy poruszeni i dumni z Polski podczas uroczystej przysięgi żołnierzy –ochotników. Wielu z nas po raz pierwszy uczestniczyło w takim ślubowaniu. Perfekcyjna musztra żołnierzy, koncert wojskowej orkiestry dętej, ceremonia wciągania flagi polskiej na maszt, wzniosłe słowa przysięgi poruszyły w nas patriotyczne uczucia! Po uroczystości oglądaliśmy pojazdy wojskowe, zwiedzaliśmy Izbę Tradycji, nowoczesną strzelnicę. Zapoznaliśmy się z zawodami związanymi z wojskowością, żołnierze przedstawili nam ścieżki zdobywania tych zawodów, opowiedzieli o potrzebnych umiejętnościach i zachęcali do kariery wojskowej. Odbyliśmy nawet krótkie szkolenie medyczne!

Serdecznie dziękujemy wszystkim żołnierzom, a szczególnie Panu chorążemu Jurkowi za oprowadzenie nas po jednostce!

  

Znalezione obrazy dla zapytania 100 lat niepodległości

Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne:

 wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.

Bogusław Wolniewicz

 

W imieniu społeczności szkolnej oraz rodziców Szkoły Podstawowej

im. A. Mickiewicza w Udaninie zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe organizacji uroczystości z okazji100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podejmując się przygotowaniatego, tak ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia, chcemy zachęcić mieszkańców całej gminy do międzypokoleniowego, patriotycznego świętowania. W dniu 11 listopada zapraszamy do szkoły na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, występy młodych artystów i muzyków z terenu gminy, a na zakończenie uroczystości Patriotyczny Pokaz Sztucznych Ogni.

Mamy nadzieję, że popieracie Państwo nasze działania i zechcecie wspomóc finansowo. Jako prawdziwi Polacy i Patrioci, w duchu jedności i solidarności, budujmy wspólnie wśród młodego pokolenia postawę szacunku do zdobytej przez naszych przodków WOLNOŚCI i ukochania kraju, a w szczególności naszej małej ojczyzny – Gminy Udanin.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Udaninie55-340 UdaninTel. 768709299

Nr konta 30958900030390029920000050      z dopiskiem  NIEPODLEGŁOŚĆ lub w sekretariacie szkoły

Patronat Medialny 

  Obraz na stronie
 

Udanin, 2018


 

 

  Pomagamy ,wspieramy – akcja misyjna w SP Udanin


W tygodniu misyjnym, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, dzieci należące do ogniska misyjnego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, zorganizowały akcję Cukierek dla Misji. Mali misjonarze przygotowali plakaty zachęcające uczniów do drobnych wyrzeczeń np. odmówienia sobie słodyczy i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniążków na pomoc potrzebującym rówieśnikom z krajów afrykańskich i polskim dzieciom, które zmagają się z chorobą nowotworową. Dzień misyjny w szkole zaangażował nie tylko dzieci należące do ogniska misyjnego, ale również wielu sympatyków misji, rodziców i nauczycieli. Natomiast w niedzielę misyjną przed kościołami w parafii Konary i Piekary ognisko misyjne zorganizowało zbiórkę pod hasłem Herbatka Misyjna. Dzieci z Lusiny przygotowały w swojej świątyni misyjną oprawę mszy świętej. Organizatorzy wszystkim, którzy wrzucili do puszek swój datek, wręczali własnoręcznie przygotowane drobne niespodzianki. Napełnieni mocą i siłą Ducha Świętego młodzi ludzie: Zuzanna Szczepanowska, Ewa Lipińska, Natalia Bojczuk, Ola Mazur, Angelika Zator, Alicja Szczur, Amelka Domin, Szymon Rutkowski, Oliwier Kopeć, Kamil Szczerba, Kamil Rasała, Julia Bereżańska, Maja Mikła, Zuzia Cieplik, Hania Mikła, Marlena Baniecka, Julia Bator i Beata Grubasz pod opieką katechetki Violetty Leńskiej i rodziców z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania, ofiarując potrzebującym nie tylko swój czas modlitwę i chęć niesienia pomocy, ale przede wszystkim Wielkie Serce pełne bezinteresownej miłości.
LeV


 

  Dzień Chłopaka

 

  Dziewczęta z klasy 8 B przygotowały dla swoich chłopaków miłą niespodziankę – był to przyspieszony kurs kosmetologiczny. Chłopcy musieli wykazać się umiejętnościami i zdolnościami z zakresu makijażu, a także rozpoznawania  rodzajów kosmetyków i ich zastosowania. Chętni uczniowie wybierali swoje modelki, następnie wykonywali oryginalny makijaż.

   Wszyscy bawili się świetnie, a przy okazji dziewczęta w tym dniu były pomalowane, ale czy tak mogły się pokazać w szkole – oceńcie sami.


 

 

  Święto Biblioteki.

 

Październik jest miesiącem w którym obchodzimy Jej Imieniny. Z tej okazji uczniowie klasy II b odwiedzili bibliotekę. Na ręce naszej Pani bibliotekarki zostały wręczone piękne, własnoręcznie zrobione laurki wraz z życzeniami. Życzyliśmy Pani Teresie i bibliotece samych wspaniałych czytelników, dziękowaliśmy też Pani za uśmiech i życzliwość, pomoc w wyborze lektury. Nasza Pani bibliotekarka opowiedziała nam o trwającym święcie. Przypomniała nam, jak należy zachować się w bibliotece, zaprosiła nas do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki i czytania książek.


 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień edukacji narodowej

Nauka to inwestycja w przyszłość.”

 

Okres spędzony w szkole to czas, kiedy człowiek najszybciej się zmienia, przyswaja najwięcej informacji z otaczającego świata, wypatruje przewodników i autorytetów.

 

Wierzę, że wśród  Was,  pedagogów są tacy właśnie ludzie, realizujący misję wsparcia i rozwoju młodego pokolenia. Drodzy Nauczyciele, życzę Wam głębokiej satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech kontakt z uczniami  i towarzyszenie im w szkolnym życiu będą dla Was źródłem tej szczególnej radości, która  rekompensuje cały trud związany z kształtowaniem młodego człowieka.

 

Wszystkim Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Udaninie składam serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w pracę dla naszej szkoły i przedszkola.

 

 

 

Bożena Basa


 

Zdolni uczniowie na start

 

"Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą." - A. Mickiewicz

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursów zDolny Ślązaczek. Jest to szczególne wydarzenie edukacyjne na Dolnym Śląsku a co za tym idzie i w naszej szkole.

W roku szkolnym 2018/19 wszystkie konkursy, także języków obcych, realizowane będą przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

1.  W roku szkolnym 2018/2019 konkursy zDolny Ślązaczek będą przebiegały w formule przedmiotowej.

2.      Etapy szkolny, powiatowy i finałowy będą realizowane z:

a)         Języka polskiego

b)         Matematyki

c)         Języka angielskiego

d)         Języka niemieckiego

 

Organizatorzy

  1. Konkurs zDolny Ślązaczek jest konkursem wojewódzkim skierowanym do wszystkich uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego.

  2. Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

  3. Organizatorem konkursy jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dodn wrocław  Znalezione obrazy dla zapytania dolnośląski system wspierania uzdolnień

Cele konkursu

  1. Celem konkursu „zDolny Ślązaczek” jest:

a)      Rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół podstawowych;

b)      Wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych;

c)      Rozpoznanie ukrytych uzdolnień uczniów i wspieranie ich rozwoju;

d)      Stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji zarówno dla uczniów jak i ich szkół;

e)      Integrowanie środowiska edukacyjnego związanego z II etapem kształcenia;

f)       Propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia.

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW 2018/2019 ZDOLNY ŚLĄZACZEK

ETAPY KONKURSU            SZKOLNY          POWIATOWY 

XVI Dolnośląski Konkurs                15.10.2018                   12.11.2018                  

Polonistyczny

XVI Dolnośląski Konkurs                16.10.2018                   13.11.2018

Matematyczny

XVI Dolnośląski Konkurs                17.10.2018                   14.11.2018

Języka Angielskiego

XVI Dolnośląski Konkurs                18.10.2018                   15.11.2018

 Języka Niemieckiego

 

Literatura i źródła na: http://www.dodn.dolnyslask.pl/

 

ZWU


 

 

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

28 września jak co roku odbył się w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Dzień ten poprzedzony był miesięcznym przygotowaniem i przypomnieniem wszystkim uczniom klas IV – VIII tabliczki mnożenia. Przygotowywaliśmy się do tego dnia przez cały wrzesień na lekcjach matematyki, zajęć komputerowych oraz w domu z rodzicami.

Towarzyszyły nam  różne konkursy, gry i zabawy dotyczące tabliczki mnożenia. Uczniowie sprawdzali „tabliczkową wiedzę” osób dorosłych. Wszyscy odpytywani śpiewająco zdali egzamin i otrzymali tytuł  „EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”, a byli to między innymi pracownicy naszej szkoły, pracownicy Urzędu Gminy oraz przypadkowi przechodnie. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i nauka.

Uroczystym zakończeniem miesięcznych zmagań z tabliczką mnożenia był apel z nagrodami i niespodzianką. Niespodzianką były kolorowe balony z helem. Uczniowie napisali na każdym balonie jedno działanie z tabliczki mnożenia, a następnie wypuściliśmy balony do nieba.

W tym roku szkolnymi mistrzami zostali:

Martyna Basta z klasy IV B – mistrz Tabliczki mnożenia klas IV- V

Alicja Pacel z klasy V  – wicemistrz Tabliczki mnożenia klas IV- V

Brawo mistrzowie! Gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy serdecznie za wsparcie sponsorom: Dyrekcji Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Udaninie oraz Urzędowi Gminy Udanin.


 

 

  Ciekawy, zaskakujący, efektowny… Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu

 

Od wielu lat nasza szkoła bierze czynny udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu. W tym roku klasy IV A i VI A uczestniczyły w Cyrku Fizycznym, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów. Celem imprezy jest popularyzacja fizyki poprzez pokazy doświadczeń fizycznych wraz z ich przystępnymi objaśnieniami. Podczas Cyrku prezentowane były efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty fizyczne przez mgr Artura Rokosę i dr Bartosza Strzelczyka (fizycy, Wydział Fizyki i Astronomii, UWr). Program Cyrku co roku zmienia się, w tym roku mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości fizycznych dźwięku. Na korytarzach uczelni uczniowie mogli również uczestniczyć w eksperymentach z ciekłym azotem, lewitującymi piłeczkami, zabawą z kolorami.


 

 

  W podskokach po naukę

 

Wszyscy wiedzą, że sprawność fizyczna wpływa na lepszą pracę umysłu. I w myśl tej zasady klasy IVA i VIA odwiedziły Wrocławski Park Trampolin. Dzięki doskonałej zabawie  na trampolinach mogliśmy rozładować emocje i efektywnie uczestniczyć w naukowych wyzwaniach jakie oferował nam Dolnośląski Festiwal Nauki.


 

  Uczniowie z Udanina na Festiwalu Nauki


24 września uczniowie klasy IVb uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Architektonicznym Politechniki Wrocławskiej.
Zajęcia prowadzili: Anna Jagiełło i Michał Niechwiej. Wykładowcy w interesujący sposób opowiedzieli historię fotografii, przedstawili starodawne aparaty fotograficzne i omówili sposób ich działania. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały z kartonu camerę obscura. Zabawy było co niemiara. Kamery działały bez zarzutu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodzianką. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcie oraz mogli przyjrzeć się procesowi jego powstawania na różnych urządzeniach. Najbardziej zainteresowało uczniów drukowanie na drukarce termosublimacyjnej.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych emocji i wiedzy dotyczącej warsztatu fotografa. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni pani Agnieszka Mozgała.

V.Leńska


 

  Wycieczka klasy 1

Klasa 1 z wychowawczynią  Małgorzata Rachwalską i rodzicami p.I Piekarz, M. Kwiatek , M. Gorczanin i M. Jurek odwiedziły Sudecka Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie.  Wzięły udział w warsztacie Piękno zaklęte w krysztale.  Bawiły się przy ognisku i badały wulkany. Było super.


 

  „Dywizjon 303” – wyjazd do kina

 

  Uczniowie klas ósmych po przeczytaniu lektury pt. „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera, która dostarczyła wielu interesujących szczegółów dotyczących działań naszych lotników, pod opieką wychowawców  pojechali do Świdnicy do kina na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” . Warto było obejrzeć  film ze względu na wartką akcję, ciekawe zdjęcia i dobrą muzykę. Podjęte działania związane są z upamiętnieniem postaci i wydarzeń z przeszłości.


 

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku, tj. 17 września 2018 r, nastąpi zmiana organizacji pracy w Szkole Podstawowej w Udaninie. W związku z powyższym informujemy Państwa o zmianie dojazdów i odjazdów uczniów do szkoły, oraz czasie  trwania zajęć lekcyjnych.

 

ODWOZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ROK SZKOLNY 2018/2019

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

  GODZINY LEKCYJNE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W UDANINIE

1 LEKCJA  7:45 -8:30

2 LEKCJA  8:40 -9:25

3 LEKCJA  9:35 -10:20

4 LEKCJA  10:30 -11:15

5 LEKCJA  11:35 -12:20

6 LEKCJA  12:30 -13:15

7 LEKCJA  13:25 -14:10


 

   Pierwsza debata w SP Udanin

 

    11 września br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym debata rodziców, uczniów i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Bożena Basa, która powitała zebranych i przedstawiła plan działania. Głównym celem debaty było dokonanie diagnozy oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli od absolwenta szkoły oraz sytuacji  wychowawczo-profilaktycznej szkoły. Pierwsza część miała charakter informacyjny, następnie uczestnicy, pracując w grupach, szukali odpowiedzi na pytania: jaki powinien być absolwent szkoły, jakie wartości powinna szczególnie kształtować w nim szkoła, jakie są słabe i mocne strony szkoły oraz dyskutowali na bieżące tematy dotyczące jej funkcjonowania. Dyrektor odpowiedziała na wszystkie nurtujące rodziców i dzieci pytania. Wypracowane podczas warsztatów wnioski i uwagi zostaną uwzględnione w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły.

V.Leńska


Znalezione obrazy dla zapytania którą drogę wybrać  Uwaga rodzice klas ósmych!

 

25 września o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z pedagogiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej p.Elżbietą Kazior dotyczące przyszłości edukacyjno-zawodowej  uczniów

kl. VIIIA i VIIIB

Temat spotkania: Czynniki trafnego wyboru szkoły ponadpodstawowej


 

  Wakacje już za nami – SP  Udanin

Rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie rozpoczął się mszą świętą. Po modlitwie w kościelespołeczność szkolna zgromadziła się na boisku, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja. Odśpiewano Hymn Państwowy, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Laura Górecka przypomniała zgromadzonym najważniejsze fakty związane z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Minutą ciszy uczczono poległych w walkach o wolność ojczyzny.

 Następnie dyrektor Bożena Basa powitała zaproszonych gości: wójt Teresę Olkiewicz, przewodniczącego Rady Gminy Janusza Strzeleckiego, ks. Marka Jodko, rodziców i wszystkie dzieci. Życzyła uczniom wielu sukcesów i miłego spędzania czasu w szkole oraz przedstawiła grono pedagogiczne. Życzenia  owocnej nauki w odnowionych salach lekcyjnych  złożyła  również wójt gminy Udanin.

      Po oficjalnej części uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, tam poznali nowe plany lekcji i szczegóły dotyczące organizacji pracy szkoły  w nowym roku.

V.Leńska


 

  Z radością na spotkanie, informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019,odbędzie się 3 września 2018 r, o godzinie 8.10.mszą św, w Kościele p.w. M. B. Anielskiej w Udaninie. Dalszy przebieg spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie. Po spotkaniu z wychowawcami klas, zakończenie spotkania ok. godziny 10.30. W tym dniu Rodzice mogą zapisać dzieci na obiady oraz świetlicę szkolną.


Znalezione obrazy dla zapytania autobusy szkolne uczniów rysunek

ODWOZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZYWOZY UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

na rok szkolny 2018/2019

 


 

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019


 
Podręcznik do religii dla klasy I „Żyjemy w Bożym świecie”
Wydawnictwo  „Jedność”  
 
Podręcznik do religii dla klasy II „Idziemy do Jezusa”
Wydawnictwo  „Jedność”  
 
Podręcznik do religii dla klasy III „Jezus jest z nami” oraz
Zeszyt ćwiczeń „Jezus jest z nami”
Wydawnictwo  „Jedność”  
 
Podręcznik do religii dla klasy IV „Miejsca pełne BOGActw”
Wydawnictwo  „Jedność”  
 
Podręcznik do religii dla klasy V „Spotkania uBOGAcające” oraz
Zeszyt ćwiczeń „Spotkania uBOGAcające”
Wydawnictwo  „Jedność”  
 
Podręcznik do religii dla klasy VI „Tajemnice BOGAtego życia”
Wydawnictwo  „Jedność”         .
 
Podręcznik do religii dla klasy VII „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”
Wydawnictwo  „Jedność”  

Podręcznik do religii dla kl. VIII „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
wydawnictwo „Jedność”